Jeden ze spoluzakladatelů nadace IOTA, což je open-source ledgerový protokol. Sergey Ivancheglo se rozhodl prodat všechny tokeny MIOTA a odejít ze světa kryptoměn. Bude to mít dopad na cenu MIOTA?
Spoluzakladatel nadace IOTA Sergey Ivancheglo oznámil, že v nadaci končí. Své oznámení udělal velice zajímavým způsobem. Odpověděl totiž na otázku během AMA (Ask Me Anything – zeptej se mě na cokoliv) na Discordu.
Byl totiž dotázán, proč prodal všechny své MIOTA. Ivancheglo řekl, že to udělal, aby zabránil problémům s jeho budoucími projekty. Mohl by se totiž dostat do střetu zájmů.
Mohlo by vás zajímat: Krypto e-commerce: 65 % navýšení za 7 měsíců. Uhádnete denní objem?
Neřekl přesně, o jaké projekty má jít. Ale potvrdil, že bude pracovat dál na projektech Qubic a Aigarth.
Qubic je počítačový protokol, který využívá rámec IOTA k budování chytrých kontraktů. Aigarth je program, který s protokolem pracuje. Využívá přitom umělé inteligence.
Na Twitteru napsal:
“Dnes je můj den práce na kryptoměnách. Už nedržím žádné kryptoměny. Moje projekty užívají IOTA, což je nyní nejlepší decentralizovaná technologie pro registry.”
Today is my last day of working on cryptocurrencies. I don't own personal cryptocoins anymore. My projects use #IOTA which is the best distributed registry technology to date.
— Come-from-Beyond (@c___f___b) November 7, 2019
Sergey Ivancheglo a jeho konec v IOTA
Ivancheglo pracoval jako nezávislý vývojář pro IOTA od té doby, co v červnu rezignoval na jeho pozici v předsednictvu nadace IOTA. Ačkoliv nyní není součástí organizace IOTA, stále pracuje jako neoficiální poradce pro několik projektů, kde má klíčovou roli.
Jeho konec v nadaci je pravděpodobně důsledkem toho, že se údajně pohádal se zbytkem organizace. Sønstebø vydal prohlášení, které má reflektovat slova, jež Ivancheglo řekl.
Píše se tam:
“Už dále nevěřím, že nadace IOTA je nejlepším místem k realizaci nápadů, které jsem si vytyčil 2014 a 2015. Navíc moje možnosti svobodného vyjadřování byly opakovaně omezovány, protože jsem nemohl využívat Twitter. Sociální sítě jsou mým osobním médiem a já jsem z toho velice unavený.”
Charlie Lee a Litecoin: Historie se opakuje?
Mnoho lidí jeho rozhodnutí prodat všechny tokeny MIOTA přirovnává k akcím Charlie Leeho, zakladatele Litecoinu (LTC).
Lee prodal všechny své LTC v prosinci 2017. Řekl, že se jednalo o konflikt zájmů, protože měl na cenu LTC obrovský vliv.
LTC se propadlo o 30 %. MIOTA si ale vede docela dobře. Od prohlášení se cena ponížila pouze o 5,5 %. Z 0,280223 USD na 0,265536 USD.