TON projekt Telegramu spustil testovací prohlížeč a připravuje se na distribuci nativní měny – Gram token. Distribuce tokenů by měla proběhnout letos v říjnu. Je to dlouho očekávaný projekt a šance na násobný zisk investice. Někteří investoři z uskupení Gram Asia začali v červenci na japonské burze Liquid prodávat své podíly v Gram token za trojnásobnou cenu oproti ICO. Gram Asia sdružuje investory, kteří Gram token nakoupili v ICO loni na jaře. Tyto prodeje však vzbuzují mnoho nejasností a TON projekt Telegramu je výslovně zakázal ve smlouvě s investory.
Mohlo by vás zajímat: tokenizace všude kolem nás, dokonce i vládní bezpečnostní agentury pracují na vlastních kryptoměnách
Telegram je chatovací aplikace na chytré telefony a osobní počítače. Vznikla v Rusku v roce 2013, jejím zakladatel je miliardář Pavel Durov. V současné době aplikaci používá 365 miliónů lidi po celém světě a je velmi oblíbená v krypto komunitě. Denně se skrze ní pošle 15 miliard zpráv. V letech 2014 a 2015 byly vyhlášeny soutěže s odměnou 200 000 respektive 300 000 dolarů tomu, kdo by dokázal prolomit šifrování Telegramu, nikomu se to nepodařilo. Pavel Durov získal své jmění převážně díky v Rusku velmi úspěšné sociální síti Vkontakte, kterou založil v roce 2006.
TON projekt Telegramu má za sebou veleúspěšné ICO, Gram token byl nakoupen za téměř dvě miliardy dolarů
TON projekt Telegramu byl oznámen na začátku roku 2018. V ICO se vybralo 850 miliónů a dalších 850 miliónů bylo prodáno soukromým investorům v předprodeji. Díky enormnímu zájmu investorů, bylo ICO předčasně ukončeno. Šance na násobný zisk pro investory díky popularitě Telegramu je vysoká. Gram token se po uvedení na burzy stane horkou novinkou a očekává se růst jeho ceny.
Mohlo by vás zajímat: bude mít Apple konečně také vlastní kryptoměnu?
Jelikož Telegram aplikace poskytuje šifrovanou komunikaci svým uživatelům, stala se terčem cenzury. Některé státy jí zakázaly a blokují svým občanům přístup k této aplikaci. Mezi tyto státy patří Rusko, Čína, Pakistán, Indonésie, Írán, a Bahrajn. V minulosti ruská vláda žádala o poskytnutí šifrovacích klíčů k aplikaci, aby mohla monitorovat komunikaci svých občanů. Pavel Durov to odmítl a výsledkem byl plošný zákaz.