Co je TRON kryptoměna (TRX) a proč je v TOP 10 v žebříčku největších kryptoměn?

co je tron kryptoměna trx

Brave browser, vydělat bat, basic attention token

Ve světě kryptoměn snad není den, kdy by nevznikla nějaká nová kryptoměna nebo nebylo nějaké ICO, přičemž každá druhá kryptoměna má být tím pověstným zabijákem Bitcoinu. Jaká je však pravděpodobnost, že nějaká ze stovek kryptoměn skutečně uspěje, a když už „nezabije” Bitcoin, alespoň neskončí na smetišti dějin? Dnes se podíváme na projekt TRON kryptoměna (TRX), který v posledních dnech vyvolal ve světě kryptoměn nadšení. Jeho ICO způsobilo dočasný výpadek burzy Binance, kdy museli někteří uživatelé čekat celé hodiny, než se dostali na řadu. TRON už předběhl Ethereum v závodě o to, kdo dříve dosáhne 10 milionů stažených peněženek.

Článek ve slovenštině

Co je TRON kryptoměna (TRX)?

TRON si dává za cíl vytvořit na blockchainu decentralizovanou platformu pro tvorbu a sdílení obsahu, kde budou uživatelé využívat nativní kryptoměnu Tronix. Platforma má usnadnit placení, tvorbu, ukládání a sdílení obsahu mezi autory a uživateli. TRON si můžeme zjednodušeně představit jako takový decentralizovaný iTunes, AppStore nebo Google Play Store.

TRON si dává za cíl vylepšit a zjednodušit globální zábavní průmysl a být univerzálním platidlem a prostředníkem výměny obsahu v tomto světě. Světový zábavní průmysl má hodnotu 1 bilionu dolarů. Proč si tedy neukrojil kousek z tohoto koláče?

Redakce doporučuje: Nejlepší Bitcoin faucety – Jak vydělat Bitcoin zdarma a jednoduše (2019)

Jak funguje TRON?

TRON je platforma, Tronix je její nativní kryptoměna. Tu využívají služby a sdílená ekonomika. V platformě je zabudovaný protokol pro smart contracts, který umožňuje uživatelům snadno využívat funkce platformy a její kryptoměny. Tento protokol umožňuje uživatelům volně tvořit, ukládat a vlastnit informace. Také dává uživatelům plnou moc nad jejich obsahem a umožňuje jim rozhodnout, co, kdy a jak budou sdílet, či bude sdíleno.

TRON může také hrát roli mezi vývojářem a zákazníkem. Může být použit na ověřování pravosti a dodržení platebních informací a podmínek při obchodu. Kryptoměna je taktéž navržena pro použití ve videohrách a online gamblingu.

Kdo stojí za projektem?

Justin Sun je otcem projektu TRON, který je zároveň i jeho aktuálním CEO. Justin Sun je výjimečný byznysmen, byl dvakrát v žebříčku 30 under 30 časopisu Forbes, je „učněm” Jacka Ma, tvůrce Alibaby, vytvořil Peiwo, čínskou verzi Snapchatu, a je bývalým hlavním představitelem kryptoměny Ripple.

První dvě kola ICO TRONu ​​se vyprodala za méně než 5 sekund, od té doby je TRON nezastavitelný. V den psaní článku (5. 1. 2017) je v oběhu 65,7 miliardy TRX tokenů, tržní kapitalizace dosahuje více než 13 miliard dolarů a cena jednoho tokenu je 20 centů.

Tron, trx, tron kryptoměna

Graf vývoje ceny a tržní kapitalizace TRX za poslední měsíc.

Závěr

TRON, i navzdory již nyní dost vysoké kapitalizaci a prudkému nárůstu, má před sebou ještě dlouhou cestu a mnoho cílů, které pokud splní, můžeme očekávat další stoupání na ceně. Je navržen pro bilionové odvětví, mluví se o spolupráci s Alibaba Group Holding, čínským technologickým a online obchodním gigantem.

Mohlo by vás zajímat: Facebook: Podvodník s kryptoměnami stojí před 20 lety ve vězení

Kromě toho smart contract protokol a možnost platby mezi různými platformami (Např. výhru z online pokeru si můžete vybrat v TRX tokenech, za které si můžete obratem koupit lístek na koncert třeba i v Thajsku bez potřeby jakékoliv směnárny.) dává TRONu potenciál pro dlouhodobý růst a udržení si místa v TOP 10 nejlepších kryptoměnách.

TRON je možné zakoupit na burzách:

Pokud máte nějaké dotazy, nebo jen chcete vyjádřit svůj názor, zanechte nám prosím komentář. Pokud se vám článek líbil, podpořte nás lajkem na naší FB stránce CryptoSvet.cz pro každodenní přísun nových informací ze světa kryptoměn.

Nově jsme založili také první CZ/SK komunitní CHAT skupinu. Připojte se k nám zde.

Sdílet

Autor

Komentáře

Zanechat komentář