Šest kryptoměn, o kterých byste měli vědět (a žádná z nich není Bitcoin)

Co se týče peněz ve 21.století, už nehovoříme pouze o šecích, mincích a kreditních kartách. Ve skutečnosti jsou některé peníze vpravdě mezinárodní – nejsou majetkem žádné konkrétní vlády – ale jsou regulovány “lidem” namísto centrálního subjektu. Takto to ve velkém funguje na internetu. Tento druh peněz se nazývá kryptoměna.

Možná jste o Bitcoinu slyšeli, nebo jste ho dokonce použili, když se před pár lety stal populárním, ale tam, kde býval Bitcoin na vrcholu, jsou dnes ostatní kryptoměny využívány k tomu, aby vypláceli členy rodin za oběd, účtovaly zákazníkům za produkty a služby a prováděly další každodenní transakce. Pokud jste podnikatel, určitě je pro vás vyplácet mzdu svým zaměstnancům možným řešením. I proto je důležité dbát na nejčastěji používané kryptoměny. Tady je šest, o kterých byste podle mě měli vědět.

Chcete se dozvědět něco o 70 nejhodnotnějších altcoinech? Přečtěte si tento nadupaný článek zde!

Ethereum

Ethereum se nechová jako ostatní měny, nekonkuruje Bitcoinu, ale naopak ho doplňuje. Zatímco Bitcoin blockchainová síť sleduje vlastnictví své vlastní měny, Ethereum blockchain spouští programovací kódy pro aplikace svých uživatelů. Lidé používají Ethereum k vytváření obyčejných (ale důvěryhodných) cloudových platform, autonomních online organizací a dokonce i jejich vlastních kryptoměn. Jelikož tyto aplikace jsou decentralizované, mohou být vytvořeny pouze v síti Ethereum. Největším konkurentem Etherea se nyní zdá NEO (tzv. čínské ETH a Tezos)

Nicméně většina internetových obchodů, i přes možnost platby kryptoměnou, však Ether nepřijímají.

 

Litecoin

Kdyby byl Bitcoin zlatem, měna Litecoin by byla stříbrem. Litecoin funguje stejně jako jeho populárnější protějšek, ale stojí za to o něco méně – celkové množství těchto měn v oběhu bude celkem 21 milionů pro Bitcoin a 84 milionů pro Litecoin. Litecoin se jednodušeji těží a převody mezi peněženkami jsou mnohem rychlejší díky jeho rychlejší generaci bloku. Litecoin je možná nejvhodnější kryptoměna pro ty, pro které je kryptosvět  novinkou: Litecoin peněženka lze stáhnout z oficiálních webových stránek Litecoinu. Aby se zabránilo náhodným výdajům a počítačovům virům, je toto plně zašifrováno. Jedná se o skvělou a nenáročnou měnu pro ty, kteří potřebují rychleji přesouvat menší částky peněz.

 

Ripple

Zatímco ostatní měny se snaží bankám vyhýbat, měna Ripple bankovní systém podporuje. Ve skutečnosti byla měna Ripple vyrobena pro banky, neboť jim umožňuje rychlejší, levnější, na poptávku globální platby jakékoli velikosti. Tradiční transakce přesahující hranice vyžadují, aby banky procházely zprostředkovatelem (nebo často několika), což zpomaluje dokončení. Ripple nabízí rychlejší a přímější alternativu. Když například zákazník banky v USA chce odeslat platbu jinému bankovnímu zákazníkovi v Číně, Ripple se okamžitě poptá obou bank na transakční poplatky a provede převod během několika minut. Dokonce ihned aktualizuje oba účty zákazníků, aby mohli po transakci zobrazit své zůstatky. Tato jedinečná kryptoměna umožňuje bankám nabízet nové a vylepšené platební produkty a zjednodušuje pravidelné transakce pro kupce po celém světě.

Dash

Ačkoliv měna Dash může být použita pro transakce mezi kupci, byla vytvořena pro nákupy. Představte si Dash jako náhradu za PayPal. Mnoho obchodníků přijímá Dash právě tak, jak příjímají USD, ale transakce je rychlejší – nemusíte čekat den nebo dva, než se zobrazí platba na vašem účtu. Dash si můžete zakoupit jako jakoukoliv jinou kryptoměnu regulovanou vládou a uchovávat ji v určené Dash peněžence, dokud nebudete připraveni jej utratit u kompatibilního obchodníka. Můžete dokonce zvážit přidání vlastního obchodu na mapu obchodníků!

Dash si můžete vyměnit za jakoukoliv jinou kryptoměnu třeba ve směnárně changelly zde!

 

Zcash

Chcete-li maximalizovat vaši důvěrnost, je tato kryptoměna pro vás. Zcash neboli první kryptoměna s “nulovou znalostí” a se schopností “chránit” identitu všech odesílatelů, příjemců a hodnot. Každá transakce je plně zašifrována, takže uživatelé mohou využívat výhody veřejného blockchainu bez uveřejňování soukromých informací. Mnoho lidí považuje Zcash za důvěrnější verzi Bitcoinu.

 

Monero

Měna Monero je další skvělou volbou pro ty, kteří mají strach o své soukromí. Tato měna byla navržena tak, aby poskytovala jednotlivým kupcům plnou kontrolu nad svými penězi; s touto měnou jste svým pánem. Transakce jsou “selektivně transparentní”, což znamená, že se rozhodujete, kdo může a nemůže vidět, co se s vašimi penězi děje. Krize, jimž čelí banky a vlády, neovlivní váš majetek ani neohrozí důvěrné informace. Závěrem, stejně jako mnoho dalších kryptoměn, Monero je decentralizovaná a komunitně vytvořená měna – více než třicet developerů přímo přispělo na tuto měnu.

 

Proč je tohle všechno tak důležité?

Pokud vaše firma ještě nepoužívá žádnou z těchto kryptoměn, možná budete chtít brzy začít s jejich začleněním.

Transakce kryptoměn nejsou centrální entitou ověřeny, což znamená, že s platbami nejsou platební poplatky spojené s bankovnictvím nebo platbami – jsou zde pouze volitelné, malinké poplatky (jedno procento nebo méně), které urychlují transakci. Kryptoměnu také obdržíte daleko rychleji než klasické peníze.

Opět nejdůležitějším prvkem kryptoměny může být skutečnost, že je skutečně mezinárodní; žádná konkrétní vláda ji nevlastní nebo nereguluje. To znamená, že za platby, které překračují hranice, neexistují žádné poplatky a transakce proběhne stejně bez ohledu na to, kde se nacházíte vy nebo druhá strana.

Jedinou velkou nevýhodou kryptoobchodu je nutnost prodávat jej za USD (nebo jinou vládní měnu). Tento proces však naprosto napodobuje způsob převodu prostředků PayPal na váš běžný účet.

Navštivte směnárnu Changelly a vyměňujte kryptoměny mezi sebou s minimálním poplatkem!

 

 

 

Autor: MicV

Sdílet

Autor

Komentáře

Zanechat komentář