Miliardář Howard Marks: „Není důvod, proč by Bitcoin nemohl sloužit jako platidlo.”

Miliardový investor a znalec trhu Howard Marks v létě nazval Bitcoin trendem v jeho investičním memorandu a spojil se tak s jinými prominentními investičními experty.

Výsledek obrázku pro btc

Marks slavně předpověděl bublinu dotcom v roce 1999 a nyní spravuje přibližně 99 miliard dolarů v akciích. Nicméně ve svém posledním Oaktree Capital memorandu Marks odvolal svoji pozici ohledně kryptoměny poté, co byl poučen jedním ze svých přátel milujících Bitcoin. Po upřesnění podstatné části svého nedávného vzdělávání dospěl Marks k závěru, že Bitcoin se neliší od amerických dolarů a dodává:

„Není absolutně žádný důvod, proč by Bitcoin – nebo další kryptoměna – nemohl sloužit jako měna, pokud ji přijme dostatečný počet lidí jako takovou. Zatímco bych poukázal na to, že se žádná soukromá měna nepoužívá dlouhodobě, nelze tedy říci, že by to nemohlo fungovat.”

Výsledek obrázku pro dotcom bubble

Závěr shrnuje Marksovy původní obavy ohledně nedostatku základní skutečné hodnoty a odmítá je. Stále tomu nevěří a je nadále znepokojen tím, co považuje za rozšířenou spekulaci. Přestože se domnívá, že by Bitcoin mohl fungovat jako měna, myslí si, že neúměrný nárůst hodnoty Bitcoinu za poslední tři roky může být znamením spekulativní bubliny.

Bitcoinovou část memoranda zakončil následujícím:

„Děkuji lidem, kteří si udělali čas, aby mě vzdělali, jsem zase o trochu méně z doby kamenné, než když jsem psal své poslední memorandum. Myslím si, že rozumím tomu, co jsou kryptoměny, jak funguje Bitcoin a také uznávám některé argumenty hovořící v jeho prospěch na úkor tradičních měn. Ale stále nemám pocit, že bych do toho měl investovat své peníze, jelikož to považuji za spekulativní bublinu. Jsem ochoten se mýlit.”

 

Autor: Michal V.

Sdílet

Autor

Komentáře

Zanechat komentář