Freecoin je uživatelsky přívětivá internetová směnárna, která umožňuje obchod kryptoměn Bitcoin, Litecoin, Bitcoin Cash a Ethereum. Směnárna vznikla během kryptoměnového boomu v roce 2017. Silnou stránkou směnárny je velmi kvalitní zákaznická podpora, jednoduchost a možnost obchodu bez registrace. Mezi slabší články se počítá tradičně kurz.

Brave browser, vydělat bat, basic attention token

Pro účely recenze jsem článek rozdělil do několika bodů.

 1. Základní informace
 2. Freecoin na poli kryptoměnových směnáren
 3. Jak obchodovat na Freecoin
 4. Možnosti registrace a verifikace
 5. Poplatky na Freecoin
 6. Zákaznická podpora

1. Základní informace

 • Typ stránky: Směnárna kryptoměn
 • Jednoduchá pro začátečníky: Ano
 • Provozovatel: Freecoin s.r.o.
 • Sídlo společnosti: Jihlava; Česko
 • Založení společnosti: 2017
 • Dostupné kryptoměny: BTC, LTC, BCH, ETH
 • Fiat měna: CZK
 • Verifikace: Nepovinná do 1000 EUR
 • Důvěra ve společnost: Průměrná
 • Poplatky: Žádné
 • Zákaznická podpora: Velmi aktivní
 • Jazyk: Čeština, Slovenština
 • Stránka: https://www.freecoin.cz

2. Freecoin na poli kryptoměnových směnáren

Nejdříve porovnáme Freecoin s českými směnárnami. Je nutností hned na začátek napsat, že české směnárny pracují s víceméně stejným modelem. Všechny jsou velmi jednoduché, začaly v češtině a rozšiřují se i na další jazyky a v neposlední řadě podporují jak EUR, tak CZK.

Ovšem stejně jako u ostatních i zde najdeme vyšší poplatky. Pokud porovnáme Freecoin se známou stálicí EasyCoin, zjistíme, že prodejní ceny jsou téměř identické. Pro účely tohoto porovnání počítám s Bitcoinem. Rozdíl nalezneme u výkupní ceny, kde si v době psaní článku vede Freecoin zhruba o 500 lépe . Samozřejmě počítám s online kurzy, nikoliv s kurzy na bankomatech EasyCoin. Naopak další osvědčený matador SimpleCoin nabídne Bitcoin o tisíc korun levněji, ale zároveň ho i o tisíc korun levněji vykoupí.

V porovnání s zahraniční směnárnou Coinbase vychází Freecoin o něco hůř. Na Coinbase dostanete Bitcoin o 3000 levněji, což tvoří v době psaní článku zhruba 4 %. To není zrovna zanedbatelná částka. Nicméně zahraniční směnárny si často účtují poplatky za převod do CZK, což v době ekonomického růstu a zásahů České národní banky není zrovna cesta, kterou bych doporučoval.

3. Jak obchodovat na Freecoin

Na směnárně máme možnost obchodu čtyř kryptoměn, tedy Bitcoin, Litecoin a Bitcoin Cash a Ethereum. Na rozdíl od některých českých a mnohých zahraničních směnáren nenajdeme na Freecoin peněženku. To ale vůbec nevadí, protože je lepší si za své kryptoměny zodpovídat sám.

3.1. Chci koupit Bitcoin, Litecoin, Bitcoin Cash, Ethereum

Jako první si na úvodní stránce zvolím, jakou kryptoměnu bych rád obchodoval.  Následně v levém panelu “Prodáváme” zadám cenu a Freecoin za mě automaticky přepočítá množství. Udělat to mohu i obráceně. V FAQ najdeme, že veškeré objednávky jsou vyřizované ručně, proto je potřeba i vybrat banku, ze které budu platbu za kryptoměny zasílat. Nesmíme zapomenout na email, ve kterém můžu kontrolovat stav mé zakázky. V poslední řadě zadám tu nejdůležitější věc, tedy moji peněženku, kam si chci nově nabyté kryptoměny poslat. Nezapomeňte potvrdit zpracování osobních údajů a obchodní podmínky.

3.2. Chci prodat Bitcoin, Litecoin, Bitcoin Cash, Ethereum

Opět si jako první zvolím, kterou kryptoměnu chci obchodovat. Poté v pravém panelu “Vykupujeme” zadám množství kryptoměny, jaké chci směnárně prodat. Ta za mě automaticky spočítá, kolik mi vyplatí. Samozřejmě to opět jde i v opačném pořadí. Dále zadám email, kam mi přijde potvrzovací zpráva a kam mě bude směnárna informovat o stavu mé zakázky. Naposled zadám pečlivě číslo bankovního účtu, kam chci zaslat peníze za provedenou transakci. Opět musíte potvrdit GDPR a obchodní podmínky.

4. Možnosti registrace a verifikace

Freecoin pracuje s třemi úrovněmi, které umožní obchod s kryptoměnami.

První úroveň je bez verifikace a umožní obchod do 1000 EUR.

Druhá umožní transakce nad 1000 EUR. Zároveň však nesmíte přesáhnout limit 15 000 EUR. K verifikaci budete muset ofotit své doklady, tedy u českých občanů občanský průkaz a u cizinců žijících na našem území pas.

Třetí a zároveň nejvyšší možnost se povolí pouze po domluvě s provozovatelem. K obchodu nad 15 000 EUR budete muset doložit zdroje svých příjmů a prokázat nekriminální účel transakce.

5. Poplatky na Freecoin

Směnárna nabízí nulové poplatky za nákup, prodej a převod, které jsou ale vykoupeny horším kurzem.

6. Zákaznická podpora

Zákaznická podpora funguje velmi dobře. Přiznejme si, že nákup kryptoměn je poměrně adrenalinový zážitek. Já osobně si zadanou adresu kontroluji šestkrát a pro jistotu na směnárny i zavolám. Proto mě velmi potěšilo, když jsem zjistil, že  Freecoin nabízí nepřetržitou zákaznickou podporu, kterou jsem i osobně vyzkoušel a opravdu mi slečna v osm hodin večer vzala telefon. Freecoin vyřizuje transakce ručně, proto se dají případně nešťastné chyby i v čas vyřešit. Zákaznická podpora je určitě nejsilnější stránka směnárny, která směle předežene tuzemskou konkurenci.

 

Sdílet
Komentáře

Zanechat komentář