Držení Bitcoinu se právě stalo o něco složitější, když si teď zákazníci po celém světě mohou vychutnat svoji oblíbenou pizzu z obchodu Domino’s Pizza s pomocí Bitcoin Lightning Network. To vše s téměř nulovými poplatky. Transakce trvá pod třicet sekund, což je téměř instantní, a dovoz pizzy je zaručen do třiceti minut kdekoliv ve Spojených státech Amerických.

Brave browser, vydělat bat, basic attention token

Tipy kde koupit kryptoměny: Kde a jak nakoupit spolehlivě kryptoměny

“Nyní si můžete koupit Domino’s Pizza skrze Lightning Network s 5% slevou kdekoliv ve Spojených státech. Poplatky jsou menší než 0,01$ s instantní transakcí a dobou doručení do třiceti minut. Kupte si, dokud je ještě teplá.”

Zatím nejsou žádné detaily o tom, zda je Bitcoin přijímán i ve všech 13 811 obchodech všude napříč světem, včetně Číny. Nemůžete ale zamítnout fakt, že obecná adopce kryptoměn nabírá na obrátkách.

Mohlo by vás zajímat: Bloomberg: Investoři se obrací z kryptoměn na deriváty

Pro ty, kteří Domino’s Pizza neznají, musím zmínit, že se jedná o největšího prodejce pizz na světě. Společnost má pobočky téměř v každém státě napříč zeměkoulí. Obrat společnosti za finanční rok 2017 byl 2,47 miliardy amerických dolarů. To se dá přeložit do 214,68 milionů dolarů čistého zisku. Domino’s Pizza se nyní staví po boku Nanotorch, Spendl, Vape Store a dalších, kteří se rozhodli přijímat ve svých obchodech budoucnost peněz – Bitcoin.

Proč Lightning Network

Ačkoliv zde je otázka, jak dobře Lightning Network (LN) funguje, je faktem, že LN pomáhá tolik složité škálovatelnosti Bitcoinu.  Na svém webu lidé za LN argumentují, že platforma fungující mimo hlavní řetězec garantuje instantní transakce zatím co pomáhá přebrat zatížení z veřejného blockchainu.

Síť LN  je designovaná, aby nabídla maximální rychlost, eliminovala velké poplatky a v neposlední řadě aby zvládla miliony nebo miliardy transakcí za sekundu. Rychlost a dobrá škálovatelnost mají i vedlejší účinek toho, že uleví transakcím na hlavním řetězci. Takže pizzu si nyní můžou zákazníci po celém světě vychutnat s téměř nulovými poplatky.

Mohlo by vás zajímat: Kryptoměnové malware v Google Play

Statistiky ukazují, že síťových nodů je 6242, čímž se zvyšuje počet otevřených kanálů na 25 841. To je o 30,9 % více než na hlavní síti. Kapacita celé sítě je 673,85 BTC. To znamená že LN může pracovat s transakcemi za 2,4 milionu amerických dolarů.

 

Sdílet
Komentáře

Zanechat komentář