Cena bitcoinu se po výrazném lednovém a únorovém růstu zastavila a konsoliduje okolo hodnoty 61 000 USD. Tato konsolidace navíc probíhá v technické formaci diamant, která svírá trh se shora klesající trendovou čarou a zespoda naopak rostoucí trendovou čarou. Tyto situace obvykle končí průrazem trhu na jednu ze stran, přičemž takovýto cenový pohyb je velmi agresivní.
Co by mohl znamenat další pokles ceny bitcoinu?
Někteří investoři se obávají toho, že pokud cena bitcoinu klesne o více než 7 %, tak by se mohlo jednat o konec býčího trhu. Tyto obavy jsou skutečně opodstatněné, protože při 7% poklesu by trh prorazil hodnotu klesající trendové čáry, čímž by se skutečně změnil sentiment na trhu z pozitivního na negativní. Samozřejmě se může jednat i o krátkodobou korekci, protože průraz trendové čáry nemá fundamentální povahu.
Za cenou poklesu hodnoty bitcoinu se skrývá kapitálový odliv, který lze identifikovat jako globální. Během posledního týdne si jak bitcoin, tak i řada altcoinů prošly odlivem kapitálu, který byl vyčíslen na hodnotu 400 milionů USD. Na obrázku níže můžete sledovat právě heatmapu kapitalizace jednotlivých coinů.
Neutralitu současného trhu signalizuje také technický indikátor RSI, který se nachází v neutrální oblasti, tedy nesignalizuje ani počátek růstu a ani počátek výprodeje.
Bollinger Bands predikuje pokles na 45 000 USD
Bollingerova pásma jsou zajímavá v tom smyslu, že vykreslují horní a spodní úroveň dlouhodobého cenového pohybu. Kromě růstového potenciálu tedy vizualizují také potenciál poklesu. V případě bitcoinu by podle této metody mohlo dojít k poklesu ceny na spodní úroveň Bollingerova pásma, která se nachází na hodnotě 45 000 USD.
#Bitcoin Daily Bollinger Bands continue to tight to levels not seen since the move started from $45k: pic.twitter.com/leodjjeR5D
— Matthew Hyland (@MatthewHyland_) April 2, 2024