V současné době, kdy už i do samoobsluhy potřebujete slevovou kartičku, která nese vaše jméno a další osobní údaje, tak není divu, že se lidé snaží čím dál více chránit své soukromí. To platí i při nákupu bitcoinu nebo jiných kryptoměn. Abyste si totiž mohli kryptoměny koupit, musíte být ve valné většině případů někde registrovaní nebo alespoň předložit svůj doklad totožnosti, aby vám byl nákup kryptoměn vůbec umožněn. Naštěstí však stále existuje i několik platforem, které umožňují nákup bitcoinu bez registrace, ovšem nutno říct, že čím anonymnější budete chtít být, tím více úsilí budete muset při jejich hledání vynaložit.
V tomto průvodci se pokusíme odpovědět na všechny vaše otázky o tom, jak na nákup bitcoinu bez registrace a zůstat přitom po celou dobu zcela anonymní.
Nejlepší platformy pro nákup bitcoinu bez registrace?
Existuje několik ověřených a bezpečných platforem, které umožňují investorům zůstat při nákupu bitcoinu zcela anonymní. Jediné, co musí investor udělat, je zadat svůj e-mail a poté už může bez problému nakupovat kryptoměny bez zdlouhavého KYC. Níže jsou uvedeny dvě platformy, které nákup bitcoinu bez registrace nabízejí.
Best Wallet – Jedna z nejoblíbenějších peněženek Web3 s integrovanou decentralizovanou burzou, která umožňuje nákup bitcoinu bez registrace. Jediné, co budete k nákupu jakékoli kryptoměny potřebovat, je váš e-mail. Navíc celý proces nákupu je velmi jednoduchý a zabere vám jen několik málo minut.
Exodus – Mezi krypto nadšenci zaměřujících se na anonymitu je tato krypto peněženka velmi populární, jelikož upřednostňuje soukromí a kontrolu, aniž byste museli podstupovat identifikaci KYC či jiné ověření totožnosti při využívání jejich služeb. Co se týče samotného nákupu bitcoinu bez registrace, tak výše poplatku za nákup závisí v tomto případě na třetí straně.
Kryptoaktiva jsou vysoce volatilní neregulovaný investiční produkt.
Jak na nákup bitcoinu bez registrace?
Ze všeho nejdříve je dobré si uvědomit, že bitcoin navzdory své pověsti není zcela anonymní. Každá provedená transakce je totiž veřejně dostupná na blockchainu a díky nutnosti ověření identity, které nyní už vyžaduje mnoho burz kryptoměn, jde velmi snadno vaše bitcoiny vysledovat až zpět k vám.
Na druhou stranu existují i způsoby, jak koupit bitcoiny zcela anonymně. Tím nejlepším způsobem je nákup bitcoinů za hotovost například prostřednictvím bitcoinových automatů. Kromě toho také existují místa, která vyžadují minimální identifikaci jako e-mail nebo přezdívku. Jedná se o platformy jako Peer-to-Peer tržiště, decentralizované burzy nebo některé centralizované burzy, která ovšem na úkor toho, že jste neprovedli KYC, vám omezí určité služby.
Vyberte si prověřenou platformu, kde na nákup bitcoinu nepotřebujete registraci
Najít bezpečnou a renomovanou kryptoměnovou burzu, která po vás nebude vyžadovat provedení KYC či jiné ověření vaší totožnosti je poměrně obtížné. Seznam těchto burz se neustále zmenšuje, protože vládní agentury tlačí na to, aby kryptoměnové burzy shromažďovaly osobní údaje a splňovaly regulační požadavky. Přesto si někteří investoři stále cení anonymity nade vše a preferují burzy, které ověření totožnosti nevyžadují nebo KYC požadují pouze nad určitým limitem.
Třeba DEX není nikým řízena. Je to burza fungující prostřednictvím blockchainu, která nevyžaduje od svých uživatelů osobní údaje. Tyto burzy však nabízejí méně likvidity ve srovnání s CEX a jejich použití je složitější, což mnohé investory zase odrazuje. Najít tak platformu, která bude splňovat všechny vaše požadavky, může být časově náročné, avšak za bezpečnost a anonymitu ten vynaložený čas rozhodně stojí. Při výběru té správné platformy umožňující nákup bitcoinu bez registrace, byste se měli zaměřit především na to, zda podporuje nákupy bez KYC, jaké přesně kryptoměny podporuje, poplatkovou strukturu, licence a registrace a v neposlední řadě i na recenze uživatelů platformy. Přeci jen jde o vaše peníze, takže rozhodně stojí za to zvážit všechna možná rizika a provést si svůj vlastní důkladný průzkum.
P2P
P2P burzy zprostředkovávají možnost nákupu digitálních aktiv přímo mezi nakupujícím a prodávajícím pomocí různých platebních metod, ať už jde o online platby nebo hotovostní transakce. Klíčem je vybrat z dostupných možností vhodné transakční podmínky, které lze snadno specifikovat pomocí vyhledávacích filtrů. Na P2P burzách je kryptoměna převedena na kupujícího až poté, co prodávající potvrdí platbu, a navíc aby se zabránilo nespolehlivosti prodávajícího, je implementován mechanismus úschovy. To znamená, že kryptoměny zůstávají po celou dobu transakce bezpečně uloženy ve speciálním chytrém kontraktu a nejsou přístupné žádné ze stran. Zpočátku byly P2P platformy známé tím, že umožňovaly nákup kryptoměn kreditní kartou bez ověření, i když to představovalo bezpečnostní rizika. Lidé si také mohli koupit bitcoiny bez ověření pomocí hotovosti.
Aktuálně je asi nejznámější P2P platformou HodlHodl, což je globální P2P bitcoinová burza umožňující uživatelům obchodovat přímo mezi sebou. Jelikož platforma nedrží finanční prostředky uživatelů, tak je možné se vyhnout jak KYC, tak i dalšímu ověřování totožnosti. HodlHodl uzamyká prostředky uživatelů v tzv. multisig escrow, díky čemuž je minimalizovaná možnost krádeže kryptoměn a zároveň se i zkracuje doba obchodování.
Kde koupit bitcoin bez registrace?
Většina centralizovaných kryptoměnových burz požaduje po uživatelích, aby podstoupili proces ověření totožnosti, čímž by se měla eliminovat možnost praní špinavých peněz, což ovšem zcela znemožňuje anonymní nákupy bitcoinů na těchto platformách. Ukládání osobních údajů na zranitelných serverech však vyvolává značné obavy o soukromí uživatelů a je v rozporu s étosem decentralizace, který je pro kryptoměnový sektor naprosto zásadní. Naštěstí stále ještě existují platformy, které umožňují nákup bitcoinu bez registrace. Budete sice muset trochu více hledat, ale vaše úsilí bude následně odměněno tím, že si budete moci chránit své soukromí.
Best Wallet – peněženka zaměřená na bezpečnost a anonymitu
Best Wallet je skvělý způsob, jak lze provést nákup bitcoinu bez registrace a zůstat tak v naprosté anonymitě. Tato špičková kryptoměnová peněženka Web3 s integrovanou decentralizovanou burzou nevyžaduje po uživatelích žádné vyplňování složitého formuláře KYC ani jiné ověření jejich totožnosti. Namísto toho uživatelé zadají pouze svůj e-mail a následně mohou začít nakupovat bitcoin nebo další nejznámější kryptoměny během několika minut. Platforma rovněž nabízí i možnost nákupu bitcoinu pomocí kreditní nebo debetní karty, ovšem v tomto případě už se nebude jednat o anonymní nákup, protože se dá nákup lehce spojit s držitelem použité kreditní/debetní karty.
Kromě toho Best Wallet nabízí interoperabilitu napříč řetězci, která uživatelům umožňuje připojit se k tisícům tokenů na blockchainu Ethereum a Binance Smart Chain. Jako uživatel máte také přístup k nástrojům pro správu portfolia a můžete sledovat svůj zisk/ztrátu v reálném čase. Tato skvělá peněženka je také vybavena tržními statistikami, které vám sdělují trendy tokeny, náladu na trhu nebo poskytují aktualizace v reálném čase.
Co se týče poplatku za nákup bitcoinu, tak si platforma účtuje 5% transakční poplatek, který je sice vyšší než u většiny CEX vyžadující kontroly KYC, ale stále mnohem nižší než například u bitcoinových bankomatů. Pokud budete i držitelem tokenu BEST, což je nativní token platformy, tak si můžete zajistit i slevu na poplatcích za obchodování. Samotný proces registrace a nákupu kryptoměn trvá jen několik málo minut. Pro zajištění maximální bezpečnosti používá Best Wallet opatření, jako je biometrické ověřování (otisky prstů) nebo přístupové kódy. Rovněž si můžete peněženku nastavit tak, aby se automaticky uzamkla, pokud ztratíte telefon, což zamezí možnému zneužití účtu. Více informací se dozvíte také na účtu X Best Wallet nebo na kanále Telegram.
Výhody:
Nevýhody:
NáKUP BITCOINů bez registrace s Best Wallet
Kryptoměny jsou vysoce volatilní aktiva a do značné míry neregulována.
Exodus – důvěryhodná peněženka nevyžadující KYC
Exodus je velmi známá a vyhledávaná softwarová kryptoměnová peněženka, která vám umožňuje nákup bitcoinu bez registrace prostřednictvím aplikace pro počítače, mobilní telefony nebo jako rozšíření pro prohlížeč Chrome. Spolu s bitcoiny můžete na této platformě nakupovat, držet či směňovat více než 200 kryptoměn, přičemž Exodus podporuje také přes 50 blockchainů, včetně Etherea, Solany nebo BNB Smart Chainu. Uživatelé u Exodus velmi kvitují především funkci swapování, díky které lze nakupovat a prodávat jednu kryptoměnu za druhou během několika málo sekund. Obrovskou výhodou této peněženky je i fakt, že je plně integrována s Trezorem, což znamená, že ukládá soukromé klíče offline. Navíc také využívá 2FA, biometrické ověřování a ochranu PIN, díky čemuž jsou vaše kryptoměny v naprostém bezpečí.
Samotná aplikace vám umožní vyměňovat své tokeny přímo z aplikace prostřednictvím poskytovatelů DEX a CEX třetích stran. V případě, že si budete chtít koupit bitcoin či další nejlepší kryptoměny, tak to lze provést přímo prostřednictvím své peněženky pomocí MoonPay, Ramp a Sardine. Rovněž je možné také přidat vlastní token a přijímat NFT. Mimo to Exodus také ještě umožňuje získat odměny za staking, které přicházejí s lukrativním APY.
Výhody:
Nevýhody:
NáKUP BITCOINů bez registrace s EXODUS
Kryptoměny jsou vysoce volatilní aktiva a do značné míry neregulována.
Kam bezpečně ukládat bitcoin, který si koupím bez registrace?
Od roku 2022 je mnohem snazší nakupovat bitcoin a další kryptoměny, jestliže máte vlastní kryptoměnovou peněženku. Jednotlivé způsoby ukládání bitcoinu na kryptopeněženku se liší a nabízejí uživatelům různé možnosti, jak maximálně ochránit držená digitální aktiva. Existuje hned několik typů peněženek, na které lze ukládat kryptoměny. Tyto peněženky se však kromě pořizovací ceny liší i úrovní zabezpečení, přičemž nejznámější jsou peněženky softwarové a hardwarové, popřípadě peněženky třetích stran, jako je peněženka kryptoměnové burzy.
Softwarové peněženky vyžadují připojení k internetu. Patří mezi ně například peněženky na burzách, online služby a mobilní aplikace. Takové peněženky jsou sice pohodlné, ale mají jednu zásadní nevýhodu, kterou je možnost hacku. Je důležité si uvědomit, že v případě hackerského útoku není cílem bitcoinová síť, ale spíše třetí osoba, která vám poskytne peněženku. Softwarové peněženky totiž ukládají kryptoměnu, která technicky není ve vašem přímém držení, takže vy s kryptoměnou nemůžete plně nakládat a mít jí pod kontrolou 24/7. Je to z toho důvodu, že pouze udělujete přístup jak k peněžence, tak k platformě, na kterou spoléháte při držení svých kryptoměn.
Podstatně bezpečnější a doporučovanější peněženkou je hardwarová peněženka, která ukládá soukromé klíče a nevyžaduje připojení k internetu. V podstatě funguje jako běžný flash disk, ovšem s tím rozdílem, že disponuje i několika vrstvami zabezpečení. Pokud jde o to, aby se vaše krypto aktiva dostala do hardwarové peněženky, je na ni nejprve nainstalován software pro ukládání kryptoměn, který umožňuje jednoduché a bezpečné převody. Na druhou stranu tyto peněženky nepodporují zdaleka všechny kryptoměny, takže výběr té správné hardwarové peněženky by měl vycházet z vašich konkrétních požadavků.
Ellipal Wallet
Ellipal Wallet je air-gapped hardwarová peněženka, což znamená, že nevyužívá žádné bezdrátové připojení, jako je Bluetooth nebo Wi-Fi. Místo toho peněženka používá kameru pro skenování QR kódu, aby získala informace o transakci, kterou následně vy podepíšete. I samotná aktualizace firmwaru se také provádí offline, aby se minimalizovaly možnosti napadení a vaše držené kryptoměny tak byly neustále v bezpečí.
Tato hardwarová peněženka je dodávána s dotykovou obrazovkou, podobnou chytrému telefonu, a doprovodnou mobilní aplikací pro zařízení iOS a Android. Velkým plusem je, že pokud se vám někdo pokusí s peněženkou jakkoli manipulovat, je k dispozici funkce automatické autodestrukce, díky které bude peněženka pro nepovolané osoby zcela nepoužitelná.
Na peněženku můžete uložit více než 10 000 kryptoměn na různých blockchainech, což z ní činí užitečnou peněženku pro investory, kteří kromě bitcoinů drží i altcoiny. Kromě všech jejích bezpečnostních funkcí je k dispozici také 2FA autentizace pomocí PIN a hesla. Díky tomu je obtížné jej zneužít, i když vám někdo zařízení ukradne.
Výhody:
Nevýhody:
Začnete si ukládat své bitcoiny na Ellipal Wallet
Kryptoměny jsou vysoce volatilní aktiva a do značné míry neregulována.
Trezor
Rovněž i hardwarová peněženka Trezor, která je hlavním konkurentem společnosti Ledger, poskytuje držitelům kryptoměn naprosté bezpečí za přijatelnou pořizovací cenu. Společnost Trezor nabízí tři zařízení – Trezor One, Trezor 3 a Model T, přičemž všechny tři peněženky jsou si velmi podobné až na jeden zásadní rozdíl, který je, že Trezor One a Trezor 3 mají fyzická tlačítka pro schvalování transakcí, zatímco Model T má už dotykovou obrazovku. Vše ostatní je prakticky stejné, včetně počtu kryptoměn a tokenů, které si můžete uložit, doprovodné aplikace Trezor Suite nebo dokonce i zabezpečení PIN a přístupovými frázemi.
Jelikož jde o hardwarovou peněženku tak jsou pokusy o vzdálené hacknutí téměř, ne-li zcela, nemožné. Navíc, aby bylo možné přistupovat k peněžence Trezor za účelem zasílání tokenů, musíte fyzicky zadat PIN, který jste si sami vytvořili při prvním nastavení peněženky. Po určitém počtu nesprávných pokusů se spustí funkce časového zámku, což znamená, že čekací doba mezi každým dalším pokusem o zadání PIN se zdvojnásobí. V případě odcizení vaší peněženky Trezor tak budete mít dostatek času na to, abyste získali zpět své prostředky z externího zařízení.
Konkrétně můžete na této peněžence bitcoin nakupovat, prodávat, vyměnit a také jej odesílat nebo přijímat. Celkem peněženky Trezor podporují přes 1 000 kryptoměn. Jde tak o skvělou volbu pro všechny hodlery, kteří kladou důraz na 100% vlastněný kryptoměn, bezpečí a anonymitu.
Výhody:
Nevýhody:
ZAČNĚTE SI UKLÁDAT SVÉ BITCOINY NA PENĚŽENKU TREZOR
Kryptoměny jsou vysoce volatilní aktiva a do značné míry neregulována.
Ledger
Ledger je pravděpodobně nejznámějším výrobcem hardwarových peněženek na světě. Společnosti totiž důvěřují kromě tisíců drobných investorů i velké společnosti, které oceňují především úroveň zabezpečení a elegantní design. Vlajkovou lodí společnosti je hardwarová peněženka Ledger Nano X, která zároveň patří i mezi ty vůbec nejlepší hardwarové peněženky na trhu.
Jednou z nevýhod těchto peněženek je však jejich cena, která je v porovnání s ostatními peněženkami dost vysoká. Na druhou stranu zakoupení peněženky Ledger získává držitel opravdovou jistotu bezpečí pro své uložené kryptoměny a ještě řadu dalších výhod v podobě atraktivních funkcí. Co se týče zabezpečení peněženky, tak je k tomu potřeba série 24 náhodných slov a vámi nastavený PIN. Jakmile by se k peněžence dostala nepovolaná osoba, tak by stále potřeboval buď 6místný kód PIN, nebo frázi pro obnovení, aby převzal kontrolu nad jakýmikoli finančními prostředky.
Na zařízení může uložit více než 5 500 různých kryptoměn s tím, že pokud byste potřebovali okamžitě koupit nebo prodat aktiva jako bitcoin, je aplikace Ledger Live (která je součástí každého zařízení Ledger) vybavena možností swapování. Poplatky na burze jsou sice trochu vyšší, ovšem kompenzuje to rychlost, snadnost a pohodlí.
Výhody:
Nevýhody:
Začněte UKLÁDAT SVÉ BITCOINY NA PENĚŽENKU LEDGER
Kryptoměny jsou vysoce volatilní aktiva a do značné míry neregulována.
Závěrem: Jak na nákup bitcoinu bez registrace?
V tomto průvodci jsme si shrnuli všechny důležité informace, které by měl vědět každý investor, jenž se rozhodne pro nákup bitcoinu bez registrace. V prvé řadě byl měl být vždy kladen důraz hlavně na správný výběr platformy, na které budete bitcoiny a další kryptoměny nakupovat, protože bezpečnost a legitimita dané platformy je naprostý základ nejen v kryptoměnovém sektoru, ale i při investování a obchodování všeobecně. Přeci jen si na platformu budete posílat své finanční prostředky, tak je dobré vědět, komu je vlastně posíláte a zda se nejedná o podvod. Jako jedna z nejlepších možností pro nákup bitcoinu bez registrace se jeví Best Wallet nebo Exodus, jelikož obě platformy jsou jak prověřené miliony uživatelů, tak i bezpečné a zcela anonymní. Díky tomu můžete v klidu nakupovat nebo prodávat své kryptoměny beze strachu, že budou vaše osobní údaje zneužity třetí stranou.
Nedílnou součástí nákupu bitcoinu bez registrace je i jeho následné uložení. Některé CEX sice nabízejí svým uživatelům svou kryptoměnovou peněženku, ale má to jeden háček, a to ten, že uživatel musí být u dané burzy zaregistrovaný. Jinými slovy musí projít procesem KYC. Z toho důvodu se mnozí investoři obrací na již výše zmíněné platformy, kde si své kryptoměny bezpečně nakoupí a poté si je převedou na svou hardwarovou peněženku. Právě hardwarové peněženky jsou mezi hodlery a dlouhodobými krypto investory považovány za nejbezpečnější způsob ukládání kryptoměn. Nejoblíbenějšími značkami mezi hardwarovými peněženkami jsou Ellipal Wallet, Trezor nebo Ledger, které kromě vysoké úrovně zabezpečení nabízí i atraktivní design a podporu stovek kryptoměn. Ať už si zvolíte jakoukoli platformu a kryptoměnovou peněženku, tak nikdy nezapomínejte na svůj vlastní a důkladný průzkum, který vám pomůže se zorientovat v nepřeberném množství lákavých nabídek. Vězte, že vynaložený čas na průzkum a peníze na pořízení hardwarové peněženky se vám vrátí v podobě klidného spaní s vědomím, že vaše držené kryptoměny jsou v naprostém bezpečí.
Kryptoaktiva jsou vysoce volatilní neregulovaný investiční produkt.