Jsou kryptoměny zajímavou investicí i pro velmi bohaté lidi? Nedávný průzkum provedený společností Knight Frank ukazuje, že ano. Průzkum publikovaný v jejich výroční publikaci Wealth report (která se zaměřuje na ty nejmajetnější) odhalil, že 21% respondentů do kryptoměn investuje.

Průzkum vychází z odpovědí více než 500 soukromých bankéřů a poradců v oblasti majetku, kteří společně zastupují zhruba 50.000 lidí s bohatstvím přesahujícím 3 miliardy dolarů.

Velmi zajímavé jsou investice do kryptoměn z hlediska geografického členění, zatímco bohatí lidé Latinské Ameriky jsou investicím do kryptoměn nakloněni nejvíce, nejméně jim věří lidé v Asii.

  • Latinská Amerika – 33%
  • Rusko a posovětské republiky – 27%
  • Afrika – 24%
  • Severní Amerika – 20%
  • Střední východ – 7%
  • Austrálie – 6%
  • Evropa – 6%
  • Asie – 5%

Asie a kryptoměny

Asijské vlády zaujaly nejrychlejší postoj ke kryptoměnám, zejména Jižní Korea. Na konci roku 2017 navrhla jihokorejská vláda opatření zahrnující daň z obchodu s kryptoměnami. Některé zprávy naznačovaly, že Soul by mohl zakázat veškeré obchodování s kryptoměnami. Na konci roku 2017 se Jižní Korea podílela na jedné čtvrtině veškeré globální obchodní aktivity. V září Čína zakázala všem společnostem a jednotlivcům získávat finanční prostředky prostřednictvím činností ICO (Initial Coin Offering ).

A mnoho vlád vydalo varování, že obchodování s kryptoměnami je vystaveno nedostatečné bezpečnosti. Navzdory všem spekulacím o kryptoměnách, ultrabohatí lidé stále dávají přednost spíše investicím do majetku, než do čehokoliv jiného.

Aimedis – Nizozemské ICO chce pomocí blockchainu způsobit revolúci v medicíně

Tato zpráva je sponzorována
Aimedis si dává za cíl formovat budoucnost péče o zdravotnictví poskytnutím pokročilé a plně funkční platfomy na blockchainu podpořené UI. Platforma umožňuje pacientům převzít kontrolu, zajistit výměnu citlivých údajů a přístup k nejlepší zdravotní péči. Rovněž získat radu, předpisy, a stát se součástí zdravotní revoluce.
Díky mezinárodnímu vstupu Aimedis na trh  odteď mají investoři konečně příležitost získat vlastní podíl na tomto jedinečném projektu, a to koupí AIM tokenů. AIM tokeny jsou nyní dostupné s 30% presale bonusem a 5% early-bird bonusem pouze v českém investičním domě BRIC INVEST.
Sdílet

Autor

Komentáře

Zanechat komentář