Největší obchodník s fondy obchodovanými na burze (ETF) v Evropě, který v loňském roce zpracoval kolem 700 miliard dolarů v obchodování s ETF, nakupuje a prodává Ethereum a bitcoinový ETN.

Přečtěte si také: Zakladatel Zcash (ZEC) Zooko Wilcox vzbuzuje kontroverzní reakce s výdělkem $300,000 měsíčně

Společnost Flow Traders NV, která byla založena v Amsterdamu a zabývá se vysokofrekvenčním obchodováním (HTF) se stala první společností na světě, která veřejně odhalila, že obchoduje s kryptoměnami ETN,  které jsou do značné míry totožné s ETF.

Spuštěné poskytovatelem XBT v roce 2015 pro bitcoin a v roce 2017 pro Ethereum, COINXBT: SS a COINETH: SS zůstanou jedinými produkty svého druhu, které si někdo může koupit, a to i z penzijních fondů, které sledují cenu bitcoinu a Etherea.

Nedávno byl oznámen růst o 36x pro rok 2017. Jedná se o spravovaná aktiva, která dosahují 1,06 miliardy dolarů pro poskytovatele XBT, který vrcholil v polovině prosince s 1,53 miliardami dolarů.

“Lidé podceňují krypto,” říká Dennis Dijkstra, výkonný ředitel společnosti Flow Trades v rozhovoru s Bloombergem:

“Je to velké a brzy má dojít k regulaci. Účastníci trhu jsou mnohem profesionálnější, než si lidé myslí. Institucionální investoři mají zájem – víme o nich, jelikož dostáváme žádosti.”

Dennis Dijkstra, výkonný ředitel společnosti Flow Trades

Jako tvůrci trhu mají obchodníci s cennými papíry tendenci těžit z rozpětí pohybu ceny. Vysokofrekvenční obchodování znamená, že mohou vydělat peníze nahoru nebo dolů na základě rozdílu mezi kupní a prodejní cenou. To zvyšuje likviditu na trhu a může snížit skluz, což zvyšuje atraktivitu pro ostatní účastníky. Zajímavé je, že se zajišťují pomocí futures. Bloomberg říká:

“Vytváření trhů v krypto přimělo obchodníky najít nové způsoby zajištění.” Dijkstra uvedl, že nový přístup měl “velké vedlejší přínosy” pro začínající obchodování na devizovém trhu.

Dijkstra řekl, že společnost Flow Traders zajišťovala své obchody krypto bankovek pomocí futures kontraktů, které spravují společnosti CME Group Inc. a Global Markets Inc.

Mohlo by vás zajímat: Evropské země, ve kterých se vyplatí rozjet kryptobyznys

Ethereum, nicméně, nemá Wall Street futures. Takže budou muset používat skutečný eth, ale jak, není jasné, protože dosud neexistují regulované marže.

Neuvěřitelné objemy obchodování ve výši 15 miliard dolarů, které dokonce ani nezahrnují některé krypto futures platformy, jako je BitMEX, který sám zvládne více objemů obchodů než Binance, naznačují, že velké obchodní firmy se nezaobírají tím, zda je o regulované nebo neregulované.

 

Sdílet

Autor

Komentáře

Zanechat komentář