Ben Delo, spoluzakladatel burzy BitMEX je prvním britským bitcoinovým miliardářem a nejmladším self-made miliardářem. BitMEX, který byl založen v roce 2014 je burzou kryptoměn se sídlem v Hongkongu. Její hodnota je odhadována kolem 3,6 miliardy dolarů a spravuje více než 2 miliardy dolarů v denním objemu obchodů.

Cesta bitcoinového miliardáře

Delo, věk 34 let, se narodil v Sheffieldu v Anglii, jako nejstarší ze čtyř dětí. Jako dítě měl problémy s chováním ve třídě, což vedlo k tomu, že ho učitelé požádali, aby opustil tři základní školy.

Ve věku 16 let napsal, že jeho ambicemi je stát se “internetovým podnikatelem, milionářem a počítačovým programátorem”. Navzdory jeho počátečním potížím Delo zrealizoval první kroky k jeho cíli a získal místo v Oxfordu, kde studoval matematiku a informatiku.

Po ukončení studia Ben pracoval jako softwarový inženýr pro společnost IBM a burzovní společnost, než se přestěhoval do Hongkongu pracovat pro JP Morgan. Bylo to v Hongkongu, kde se poprvé seznámil se dvěma spoluzakladateli společnosti BitMEX Arthurem Hayesem a Samuelem Reedem.

Spoluzakladatelé společnosti BitMEX zleva doprava: Arthur Hayes, Ben Delo a Samuel Reed.

Počáteční dny BitMEXu byly náročné – za účelem vybudování platformy, britský miliardář připomíná, že pracoval neúnavně po dobu čtyř let, pracoval až 18 hodin denně. Navíc, aby ušetřil peníze, pronajal většinu prostoru svého bytu pro uživatele AirBnB.

Úspěšně založená společnost BitMEX v roce 2014 je nyní společností
s několika miliardami dolarů a nabízí až 100x pákového obchodování
a obchodování s deriváty na bitcoiny. Transakční poplatky vytvořené při každé transakci, které souvisejí se spravováním objemu obchodů, které přesahují 2 miliardy dolarů denně, učinily tři spoluzakladatele velmi bohatými muži.

The Sunday Times uvádí, že spoluzakladatelé mají společně stovky milionů na svých bankovních účtech, přičemž zbytek jejich miliardářského statusu je spojen s oceňováním platformy BitMEX a krypto aktiv.

Navzdory překročení cílů, které si pro sebe v mladí tento bitcoinový miliardář vytyčil, Delo dodnes stále bydlí ve stejném domě a nadále žije skromným životním stylem. Nedávno informoval The Sunday Times, že má v úmyslu podepsat „Giving Pledge“, kampaň, která povzbuzuje superbohaté k tomu, aby poskytli většinu svého bohatství na charitativní účely.

Volatilita je klíčem

Zatímco rok 2018 není dosud až tak skvělým rokem pro hodnotu bitcoinu, pro BitMEX se rozhodně zdá být úspěšným rokem. V rozhovoru s CNBC, generální ředitel společnosti BitMEX Arthur Hayes uvedl:

„Pro nás vytváříme dobrý objem ve dnech, kdy jsme nahoře, a dokonce i lepší objem v agresivních dnech, kdy jsme dolů. V roce 2018 jsme již ztrojnásobili to, co jsme vytvořili v roce 2017.“

Bitcoinový miliardář Delo také uvedl, že volatilita klesá s cenou a varoval, že klesající volatilita byla v konečném důsledku špatná pro bitcoin. Volatilita, tvrdí Delo, umožňuje Bitcoinu stoupat. Zatímco v letech 2013-2015 došlo k poklesu o více než 80 %, z 1200 na 200 dolarů, stejná volatilita umožnila Bitcoinu růst z 200 až 20 000 dolarů od roku 2015 do roku 2017.

S vyspělým trhem a více znalou veřejností se Delo domnívá, že doba mezi agresivními býčími a medvědími trhy se bude zkracovat. V rozhovoru také uvádí předpověď:

„Myslím, že něco, co dosahuje až 20 000 dolarů za rok, může mít korekci na zhruba 6 000 dolarů … můžeme najít dno v rozmezí 3 000 až 5 000 dolarů, ale jsme vzdáleni jednomu pozitivnímu regulačnímu rozhodnutí, možná ETF, které schválilo SEC, dostat se přes 20 000 dolarů a dokonce až 50 000 dolarů do konce roku 2018.“

Zatímco bitcon zaznamenal mnoho nedávných pozitivních příspěvků, jako je například Coinbase, který se otevírá pro institucionální investory, newyorská investiční firma Union Square Ventures plánuje dlouhodobé investice do “potenciálního trhu biliónového dolaru“ a společnost Andreessen Horowitz (a16z) investovala 300 milionů dolarů do kryptoměnového fondu. Bitcoinový ETF by se stal opravdovým hybatelem změn.

Bude-li schváleno, každý, kdo má 401K, IRA nebo investiční účet s makléři, jako jsou Fidelity a Ameriprise, by mohl snadno investovat do bitcoinových trhů a posunout celkovou tržní hodnotu kryptoměn k předchozím úrovním a možná dokonce i za ně.

Zaregistrujte se zde a obchodujte na burze Bitmex se slevou 10% na poplatcích!

 

Sdílet

Autor

Komentáře

Zanechat komentář