Nejlepší hardware peněženky na Bitcoin a kryptoměny – výhody a nevýhody a kde koupit

V dnešním článku jsme si pro Vás připravili spoustu informací týkajících se hardwarových peněženek. V článku se také dozvíte jaká Bitcoin peněženka bylo první na trhu a jaké peněženky doporučujeme. Abyste se ujistili, že přístup k vaší peněžence budete mít opravdu jenom vy, je nejlepším možným řešením pořídit si bitcoin hardware peněženku. Neexistuje bezpečnější způsob, jak si uložit své bitcoiny. Takže jestli to myslíte s bitcoinem a kryptoměnami opravdu vážně, nemůžete si zkrátka dovolit jednu nevlastnit. Níže v článku naleznete nejspolehlivější hardware peněženky na bitcoin a kryptoměny.

Brave browser, vydělat bat, basic attention token

Bitcoin hardware peněženky jsou chráněny 2FA.

Co je to 2FA?

2FA je pojem pro dvoufázové ověřování. Je to proces, který zahrnuje dva nezávislé způsoby, jak ověřit totožnost uživatele. Tím se podstatně minimalizuje riziko krádeže vaší virtuální měny. V případě hardwarové peněženky je první způsob zabezpečení fyzická offline verze. Nikdo vám nemůže ukrást vaše bitcoiny, když je máte doma v šuplíku schované na speciálně upravené flashce. Druhý způsob je PIN kód, který si sami zvolíte.

Využijme příležitost a ukažme si trojici nejlepších bitcoinových hardware peněženek na trhu pro rok 2017. Všechny tři, které vám představím, jsou skvělými produkty a rozdíly mezi prvním, druhým a třetím místem jsou jen velmi nepatrné.

1. Ledger Nano S peněženka

Společnost (LedgerWallet) se svojí hardwarepeněženkou je už dost dlouho na trhu, aby dokázala prověřit její pověst.
Ledger Nano S - The secure hardware wallet

Výhody:

– nízká pořizovací cena

– podporuje velký počet kryptoměn

Nevýhody:

-uživatelské prostředí

Kde koupit Ledger peněženku?

2. Trezor peněženka

Trezor byla vůbec první bitcoin peněženka uvedena na trh. Zajímavostí je, že ho vytvořili češi. Jeden ze zakladatelů je Marek ,,Slush,, Palatinus. Je to člověk, který vytvořil první mining pool na světě.  Já osobně používám Trezor a jsem nadmíru spokojený.

Výhody:

-pohodlná a intuitivní obsluha, uživateIsky přístupná

-Důvěryhodné zařízení, bezpečné úložiště

Nevýhody:

-vyšší pořizovací cena

Kde koupit Trezor peněženku?

3. Keepkey

Na 3. Místo zařadím Keepkey. Je to z toho důvodu, že ještě nemá tak dobrou reputaci jako trezor a nebo ledger. Jeho design je sice velice vydařený, na druhou stranu už není tak snadno přenosný, a proto dává většina přednost trezoru či ledger wallet.

Výhody:

Obrovské množství altcoinů

-Povedený design

 Nevýhody:

-Jejich zákaznický servis

-Vyšší pořizovací cena

-Špatné recenze na fórech

Kde koupit?


Další bitcoinové hardware peněženky

Během posledních 2 let se na trhu objevily další hardware peněženky. Sice se neumístily v našem žebříčku TOP 3, ale i tak je tu zmíním.

Coolwallet- Hardware peněženka, která vypadá jako kreditní karta. Tato nová společnost na trhu si bude teprve muset vytvořit svoji reputaci a důvěryhodnost mezi uživateli. Zatím se prodalo jen pár kousků.

Bitlox-další nově vzniklá hardware peněženka. Z prvních recenzí je patrné, že mezi uživateli moc oblíbená není a bude se muset hodně snažit, aby si mezi kvalitní konkurencí vydobyla svoji pozici.

Závěrem: Pokud to myslíte s kryptoměnami opravdu vážně, tak už víte, že se bez hardware peněženky neobejdete.

Jestliže plánujete do nějaké kryptoměny investovat, pak by bylo přímo pošetilé si hardware peněženku nepořídit a spoléhat se na nedůvěryhodné a rizikové peněženky. Ano, je to investice navíc, ale investujete do bezpečnosti svého vkladu.  A Množství zabezpečení , které získáte je mnohem cennější než  50$- 100$, které zaplatíte za koupi skutečného zařízení.

Neříkejte, že “to se mi nestane”, protože jakmile se kryptoměny stanou hlavním proudem (a zdá se, že se tam dostáváme dost rychle), bude spousta dalších případů hackování nebo krádeží.  Ujistěte  se, že jste připraveni a nezbudou Vám nakonec jen oči pro pláč!

Sdílet

Autor

Jsem kryptonadšencem a vývojařem počítačových programů. Dávám přednost krátkodobým a rizikovým investicím do kryptoměn, ale i jiných aktiv.

Komentáře

0

  1. Mario Porubec on

    Prosím Vás, rád by som zistil, ako si v Trezore môžem vytvoriť konto na prijímanie Etherea, nakoľko v mojom Backende mien vôbec nefiguruje a skutočne sa mi ho nedá z Coinbase premiestniť do Trezoru…pritom by Trezor mal vedieť podporovať túto menu…ďakujem za vysvetlenie, ale poprosím ľudskou rečou 🙂 Mario

Zanechat komentář