Objemy obchodů a zejména velké objednávky mají významný vliv na cenový pohyb kryptoměn. Než abychom celý článek věnovali prezentaci různých možností, jak lze pracovat s informací o objemech, tak se zaměříme na konkrétní příklad z tradingové praxe. Použijeme k tomu analýzu situace, při které využíváme zobrazování objemů z veřejného zdroje https://cryptowat.ch/. Cryptowatch je online platforma pro vykreslování grafů a objemů obchodů včetně knihy objednávek na hlavních kryptoměnových burzách.

Vše si pro přehlednost popíšeme a zobrazíme pomocí obrázků, které dávají celou situaci do kontextu. Tento příklad je zaměřen na rozpoznání tzv. prodejní stěny, kterou využívají velcí hráči ke krátkodobým tržním manipulacím, celá situace je z odpolední obchodní seance během 1. listopadu.

První obrázek nám vykresluje hloubku trhu na největší kryptoměnové burze Bitfinex a v této hloubce je na cenové úrovni 6550.00 USD umístěna velká limitní prodejní objednávka s objemem 574 Bitcoinů, která dominuje celé knize objednávek. Trh se k ní postupně velmi pomalu přibližuje a začíná narůstat nákupní tlak, jelikož přirozený tržní mechanismus krátkodobě brzdí velká prodejní objednávka – kumulace nákupního tlaku je zřetelná z obrázku číslo 4, který celou situaci zachycuje na svíčkovém grafu.

1. Velká prodejní stěna a pomalá kumulace longů

Velká prodejní stěna a pomalá kumulace longů

Zájem velkého hráče je postupně pomalu nakoupit na úrovních pod prodejní stěnou, a poté tuto velkou prodejní limitní objednávku stáhnout a krátkodobou tržní nerovnováhu využít k posunu trhu nahoru. Tento proces je zřetelný z obrázku 2, který zachycuje okamžik, když se trh dostal k ceně, na které byla tato čekající objednávka umístěna a následně byla rychle stažena.

2. Náhlé stažení obrovské čekající objednávky a žádné velké prodejní objednávky poblíž

Náhlé stažení obrovské čekající objednávky a žádné velké prodejní objednávky poblíž

Okamžitě po jejím stažení narůstá silná nákupní aktivita, kterou zachycuje diagram na obrázku číslo 3 – je zde zobrazen poměr objemu nákupů a prodejů za posledních 60 vteřin.


3. Okamžité nákupy a výstřel směrem nahoru – na obrázku poměr nákupů a prodejů za minutu

Okamžité nákupy a výstřel směrem nahoru – na obrázku poměr nákupů a prodejů za minutu

Nakonec je vše zcela jasně zachyceno na svíčkovém grafu. Vidíme zde rychlý skok jak v objemu obchodů, tak zejména v samotné ceně, konkrétně se trh rychle pohnul z ceny 6550 USD k úrovní 6600 USD.


4. Cenová reakce na minutovém grafu níže

Cenová reakce na minutovém grafu níže

Závěrem je třeba dodat, že ačkoliv je daná situace poměrně snadno zachytitelná, tak se jedná o krátkodobé ovlivnění trhu a nemá smysl mu věnovat pozornost v případě dlouhodobějších obchodů, jelikož se takových situací stává v průběhu dne celá řada. Příklad neslouží jako návod, jak využívat objemy obchodů v tradingu, ale jako názorná ukázka toho, jak velcí hráči pomocí objemů ovlivňují cenu.

Pro velký zájem spouštíme již od prosince novou sekci pro všechny zájemce o obchodování kryptoměn.

“S našimi webináři, náhledy, traderskými nástroji a obchodními patterny se zorientujete nejen v začátcích, ale využijete je i následně pro úspěšný trading a investování. Věříme, že každého zájemce kryptotrading nadchne, jelikož jde o sféru se spoustou nových a zatím stále zcela neobjevených možností, které máte díky naší sekci možnost poznat z první ruky.”

Tomáš Mirzajev, Martin Stibor

Rezervujte si místo v sekci ještě dnes

Službu spouštíme živě od 1. prosince. Pořiďte si členství ještě dnes, ať Vám neuteče začátek a také uvítací webinář navíc, který se bude konat již v pondělí 4. prosince v 20:00.

loading...
Sdílet

Zanechat komentář

blog lam dep | toc dep | giam can nhanh

|

toc ngan dep 2016 | duong da dep | 999+ kieu vay dep 2016

| toc dep 2016 | du lichdia diem an uong

xem hai

the best premium magento themes

dat ten cho con

áo sơ mi nữ

giảm cân nhanh

kiểu tóc đẹp

đặt tên hay cho con

xu hướng thời trangPhunuso.vn

shop giày nữ

giày lười nữgiày thể thao nữthời trang f5Responsive WordPress Themenha cap 4 nong thonmau biet thu deptoc dephouse beautifulgiay the thao nugiay luoi nutạp chí phụ nữhardware resourcesshop giày lườithời trang nam hàn quốcgiày hàn quốcgiày nam 2015shop giày onlineáo sơ mi hàn quốcshop thời trang nam nữdiễn đàn người tiêu dùngdiễn đàn thời tranggiày thể thao nữ hcmphụ kiện thời trang giá rẻ
error: Chráněný text.
Práce/Brigáda - Hledáme do týmu nové české redaktory. Pro více informací prosím kontaktovat na [email protected]
+