Jednou ze součástí světa digitálních aktiv, která je přímo závislá na vývoji tohoto tržního segmentu jsou decentralizované finance DeFi. Tento druh financí, vázaný na digitální aktiva, je v hledáčku mnoha společností, které monitorují vývoj na tomto trhu. Jeden takový výzkumný projekt uskutečnila i banka Morgan Stanley, který výsledky tohoto výzkumu shrnula ve své výzkumné zprávě. Co je ve zprávě ve zkratce uvedeno a jaký predikuje vývoj pro DeFi? To se dočtete v tomto článku.
DeFi se bude velmi těžko prosazovat
Mnohaletá preference centrálních bank praktikovat kvantitativní uvolňování mělo za následek to, že investoři se museli začít poohlížet po nových investičních příležitostech, protože ty staré a mnoho let fungující nástroje již byly překapitalizovány. Podle banky Morgan Stanley se celková aktiva v DeFi za poslední dva roky zvýšila na zhruba 200 miliard USD, což je o proti roku 2020 extrémní růst, oproti tehdejší kapitalizaci okolo 600 milionů USD. Ovšem podle zprávy této společnosti se jedná o růst nedostatečný. Jedním z hlavních problémů tohoto sektoru jsou vládní regulace, které investory od tohoto segmentu odrazují. Rovněž je DeFi, podle výzkumné zprávy, velmi náchylná k hackerům a může poskytovat pole působnosti pro finanční kriminalitu a to kvůli své vlastnosti anonymitě. Právě tyto dva faktory zapříčiní to, že DeFi možná nikdy nebude přijata jako investiční nástroj nebo platforma pro institucionální klientelu, uvádí banka ve své zprávě.
Absence
KYC znamená, že bez centralizace bude pro DeFi těžší být považována za alternativu k současnému přístupu bankovnictví s částečnými rezervami.“
Zobrazeno: 818