Díky tomu, že jsou kryptoměny stále relativně mladým tržním segmentem, nabízejí nepřeberné možnosti k učení, ale zároveň sami píší svou vlastní historii, která bude sloužit jako zdroj informací pro budoucí sledování cyklů a technickou analýzu. Jako učebnicový příklad krachu budou nově ve Spojeném království považovat blockchain Terra, na jehož základě se budou stanovovat taková legislativní nařízení, která by měla zabránit budoucím kryptoměnovým propadům. O jaké konkrétní body m Britský regulátor zájem? Čtěte dále.
Terra jako základ regulace
Britský finanční regulátor a místní ministerstvo financí budou následující úsilí věnovat analýze krachu blockchainu Terra, jehož konec rozpoutal největší kryptoměnový propad v historii digitálních aktiv. Výsledky tohoto výzkumu budou dále sloužit k sestavení legislativního rámce a konkrétních bodů, které mají jednak zamezit případnému dalšímu propadu kryptoměn a také stanovovat, jakými kroky by se měly omezit případné škody.
Jedním z hlavních důvodů, který Britský regulátor vidí v propadu stablecoinu Terra, je nedostatečné financování tokenu Luna, která vznikla právě za účelem financování parity stablecoinu s americkým dolarem. Další nedostatky se vyskytují také v algoritmu, kterým se měla cena stablecoinu vyvažovat. Nedostatečná diverzifikace vyvažovacích metod, bude jistě jedním z hlavních bodů, při sestavování legislativních nařízení. Ještě před událostí s Terra ministerstvo financí a FCA navrhovaly, aby se regulace kryptoměn netýkala stablecoinů, ale pouze na ně navázané kryptoměny. Tento plán nejspíše vezme za své ve světle nových událostí.