Úvod do tradingu s Ichimoku Kinko Hyo indikátorem

Ichimoku je skvělým technickým indikátorem, který budu při svém tradingu používat. Technickou analýzu je ale nutné brát s částečnou rezervou, protože kryptoměny jsou velmi volatilní aktivum a cena se dá velmi snadno ovlivnit. Je důležité se proto zabývat i analýzou fundamentální, protože je velké nejasno, co se týče jeho budoucího vývoje.

Brave browser, vydělat bat, basic attention token

Technickou analýzu je vhodné používat pro potvrzení trendů a zlepšení našich nákupních a prodejních pozic. Musíme ale dávat pozor, pokud bychom současně chtěli prodávat a obchodujeme s pákovým efektem, protože kryptoměny celkově ztratily drtivou část svého marketcapu a je velmi nebezpečné věřit v ještě větší propad. 

Indikátor Ichimoku Kinko Hyo vypadá jako velmi složitý, nicméně je velmi univerzální a dokáže říct vše, co o daném trhu potřebujeme vědět. Pokud ho spojíme ještě s jinými indikátory, se svíčkovým grafem a zaměříme se i na price action, je pravděpodobnost našeho úspěchu velmi dobrá.

Jak na Ichimoku?

V obrázku níže můžeme vidět denní graf BTCUSD z tradingview.com, do kterého je přidán ichimoku indikátor. Ichimoku Kinko Hyo se skládá z tenkan-senu (modrá linie), kijun-senu (červená linie), chikou-spanu (zelená linie) a kuma (mraku). Kumo je vyplněno a jeho barva označuje současný sentiment. Ichimoku nabízí spoustu možností, jak být obchodován a je vhodný na jakékoliv časové období, jenže jako každý „lagging“ indikátor predikuje budoucnost na základě minulého vývoje, takže na kratší časy není bez zkušeností s price action doporučován.

BTCUSD graf

Na stejném denním BTCUSD grafu se naskytlo těchto obchodovatelných možností dostatek. Dá se například obchodovat kumo twist. V překladu se jedná o přetočení linií a změny barvy kuma. To se spojením s chikou-spanem dokáže potvrdit trend. Dá se obchodovat jenom samotná změna barvy kuma, ale mohli bychom se dostat do pozic, ve kterých bychom být nechtěli.

Kumo twist

Sledovat se dá i protnutí tenkan-senu s kijun-senem a naopak. Nejlépe je spojit vše, co Ichimoku nabízí. Pokud hledáme krátkodobé obchody, je možné v tradingu chikou-span vynechat a zaměřit se pouze na kijun-sen, tenkan-sen a kumo. Kijun-sen je silná resistence v bear marketu a silný support v bull marketu. Většinou se trh z takového místa odrazí anebo se k němu ještě vrátí a znovu ho otestuje. Tenkan-sen označuje mírný resistance/support.

Protnutí tenkan-senu s kijun-senem

V grafu nad textem bychom například bez sledování chikou-spanu dokázali vyobchodovat tento velký nárůst, i když se bullish trend nikdy nepotvrdil. Samotný Ichimoku ale nemůžeme brát jako svatý grál, protože trhy jsou nevyzpytatelné, obzvláště ty kryptoměnové.

A kam dál?

Toto byl jen takový úvod do technické analýzy za pomocí Ichimoku, které pro Vás budu vytvářet. Předpovědi jsou založené na mých vlastních zkušenostech z oblasti obchodování a nemělo by na ně být nahlíženo jako na obchodní doporučení. V žádném případě ale nechci analyzovat trh a samotné analýzy alespoň nějakým způsobem nepotvrdit, proto je uvidíte na veřejném etoro účtu, na kterém je budu obchodovat.

Pojďte si přečíst další část zde: https://cryptosvet.cz/denni-technicka-analyza-btc-usd-za-pomoci-ichimoku-10-3-2019/

Sdílet

Autor

Komentáře

Zanechat komentář