Wednesday, February 1, 2023

Nejznámější kryptoměny k investici v roce 2023

Svět kryptoměn je dynamické prostředí, ve kterém se každý týden objevuje řada nových projektů a předprodejů. Někdy proto bývá poměrně obtížné se v něm orientovat.  Nezanedbatelný vliv na to, jak se v kryptoměnách vyznat, mívají často sociální média, ale trendy mezi kryptoměnami udávají i novinky ze společenských či technologických oborů. Vliv na jejich aktuální oblíbenost tak může mít umění, snahy o ekologickou udržitelnost nebo digitální technologie.

Všechny populární směry a společenské tendence tak přispívají k tomu, že je na kryptotrhu skutečně z čeho vybírat. Za řadou z projektů navíc stojí originální nápad nebo myšlenka s potenciálem, proto se jako investice mohou velmi vyplatit. V následujícím článku proto přibližujeme 9 nejznámějších kryptoměn, o kterých se vyplatí vědět více.

Nejznámější kryptoměny k investici na trhu – top 9

Ačkoli se to zdá neuvěřitelné, v kryptoprostoru můžete aktuálně napočítat 12 tisíc různých kryptoměn. Některé z nich si už stihly vybudovat solidní renomé, jiné se zase nacházejí v popředí současných trendů. Pojďme si tedy na následujících řádcích přiblížit devítku těch nejznámějších:

  1. FightOut – inovativní M2E platforma pro gamifikaci fitness a sportu
  2. Dash 2 Trade– sofistikovaný analytický panel s řadou funkcí pro inteligentní a hloubkovou kryptoanalýzu
  3. C+Charge – zelená kryptoměna s ekologickým posláním pro rozvoj elektromobility
  4. RobotEra vesmír ve stylu sandboxu, ve kterém budujete novou planetu
  5. Calvaria– nejlepší sběratelská NFT pro hry typu P2E
  6. IMPT – kryptoměna se zaměřením na udržitelnost pro světové značky a jejich spotřebitele
  7. Lucky Block – nepřekonatelné on-line kryptokasino
  8. Tamadoge– nejlepší P2E meme platforma
  9. Battle Infinity – platforma se zaměřením na bojové hry s principem P2E

KOUPIT NEJZNÁMĚJŠÍ KRYPTOMĚNY

Nejznámější kryptoměny zblízka

V následujících řádcích si pojďme nejznámější kryptoměny vzít pod hledáček pěkně do detailu. Dozvíte, kde je možný jejich nákup, ale i jaký potenciál pro investory v současnosti představují.

Řada nejznámějších kryptoměn může být dílem aktuálně probíhajících trendů. Především v těch internetových se odráží zájem veřejnosti téměř okamžitě a to, jak nejznámější kryptoměny a jejich potenciál správně rozpoznat, mohou proto bez problémů zvládnout i úplní začátečníci.

1. FightOut

Koncept Move-to-Earn je malou revolucí v oblasti fitness a zdravého životního stylu, protože umožňuje každému, kdo cvičí, monetizovat vlastní tréninkové úsilí. Za cvičení, dokončení různých fitness výzev nebo konzumaci obsahu v aplikaci FightOut  získávají uživatelé odměnu v podobě interní měny REPS. Její výše odpovídá typu konkrétní aktivity, délce trvání cvičení nebo úrovni obtížnosti dané fyzické aktivity.

Nejznámější kryptoměny k investici v roce 2023

Tato platforma je jakýmsi pomyslným mostem mezi prostředím Webu 2. 0. a universem webu 3. 0. Do FightOut vstoupíte prostřednictvím aplikace, kde si vydáte vlastního NFT avatara, který s vámi bude cvičit. Avatar je nepřenosný a je s vámi unikátně spojen, proto každý cvičební pokrok a to, jak budete pokračovat ve svém tréninkovém plánu, bude přímo rozvíjet i vašeho avatara. Ve FightOut universu může váš avatar měřit síly s ostaními členy komunity.

Nativním tokenem projektu FightOut je potom $FGHT, který je aktuálně v první fázi předprodeje. Pokud si nákup nebudete dále rozmýšlet, máte nyní jedinečnou příležitost získat až 50% bonus na nákup těchto tokenů.

Nejznámější kryptoměny k investici v roce 2023

Projekt má do budoucna řadu ambiciózních plánů, k nimž patří i vybudování řetězce M2E FightOut tělocvičen, kde budou uživatelé odměňováni za dokončené cvičení a pokořené výzvy, mohou získat badge a podílet se na rozšiřování M2E komunity.

KOUPIT FIGHTOUT

2. Dash 2 Trade

Aktuálně patří mezi nejznámější kryptoměny i platforma Dash 2 Trade. V jejím centru stojí nativní token D2T, jehož prostřednictvím si investoři mohou zajistit přístup do jedinečného analytického panelu, který dokáže zprostředkovat aktuální signály z kryptotrhu, udává skóre aktuálním předprodejům nebo monitoruje společenský sentiment, který jednotlivé projekty obklopuje.

Trading signály z trhu jsou zpracovávány pomocí umělé inteligence, pokročilá analytika přispívá ke kvalifikovaným obchodním rozhodnutím. To je ostatně jedno z hlavních poslání D2T – aby získané informace o kryptotrhu poskytovaly všem stejnou možnost učinit informovaná investiční rozhodnutí, která povedou k získání zisku v budoucnu.

Nejznámější kryptoměny k investici v roce 2023

Za zmínku stojí i technické indikátory, které investorům usnadňují získání lepšího přehledu o stavu trhu, stejně tak jako monitoring sociálních kanálů – velmi užitečný je v tomto případě pro Reddit a Twitter.

D2T 2

V systému se také zobrazuje nástěnka, kde se shromažďují údaje o předchozích prodejích a dalších investorských možnostech. Souhrn pokročilých funkcí a nedocenitelné možnosti hloubkové analýzy D2T zařazují mezi nejznámější kryptoměny.

Předprodej ambiciózního D2T už je sice u konce a aktuálně už se obchoduje na 5 kryptoměnových burzách.

KOUPIT D2T

 

3. C+Charge

C+Charge se v těchto dnech řadí mezi nejznámější kryptoměny s ekologickým posláním. Jeho hlavním cílem je totiž masivní propagace elektromobility a zpřístupnění trhu s uhlíkovými kredity i běžným řidičům elektrovozů, kteří myslí na dobro planety.

C+Charge chce rozšíření elektromobility podpořit vybudováním sítě speciálních nabíječek s jednotnou platební metodou – tedy prostřednictvím utility tokenů $CCHG. Ty jsou aktuálně v první fázi předprodeje a jejich cena bude stoupat s otevřením každé další fáze, které se plánují celkem čtyři. Nyní je tedy ideální doba na investici do této nejznámější kryptoměny.

S platformou C+Charge přichází i aplikace, kde bude mít každý řidič k dispozici kryptopeněženku k držení $CCHG tokenů. Pokaždé, když tokeny $CCHG řidič využije k zaplacení za dobití, získá tokenizovaný uhlíkový kredit. Aplikace C+Charge také uživatelům umožní vytvářet NFT uhlíkových kreditů získaných za dobíjení v síti C+Charge, dále bude přinášet kompletní přehled o stavu všech nabíječek v síti či předpokládanou čekací dobu u jednotlivých dobíjecích stanic.

Nejznámější kryptoměny k investici v roce 2023

C+Charge tedy není jenom krok kupředu směrem k zelenější osobní dopravě, ale také ukázkovým příkladem toho, jak lze technologii blockchainu využívat na podporu projektů, které se snaží nabízet řešení pro aktuální a skutečné celosvětové problémy.

KOUPIT C+CHARGE

4. RobotEra

S RobotEra se zcela přenesete do prostředí Webu 3.0. až na planetu Taro v dálné galaxii Alfa. Zde se budete podílet na vzniku zcela nového světa, stavět budovy, zhodnocovat novou půdu i vytvářet NFT. Jde o sdílený multivesmír, který se propojuje s jinými světy, a v celém systému se jako základ transakcí a veškerých interakcí nachází utility tokem TARO.

V RobotEra se z hráčů stávají roboti, kteří jsou současně hlavními NFT celé hry. Mohou si sestavovat vlastní robotické společníky, s dovednostmi dle výběru. Každý robotický společník tak představuje jedinečné NF, které lze dále prodat.

Cílem metaverse P2E projektů je obvykle nejenom skvělý zážitek ze hry, ale možnost při hraní vydělávat peníze. RobotEra v tomto není jiná – herní zážitek vás vtáhne do děje, protože se budete podílet na tvorbě zcela nových světadílů, prozkoumávat novou krajinu, těžit suroviny. Současně však dostanete příležitost získávat prostředky nejrůznějšími způsoby – kultivací posvátných stromů, stakingem, prodejem NFT a mnoha dalšími. S utility tokenem TARO se tak RobotEra řadí mezi nejznámější kryptoměny tohoto typu.

ROBOTERA 1

Nový svět budou hráči budovat na 7 různých kontinentech, přičemž hlavním způsobem obchodování pro hráče bude tržiště. Z transakcí na tržišti plyne pro hráče zisk –  zde se dá obchodovat s půdou, robotickými společníky a dalšími NFT komoditami. Na trhu můžete prodávat i vlastní produkty, které jste sami vytvořili, lze jej ale využít i k nákupu již hotových aktiv.

Závěrem se ještě sluší poznamenat, že RobotEra je zcela decentralizovaná, každý ze členů komunity tak může rozhodovat o strategii své herní frakce či o použití tokenů, které vlastní.

KOUPIT ROBOTERA

5. Calvaria

Jako nejznámější kryptoměny spadajícící do kategorie P2E her s možností vyhrát odměnu, uvádíme také Calvaria: Duels of Eternity. Tentokrát však jde o karetní fantasy bitvu, kde hráči vlastní 100 % herních zdrojů. Celá mechanika hry je navíc navržena tak, že si hráči mohou vytvářet vlastní strategie – rozhodují tedy o taktikách karetních turnajů, kterými porazí soupeře.

Celý herní systém hráčům umožňuje získávat odměny z řady různých zdrojů – ať už půjde o kolekce sběratelských NFT karet, dále obchodovatelných na platformách třetích stran, staking, možnost nakupovat i prodávat v in-game storu nebo o získávání $RIA tokenů jako odměn za výhry v turnajích.

Token $RIA se nachází v srdci celého Calvaria herního ekosystému a zajišťuje jeho ekonomickou stabilitu. Už od začátku spuštění předprodeje si projekt získal velkou pozornost investorů, kteří do něj vložili 1 milion dolarů za pouhé dva týdny. Jednou z posledních novinek, kterou Calvaria oficiálně oznámila, je navázání spolupráce s burzou KuCoin a možnost používat KuWallet v předprodeji.

Projekt se nachází v poslední předprodejní fázi, k investici zbývá posledních 12 % tokenů. Zakoupením $RIA tokenů tedy vstoupíte do epické karetní bitvy, která přináší zábavu a vzrušení, jako doposud žádná jiná hra podobného typu.

Letos se také plánuje účast na offline a online projektech a hrách, včetně eSports týmu, nebo hraní ve virtuální realitě. Je tedy rozhodně na co se těšit.

CALVARIA Roadmap

KOUPIT CALVARIA

6. IMPT

Dalším zeleným projektem, který řadíme mezi nejznámější kryptoměny, je IMPT. Podobně jako C+Charge i IMPT cílí na podporu udržitelnosti a využití uhlíkových kreditů. Jde o platformu založenou na blochchainu, která pomáhá jednotlivcům i firmám s kompenzací uhlíkové stopy jednoduše a bezpečně.

Principem je získávání uhlíkových kreditů při běžném nakupování nebo nákupem přímo v IMPT platformě. Trh s uhlíkovými kredity se v současnosti ukazuje jako jedno z nejúčinnějších řešení na efektivní snižování emisí a na podporu pozitivní změny světového klimatu. Uhlíky jsou tokenizovány a uživatelé je získávají formou NFT. NFT jsou přímo propojena na emisní povolenky – tím se zabraňuje jakýmkoli podvodným aktivitám nebo kyber zločinu.

Platforma IMPT je tedy ideálním místem jako pro obchodníky, tak pro spotřebitele, kteří chtějí prodávat či nakupovat citlivě, s ohledem na planetu. K projektu se připojilo více jak 70 000 různých značek a v katalogu se tak bude nacházet na 2 miliardy individuálních produktů.

IMPT 1

Tokeny IMPT jsou zalistovány např. na Gate.io nebo na LBank a jejich nákupem se tak můžete přidat ke komunitě ekologicky smýšlejících prodejců i spotřebitelů, kteří svým chováním chtějí motivovat pozitivní environmentální změnu.

KOUPIT IMPT

7. Lucky Block

Také sektor loterijního kryptogamingu jde neustále dopředu a spuštění online casina Lucky Block vyvolalo velký zájem. Lucky Block bezesporu patří mezi nejznámější kryptoměny tohoto typu.

Díky implementaci technologie blockchainu je celý herní systém dostupný uživatelům z celého světa, především se však stal naprosto transparentním, protože každé slosování je v principu smart contractem, který je veřejně přístupný. Možnost podvodů je tak prakticky vyloučena.

Casino Lucky Block má hráčům opravdu co nabídnout. Vybírat mohou z 2700 různých typů her, k dispozici mají dále živá kasina i herní automaty nebo příležitost zahrát si o skutečně luxusní a hodnotné ceny. Řada nadšenců ale určitě ocení Lucky Block sázkovou kancelář – s možností sázet na sportovní utkání ve 35 různých druzích sportů. Na nově příchozí navíc čeká uvítací bonus v podobě 15% casbacku na ztráty.

Při hraní je využíván decentralizovaný token LBLOCK, jehož již druhá verze (V2) byla spuštěna v srpnu loňského roku. Na rozdíl od svého předchůdce (V1) není zatížena 12% transakčním poplatkem.

LUCKY BLOCK 1

NAVŠTÍVIT LUCKY BLOCK

8. Tamadoge

Tamadoge (TAMA) token otevírá bránu do prostoru Tamaverse – místo, kde si budete moci mintovat a vychovávat vlastního mazlíčka, se kterým je dokonce možné i bojovat v Tamadoge metavesmíru. Právě díky jedinečnému Tamaverse prostředí patří Tamadoge mezi nejznámější kryptoměny typu P2E.

Principem Tamadoge je nákup domácího NFT mazlíčka, kterého pořídíte za TAMA tokeny. Ten je mintován jako NFT mláďátko s vlastními jedinečnými silnými i slabými stránkami a statistikami. To, jak se o mazlíčka staráte, předurčuje způsob, jak vyrůstá. V dospělosti potom váš mazlíček může bojovat s mazlíčky ostatních hráčů, a postavit se tak do čela Tamadoge žebříčku.

Tamadoge navíc umožňuje hráčům nakoupit token za fiat měnu, připojením Matamask nebo Wallet Connect peněženky. Všechny tyto nákupy budou prováděny prostřednictvím likvidity poolu, což zajistí pohyb cen tokenu.

TAMADOGE1

Tamadoge je silně navázaný na prostředí komunity a držitelé tokenu budou mít významnou možnost formovat podobu finálního Tamavesa. Tým chce skutečně nechat držitele tokenů utvářet směr, kterým se vývoj Tamaversa ubírá. Ve druhé polovině tohoto roku se navíc počítá se spuštěním kolekce Tamadoge P2E arkádových her nebo s rozšířenou realitou.

Do budoucna se předpokládá poměrně strmý nástup kryptoměn obdobného typu a Tamadoge se svým pojetím Tamaverse lze proto pokládat nejenom za budoucnost ekosystému Doge, ale celého herního systému.

KOUPIT TAMADOGE

9. Battle infinity

U kryptoměnového gamingu ještě zůstaneme, a to s herní platformou Battle infinity, jejíž ekosystém hostí řadu P2E bojových her. Ty jsou integrovány do světa metaversa, známým pod názvem IBAT Battle Arena. Ve světě Battle Infinity tak hráči nejenom soupeří a bojují, ale současně mohou zažít kompletní metaverse zkušenost, vzájemně komunikovat, hrát i prozkoumávat virtuální svět Battle Arena.

Bojové hry patří mezi jedny z vůbec nejoblíbenějších. Svět kryptoměn společně se současným postupem jejich decentralizovaného vývoje s využitím kryptoměn nahrává již výše zmiňovanému konceptu play-to-earn (P2E). Právě díky možnosti se během hraní zcela ponořit do metaverse světa Battle Arena patří i tento projekt mezi nejznámější kryptoměny.

Přístup ke všem funkcím ekosystému Battle Infinity zajišťuje hráčům token IBAT. Mohou ho získat při hraní her v platformě či token využívat k pořizování aktiv jako jsou postavy, pozemky či zbraně.

Tokeny IBAT mohou noví uživatelé také nakoupit v Battle Swap – což je decentralizovaná burza projektu. Výherní odměny zde také lze převádět na jiné měny (krypto i fiat měny). Směnárna je integrována do tržiště, herního storu i arény – hráči tak vše vyřídí v rámci jedné platformy, což umožňuje plynulejší, rychlejší a bezproblémový herní zážitek.

BATTLE INF 1

KOUPIT BATTLE INFINITY

Jak najít nejznámější kryptoměny

Určit nejznámější kryptoměny s potenciálem k investici nemusí být mezi tisíci existujících kryptoměn vždy evidentní. Aktuální trendy a novinky z trhu se často propisují do kanálů sociálních médií, na kterých se navíc sdružují komunity obchodníků a často zde probíhá i marketingová komunikace herních krpytoprojektů či široké řady meme coinů.

Twitter

Twitter je častým komunikačním kanálem pro marketing kryptoměn a řadu meme komunit lze najít právě zde. Twitter je ideální platforma, pokud chcete být v obraze o tom, co se na trhu děje právě nyní, a navíc můžete trendy slova a témata sledovat skrze systém hastagů, který je možný nastavit i s ohledem na preferovanou lokalitu.

To umožňuje mít přehled nejenom o tom, co děje v ČR, ale např. i v USA – a na základě toho můžete usuzovat na vývojový potenciál daného projektu. Nicméně nad monitoringem trendů na Twitteru aktuálně visí otazník – s příchodem nového vlastníka Elona Muska je jeho budoucnost poněkud nejistá.

Reddit

Reddit je spolehlivá a velmi efektivní sociální síť, pokud vás zajímají názory nejen komunit, ale také skutečných odborníků. Jednoduše tak budete schopni lépe rozlišovat kvalifikované pohledy na aktuální tendence trhu od případného podvodného jednání.

Reddit se může pochlubit skutečně solidní mezinárodní komunitou, zatímco si zachovává charakter tradičního diskuzního fóra. Určitě se vyplatí zmínit i možnost sledovat témata v tzv. subredditu – speciální komunitě, pod kterou se sdružují posty, které s ní souvisejí.

YouTube

Platforma s videi je dalším šikovným zdrojem informací, pokud vás zajímají názory kvalifikovaných odborníků, ale i obchodníků a nadšených kryptofanoušků. Výhodou bude, pokud dokážete sledovat videa v angličtině, nicméně i česká krypto komunita na YouTube se stále rozrůstá, takže počet videí v češtině je stále na vzestupu. Tvůrci videí často informují komunitu i o tom, čemu se při investování vyhnout a kde se vyplatí opatrnost.

Discord

Discord je platforma pro snadné sdružování lidí se stejnými zájmy. Umožňuje budování vztahů s komunitami, kterými chcete být součástí, a také možnost s nimi bezproblémově zůstat v kontaktu.  Kryptokomunity na Discordu mají od desítek až tisíců členů, takže vyhledat komunitu té kryptoměny, o kterou máte zájem, je jednoduché. Dále už stačí jenom sdílet s ostatními tipy, rady, hledat odpovědi na otázky či zjišťovat důležité informace.

Telegram

Popularitě Telegramu nahrály změny v zásadách ochrany osobních údajů. Telegram funguje podobně jako WhatsApp – chatovací platforma pro jednotlivce i skupiny, kde lze sdílet informace i soubory.  Nicméně Telegram shromažďuje méně uživatelských dat, můžete skrýt své telefonní číslo, či si vybrat náhodné uživatelské jméno, což umožňuje zachování více anonymity. Telegramové komunity věnující se jednotlivým kryptoměnám se rozrůstají, proto i tuto síť držte v patrnosti jako možný zdroj cenných informací.

Závěrem

Nejznámější kryptoměny mohou mít v dnešní době boomu nových kryptoprojektů velmi dlouhé výčty. My jsme pro vás však v článku vybrali takové, o nichž má solidní povědomí kryptoscéna i řada komunit, a současně představují zajímavé investiční příležitosti pro začínající nebo zkušené obchodníky.

Výhodou široké škály dostupných kryptoměn na trhu je také možnost mezi nimi vybírat dle vlastních preferencí – podle toho, zda chcete svou investicí motivovat pozitivní společenskou změnu, prohloubit své analytické vlastnosti nebo se zkrátka bavit. Mezi nejznámější kryptoměny tak dnes spadají projekty s akcentem na ekologii a udržitelnost, příležitosti pro milovníky her, sportu nebo zábavního průmyslu.

Rozmanitá kategorizace projektů potom umožňuje investorům, aby se nacházeli v centru zájmu každé investice, nejenom s ohledem na dostupné prostředky, ale také s důrazem na osobní preference.

KOUPIT NEJZNÁMĚJŠÍ KRYPTOMĚNY

Co znamená zkratka P2E a M2E?

Co jsou uhlíkové kredity?

Kde snadno najdu sociální kanály pro jednotlivé kryptoměny?

Doporučujeme

BinanceRecenze

Získejte přes nás 15% zpět!

ByBitRecenze

Zdarma bonus až 3650 USD po registraci a vkladu

PhemexRecenze

Zdarma bonus až do výše 2500 USD po registraci a vkladu

CoinbaseRecenze

10$ zdarma při vkladu 100$

SimpleCoinRecenze

Populární česká směnárna

Vítejte zpět!

Přihlaste se níže na svůj účet

Získat heslo

Zadejte přihlašovací jméno nebo email.