Kvůli listopadovému Hard Fork SegWit2x mohou nejen nováčci přijít o Bitcoiny!

Podpora BTC peněženek pro SegWit2x je žhavým tématem, některé postupy by totiž mohly znamenat, že uživatelé ztratí své Bitcoiny.

Odpověď Breadwallet na žádost uživatelů o hard fork SegWit2x v listopadu ukazuje, s jakou jednoduchostí by nováčci ve světě krypoměn mohli znehodnotit své úspory.

 

“Jsme ze SegWit nadšení” stojí v odpovědi “a určitě dáme komunitě vědět až bude možné zasílat SegWit transakce.”

Novinky potvrzují komentáře prezidenta Breadwallet Aarona Voisine, který o něco dříve napsal na Redditu:

“Breadwallet následuje většinu hashovací síly na původním PoW algoritmu. SegWit2x nebo ne, následuje Nakamotův konsens.”

 

To vychází z předpokladu, že uživatelé s financemi na původní BTC blockchain riskují ztrátu svých financí, pokud se Breadwallet rozhodne podporovat transakce SegWit2x.

Pro nedostatek jasnějších informací hrozí pro méně technicky zdatné uživatele, že při hard forku  může dojít k  jejich odcizení.

“Je možné, že po listopadovém hard forku zavede Breadwallet podporu SegWit2x transakcí. V tom případě riskujete ztrátu BTC uložených v Bitcoin Blockchainu”, říká další komentář na redditu v odpovědi na Voisineovo prohlášení.

“Převeďte své BTC z Breadwallet před hard forkem!” 

Ačkoliv někteří tvrdí, že je situace nápadně podobné násilnému převzetí Bitcoinu, Bitcoin Core se snaží vyvrátit mnoho domněnek a mýtů.

Nenechávejte nic náhodě a zajistěte své Bitcoiny včas, třeba přes hardwarovou peněženku Keepkey!

Autor: Milan Kollarčík

Sdílet

Autor

Studuji informatiku, kryptoměny mě fascinují a myslím, že jsou budoucnost ekonomiky. Osobně preferuji dlouhodobé investice ale nebráním se i promyšlenému riskování. Pokud se vám články líbí, můžete mě podpořit zde: 1DU8m33NjdZhFiUyBEb6ue9UAR2wX47H7N

Komentáře

Zanechat komentář