Changpeng Zhao (CZ) je CEO největší směnárny na světě – Binance. Na trading kryptoměn bychom podle CZ měli používat VPN (virtual private networks). Použití VPN by mělo zabránit v blokacích jednotlivých států. Zakázaný obchod s kryptoměnami by se tak měl obejít.

Brave browser, vydělat bat, basic attention token

CZ komentoval nedávné komentáře na sociálních sítích, kde si uživatelé stěžovali na to, že trading kryptoměn je v některých státech velmi složitý, protože je geoblokován vládou nebo místní samosprávou. Zajímavostí je, že tento problém se týká i některých států Spojených států Amerických.

Každému, kdo někdy brouzdal po temných zákoutích dark webu, není pojem VPN cizí. Velmi zjednodušeně, se dá říct, že VPN skrývá vaší polohu a šifruje data odeslaná z vašeho počítače. Pokud mám tedy nainstalovanou aplikaci od poskytovatele VPN a mám zakoupené například specifické šifrovací servery z Belgie, tak když se připojím z pražské kavárny na internet, tak cílový server uvidí mojí polohu jako Belgii.

Mohlo by vás zajímat: Facebook kryptomena GlobalCoin bude spustená v Q1 2020

Použití VPN: Obcházení zákonů?

CZ odpověděl na stížnosti uživatelů Binance DEX. Ti si na sociálních sítích stěžovali, že se na směnárnu nemůžou připojit. CZ vysvětlil, že se nejedná o problém Binance a že samotná společnost žádnou geolokaci neblokuje.

CZ retweetnul (sdílel) radu jednoho z uživatelů Twitteru:

“Je to blokovaná stránka, ne DEX samotný. Prostě použij VPN.”

V neděli se objevily zprávy, že stránka Binance neumožní obchod s kryptoměnami některým obchodníkům. Někteří již nemohou své peněženky na stránce spravovat. Tato blokace se stala skutečností 1. června 2019.

Mohlo by vás zajímat: Forbes: Bitcoin halving by mohol spôsobiť, že cena BTC dosiahne ATH

Nejdříve CZ poradil peněženky, které umožní se připojit na Binance DEX bez připojení na binance.org. Následně však napsal:

“VPN je nutnost, nikoliv možnost.”

Binance DEX nebude omezovat obchodníky

CEO Binance také ujistil, že uživatele platformy se nemusí bát žádných omezení ze strany samotného webu. Podle Zhao mohou být stránky blokované, nicméně blockchain ne. Takže se obchodníci nemají čeho bát.

Nakonec bych si dovolil shrnout, co se vlastně stalo. Binance upozornila na to, že některé státy blokují její služby. Následně CZ poradil, jak zákony a nařízení obejít.

 

Sdílet
Komentáře

Zanechat komentář