Miliardář Howard Marks: „Není důvod, proč by Bitcoin nemohl sloužit jako platidlo.”

Miliardový investor a znalec trhu Howard Marks v létě nazval Bitcoin trendem v jeho investičním memorandu a spojil se tak s jinými prominentními investičními experty.

Výsledek obrázku pro btc

Marks slavně předpověděl bublinu dotcom v roce 1999 a nyní spravuje přibližně 99 miliard dolarů v akciích. Nicméně ve svém posledním Oaktree Capital memorandu Marks odvolal svoji pozici ohledně kryptoměny poté, co byl poučen jedním ze svých přátel milujících Bitcoin. Po upřesnění podstatné části svého nedávného vzdělávání dospěl Marks k závěru, že Bitcoin se neliší od amerických dolarů a dodává:

„Není absolutně žádný důvod, proč by Bitcoin – nebo další kryptoměna – nemohl sloužit jako měna, pokud ji přijme dostatečný počet lidí jako takovou. Zatímco bych poukázal na to, že se žádná soukromá měna nepoužívá dlouhodobě, nelze tedy říci, že by to nemohlo fungovat.”

Výsledek obrázku pro dotcom bubble

Závěr shrnuje Marksovy původní obavy ohledně nedostatku základní skutečné hodnoty a odmítá je. Stále tomu nevěří a je nadále znepokojen tím, co považuje za rozšířenou spekulaci. Přestože se domnívá, že by Bitcoin mohl fungovat jako měna, myslí si, že neúměrný nárůst hodnoty Bitcoinu za poslední tři roky může být znamením spekulativní bubliny.

Bitcoinovou část memoranda zakončil následujícím:

„Děkuji lidem, kteří si udělali čas, aby mě vzdělali, jsem zase o trochu méně z doby kamenné, než když jsem psal své poslední memorandum. Myslím si, že rozumím tomu, co jsou kryptoměny, jak funguje Bitcoin a také uznávám některé argumenty hovořící v jeho prospěch na úkor tradičních měn. Ale stále nemám pocit, že bych do toho měl investovat své peníze, jelikož to považuji za spekulativní bublinu. Jsem ochoten se mýlit.”

 

Autor: Michal V.

Sdílet

Autor

Komentáře

Zanechat komentář

blog lam dep | toc dep | giam can nhanh

|

toc ngan dep 2016 | duong da dep | 999+ kieu vay dep 2016

| toc dep 2016 | du lichdia diem an uong

xem hai

the best premium magento themes

dat ten cho con

áo sơ mi nữ

giảm cân nhanh

kiểu tóc đẹp

đặt tên hay cho con

xu hướng thời trangPhunuso.vn

shop giày nữ

giày lười nữgiày thể thao nữthời trang f5Responsive WordPress Themenha cap 4 nong thonmau biet thu deptoc dephouse beautifulgiay the thao nugiay luoi nutạp chí phụ nữhardware resourcesshop giày lườithời trang nam hàn quốcgiày hàn quốcgiày nam 2015shop giày onlineáo sơ mi hàn quốcshop thời trang nam nữdiễn đàn người tiêu dùngdiễn đàn thời tranggiày thể thao nữ hcmphụ kiện thời trang giá rẻ