Recenze Power Ledger

Power Ledger (POWR) je australská společnost a zároveň první australské ICO s úmyslem decentralizovat trh s obnovitelnou energií. Tím, že dají svým uživatelům přístup na tento trh, držitelé jejich tokenu budou moci nakupovat a prodávat nepoužitou obnovitelnou energii dle své libosti pomocí blockchainu Etherea, na který bude zapisováno spotřebování a podobné dobroty.

Vzhledem k tomu, že víc a víc domácností a firem začíná využívat solární energie, mohl by se sen Power Ledgeru stát realitou?

Power Ledger: Přehled projektu

Držitelé tokenů mohou prodávat přebytek obnovitelné energie, kterou vyprodukují v pohodlí své kanceláře či domova. Tato soukromě generovaná energie může být vysílána buďto přes již existující mikrogridy nebo přes elektrickou distribuční síť.

Spotřebitelé tím pádem také něco získají, vzhledem k tomu, že mohou spravovat ekonomiku energie. Výhodný obchod pro obě strany. Výhody tohoto systému usnadňují obchod a spotřebitelé přijímají platby okamžitě v bezpečném prostředí, kde se nemusí spoléhat na něčí důvěryhodnost.

Kupci mají příležitost vybrat si pouze čisté zdroje energie, vzhledem k tomu, že obchodují s jinými spotřebiteli, jako jsou třeba Horáčkovi z patra nad vámi. Všechny strany se mohou opřít o výhody transparence, kterou přináší technologie blockchain. Všechny transakce, množství energie vygenerované i spotřebované, vše je zapsáno na blockchainu. Což znamená, že ceny vyrovnání jsou poměrně nízké, což znamená vyšší výnos pro uživatele čisté energie. Platforma Power Ledgeru zajišťuje přesun energie, čímž posiluje svou důvěryhodnost.

Některá možná využijí této platformy jsou měření energie, správa sítě, dat a rapidní mikro transakce.

Klíčová využití Power Ledgeru

Power Ledger má několik aplikací, z jejichž využívání benefituje celý trh s výrobou zelené energie. Od nabíjení elektromobilů a obchodování s uhlíkem po spravování tržních cen. Platforma Power Ledger se o všechno postará.

Zde je jejich rychlý přehled:

  • Wholesale market settlement – Platforma Power Ledgeru má spoustu vlastností, aplikací a možností, které usnadňují pohyb na velkoobchodním energetickém trhu. Mezi nimi je například agregace, vyrovnávání nebo smiřování dat. Krom toho umožňuje transparentní optimalizaci a management odesílání. Všechny transakce jsou rychlé a relativně levné.
  • Autonomous Asset Management – Uživatelé mohou využít takzvaného autonomous asset management (AA). Platforma je schopná pracovat se sdíleným vlastnictvím energetických a aktiv a i jejich obchod. Tyto využití AA mají podporovat nákup a prodej obnovitelné energie, krom toho, že taktéž podporují distribuci POWR kryptoměny na řečenou adresu.
  • Distributed Market Management – Tato aplikace se automaticky stará o zatížení sítě, optimalizaci měřících dat, zasílání aktiv, sběr dat a rychlé srovnání transakcí. Už žádné tabulky!
  • Electric Vehicles – Aplikace Power Ledgeru pro uživatele elektromobilů využívá Open Charge Point Protocol (OCPP), který se stará o několik věcí. Například identifikace, generování měřících dat, srovnávání transakcí a sběr dat.
  • Power Port – Tato aplikace je navržena s úmyslem podpory aktiv, která jsou spojena se zařízeními pro mobile storage discharge. V podstatě se stará o to, že spotřebitelé jsou zásobování energií.
  • Carbon Trading App – Obchod s uhlíkem je jeden z největších v EU, vzhledem ke všem snahám předejít globálnímu oteplování. Tato appka nabízí smart kontrakty všem, kdo si přejí podílet se na obchodování s uhlíkem. Tyto kontrakty jistí všechny digitální transakce, transparenci, a kredibilitu aktiv. Uživatelé mohou využít auditu transakcí. Aplikace také umožňuje obchodníkům s uhlíkem poskytnout kredity a certifikáty regulujícím autoritám. O ostatních aplikacích Power Ledgeru se můžete dočíst zde.

POWR Tokeny

Power Ledger dává svým uživatelům přístup k aplikacím a taky peer-to-peer obchodu s POWR tokeny. Mimo obchod, tyto tokeny mají využití ve skutečném světě. Hostitel aplikace je nucen získávat dostatečné množství tokenů, aby mohli spotřebitelé nakoupit a prodat obnovitelnou energii na svém domácím trhu. Z toho důvodu je v jejich zájmu udržet si dostatek tokenů, aby si udrželi dobrou základnu spotřebitelů.

Transakce se odehrávají na deregulovaném trhu bez jakýchkoliv zásahu zprostředkovatelů. Spotřebitelé si také smí převést tokeny na Sparkz bez asistence hosta aplikace. Transakce lze provádět s uživatelovi lokální jurisdikce.

POWR tokeny jsou validní všude po celém světě, což umožňuje větší účast na této energy-focused platformě.

POWR token se chová podobně jako softwarová licence tím, že umožňuje přístup k platformě a jejímu širokému spektru vlastností a aplikací.

Smart Bonds a Sparkz

Uživatelé vlastnící POWR tokeny automaticky dostanou přístup k funkci smart bond. Hostitelé aplikace dostanou tokeny z growth poolu jako pobídku k podílení se na zvyšujícím se využívání a vývoji aplikací. Taky se od nich očekává, že přivedou další spotřebitele, čímž pomohou zvýšit účast po celém světě. Všechny tokeny mohou být drženy ve formě Sparkz.

Tyto tokeny jsou na smart bond escrow účtu na blockchainu Etherea navržené speciálně pro Sparkz. Sparkz je vnitřní měna pro Power Ledger používaná k obchodu s energií na jejich platformě. Uživatelé mohou odemknout smart bond jednoduše tak, že vrátí Sparkz. Tým Power Ledgeru očekává, že přirozená poptávka po tokenech se zvýší jakožto důsledek zvýšení počtu tokenů na escrow účtu. Spotřebitelé jsou chráněni před vystavení se riziku spojeném s neúspěchem aplikačního hostitele díky smart bond kontraktu.

Tým Power Ledgeru

Lidé za Power Ledgerem nejsou jen tak někdo. Spoluzakladatelé jsou DR. Jemma Green, David Martin, John Bulich a Dr. Govert Van Ek. Tento tým má léta zkušeností se zacházením s rizikem, obnovitelnými energiemi a vývojem technologie blockchain.

Dr. Jemma Green z týmu Power Ledgeru a Sir Richard Branson na Blockchain Summitu 2017.

Dr. Jemma Green slouží převážně jako tvář projektu. Je pyšnou majitelkou dvou postgraduálních diplomů a Masters Degree z University v Cambridge.

Zakladatelé projektu doufají, že POWR tokeny budou hrát klíčovou roli v zvýšení produkce a využívání zelené energie. Proto má platforma v hledáčku celosvětovou uživatelskou základnu. Power Ledger umožňuje účastníkům darovat menší množství jejich transakcí organizacím, které se podílejí na vývoji udržitelné výroby energie.

Je asi také na místě zmínit Billa Taie, který se nedávno připojil k jejich poradnímu sboru. Bill Tai, rizikový podnikatel od roku 1991, byl v už v sedmi poradních sborech veřejně zapsaných společností. Připojil se vždycky v začátcích, pomohl společnostem se ze začátků dostat tam na cestu, která je vedla tam, kde jsou dnes.

Přejete-li si vědět víc o týmu Power Ledgeru, tady je link na jejich oficiální web:   https://powerledger.io/#team

Líbí se vám projekt a chtěli byste si koupit Power Ledger tokeny? Doporučujeme burzu Binance.

Nově jsme založili také CHAT skupinu. Připojte se k nám zde https://discord.gg/WQpH8xt

Sdílet

Autor

Student, nadšený atlet a spekulant krypta. Přejete-li si mě podpořit, moje BTC adresa je zde: 3FnC3op7eRPLhvZJr6WV7EJoSkd9XeeSwE LTC adresa: M9iZRn7fCqi6eCnEUui2yAXMzGaJsF5vVK

Komentáře

Zanechat komentář