Průměrný poplatek za transakci v síti Bitcoin zaznamenával od dosažení ATH trvalý pokles a ustálil se na 1,039 dolaru, což je číslo, které bylo naposledy zaznamenáno v červnu 2020.
Průměrné poplatky za transakce BTC poklesly na nejnižší úroveň za dva roky
Poplatek za transakci BTC je cena za převod libovolného množství BTC, která je také přímo úměrná času potřebnému k ověření a dokončení transakce. Jak dokládají data poskytnutá analytickou platformou Blockchain.com, průměrný transakční poplatek BTC neustále klesal z historického v dubnu 2021, než v červenci 2021 klesl na osmiměsíční průměr 2 dolary.
Před dubnem 2021 dosáhly průměrné transakční poplatky va síti Bitcoin vrcholu v prosinci 2017 a činily 54,638 dolarů. Náhlý nárůst transakčních poplatků v té době odrážel významný pokles hashratu bitcoinové sítě. V době psaní tohoto článku si však hashrate bitcoinové sítě udržuje své nově dosažené historické maximum 248,11 EH/s.
V důsledku výše uvedené kombinace může vysoce odolná síť Bitcoin zpracovávat bezpečné transakce BTC s nižšími náklady. Cenová volatilita BTC také ukázala větší stabilitu, protože v průběhu roku osciluje mezi hranicí 35 000 až 45 000 dolarů.
Vzhledem k tomu, že se více společností zapojuje se a více lidí posiluje ekosystém díky aktualizacím sítě, výsledné zvýšení účasti dále zajistí silnější síť a zároveň bude hrát deflační roli v ceně Bitcoinu.
Před několika dny společnost Multiverse Computing zabývající se kvantovou výpočetní technikou zveřejnila výsledky experimentu provedého ve spolupráci s Bank of Canada, během kterého provedla simulace přijetí BTC a ETH na kanadských trzích, aby prozkoumala jejich životaschopnost jako běžné platební metody.
Our work on #cryptocurrency networks with @bankofcanada is finally out in the open!
Huge congratulations to the team for their phenomenal work on this project#quantum for the #economy https://t.co/FrH678gKRm pic.twitter.com/8i84oZmKb8
— Sam Mugel (@SamMugel) April 14, 2022
Díkу vуužití moderního vуbavení a softwaru se specialistům podařilo navrhnout finanční síť skládající se z 15 vrstev s velkým množstvím různých konfigurací.
Výsledkу experimentu ukázalу, že v některých sektorech ekonomikу mohou krуptoměnу konkurovat tradičním platebním prostředkům, ale jejich podíl na trhu bude záviset na reakci finančních institucí na nárůst poptávkу po digitálních aktivech.
Jedním z klíčových faktorů právě budou také nákladу spojené s prováděním transakcí v coinech a tokenech.