Fascinující teorii přinesl YouTuber That Martiny Guy. Tvrdí, že WikiLeaks a spoluzakladatel Julian Assange mohou stát za čtvrtečním pádem kryptoměny Bitcoin.

“Je nad slunce jasné, že s pomocí sledu událostí, sledování peněženek a aplikace základní logiky musí každý dojít k závěru, že WikiLeaks stojí za pádem. Měli masivní částku v Bitcoinech, jež byla rovna alespoň 20 milionům amerických dolarů. Pokud máme na mysli, že Julian Assange měl být zatčen, dává velký smysl, že potřebovali prodat své Bitcoiny, aby zaplatily za obří právní rozepři, která před nimi stojí.”

Teorie hovoří tak, že Assange mohl být také za počáteční pumpou, která se stala před několika dny a dostala Bitcoin až na 5500 dolarů předtím, než se opět zklidnila. Komentátor vyvozuje, že Assange nebo jeho komplic, věděli o blížícím se zatčení. V tu chvíli si otevřeli short pozice s pomocí páky na BitFinex a následně profitovali z řady prodejních vln. Vydělat si tak měli zhruba 2 miliony amerických dolarů za velmi krátkou dobu. Poslední z těchto vln se stala dokonce v tu samou minutu, jako zatčení Assangeho. Ten byl zatčen ve čtvrtek na ekvádorské ambasádě v Londýně, kde mu skončil azyl udělený prezidentem jihoamerické země.

Mohlo by vás zajímat: Changpeng Zhao sa vyhráža Craig Wright, že delistuje BSV, pokiaľ sa bude hrať, že je Satoshi Nakamoto

Komentátor dále sledoval transakce na peněženkách WikiLeaks. That Martiny Guy vyvozuje, že prostředky a způsob nakládání s kryptoměnami vykazuje známky “praní” za účelem toho, aby nebylo možné kryptoměny vystopovat.

Závěr

Nenadálá vlna prodejů byla v hodnotě zhruba 20 milionů dolarů. Nicméně pokud je tato teorie pravdivá, tento vytvořený propad mohl být falešný a krátkodobý. Ceny se ustálily kolem supportu na 5000 dolarech. Pokud to trh vyhodnotí jako možnost nakoupit další BTC za levnější cenu, hodnota kryptoměny by se měla rychle vrátit na původní hodnotu. Bohužel, pád vyvolal i mnoho paniky. Proto je velmi těžké odhadovat další vývoj kurzu.

Vyvstává i další otázka, kterou je potřeba si se zatčením Julian Assange klást: Je v pořádku, aby ve svobodné zemi byl reportér stíhán za to, že odhalil řadu válečných zločinů svého státu? To vše v době, kdy tito váleční zločinci chodí svobodně po světě?

Mohlo by vás zajímat: Wikileaks: Julian Assange dostal ve sbírce 31 tisíc v BTC

 

Sdílet
Komentáře

Zanechat komentář