Justin Sun usilovně vyvrací kritiku, kterou vyvolal někdejší vedoucí pracovník BitTorrentu. Ten tvrdí, že tokenizace bittorrentové ekonomiky by ji “naprosto zničila”.

Brave browser, vydělat bat, basic attention token

Tipy kde koupit kryptoměny: Kde a jak nakoupit spolehlivě kryptoměny

V pátečním rozhovoru pro Breaker Magazine bývalý člen představenstva BitTorrentu Simon Morris donutil mnohé se zamyslet na technologickými kapacitami, se kterými TRON a Justin Sun pracuje. SImon Morris věří, že blockchain TRONu by se pod náporem tokenizované sítě BitTorrent “roztekl”. V neposlední řadě udělal prohlášení, které obviňovalo tým za TRON z používání centralizační archetuktury. Ta je ale podle něho nutností, pokud chce kryptoměna dál zrychlovat svůj blockchain.

Morris, který podle Breakeru originálně koncipoval nově oznámený BitTorrent Token vznesl následující kritiku:

“Pro začátek bychom potřebovali kapacitu stovek transakcí za sekundu. To prostě nemáme. Slyším často sr***y typu: “Oh, TRON umí 10 000 transakcí za sekundu”. Jsou to všechno ho**a. To by zlikvidovalo celou síť TRON. Doslova by byl zničen.” 

Sunův hybridní přístup

V pondělí Sun napsal příspěvek na sociální síti Reddit. “Addressing the Recent Questions Around BitTorrent Token’s Upcoming Rollout” byl napsán s jasným úmyslem, aby nic nekazilo nastávající konferenci niTROn.

Mohlo by vás zajímat: Poskytovatel akcií na blockchainu Ethereum čelí ztrátě dat uživatelů

Sun o Morrisovi prohlásil, že je “nespokojený zaměstnanec” s “malým náhledem do operačních plánů celého Tronu.” Nicméně se také nechal slyšet, že bývalý vysoký zaměstnanec má v něčem pravdu:

“Bývalý zaměstnanec Simon Morris má v jedné věci, kterou v rozhovoru prohlásil, pravdu: Na základě výzkumů prováděných během jeho pohybu v BitTorrentu prohlásil, že projekt je neskutečně potenciální. Automatické aukce, které by přerozdělovaly práva v řadě na stahování by celou síť by podle Morrise udělaly až o 40 procent rychlejší.”

Justin Sun nenabídl komentář k některým Morrisovo velmi tvrdým slovům. Mezi ně patřilo třeba to, že Sun má “Trumpovský přístup” ke lžím, a nemá vůbec žádné schopnosti v technice. Morris zašel tak daleko, že usoudil, že tým organizace Tron by mohl misinterpretovat pro účely marketingu celou architekturu Tronu:

“Hádám, že to, co připravují udělají na nějakém centrálním serveru. Budou mávat rukama a říkat “Oh, je to Lightning Network od TRONu” nebo tak něco. Taky budou předstírat, že s tím přišel Tron, i když to nebude pravda.”

Sun to kontroluje kritiku odkazem na white paper celého projektu, který vznikl týden před interview pro Breaker.

“Náš white paper byl publikován 3. ledna. Celý týden před on-line článkem. Odpovídá na některé otázky, které náš bývalý zaměstnanec vyvolal. Ve našem whitepaperu píšeme: “BitTorrent Inc. nabídne možnost provést transakci na řetězci, nebo mimo něj.” To usnadní pohyb tokenů na už tak velmi výkoném privátním ledgeru a veřeném blockchainu”

Přes veškeré ubezpečení je nutností dodat, že popis “vysoce výkoný privátní ledger” whitepaperu na přesvědčivosti nepřidá. Co když má Morris pravdu a jedinou cestou bude centralizovaná síť. Přijde TRON s unikátním řešením své situuace?

Mohlo by vás zajímat: Security Tokens: Budoucnost regulovaných směnáren?

 

Sdílet
Komentáře

Zanechat komentář