Kvůli rozdílné politice ohledně kryptoněm, se některé státy snaží vytvořit regulaci těchto aktiv, zatímco jiné kryptoměny zkrátka na svém území zakázaly, mají těžaři svázané ruce. Musejí vyhledávat taková místa pro těžební stroje, ke kterým by pár let nazpět vůbec nesáhli. Navíc musí velmi často bojovat s nevolí místních obyvatel kvůli hlučnosti a negativnímu dopadu na životní prostředí. Přesně toto je případ těžební stanice, která explodovala v New Yorku.
Nežádoucí těžba v New Yorku
Do státu New York se stahují američtí těžaři kryptoměn, kteří své těžební stroje instalují do povodí Niagarských vodopádů. Volba tohoto místa nabízí rozsáhlé možnosti chlazení těžebních strojů. Ovšem ve městě Niagara Falls, které leží na hranicích s Kanadou, minulý týden explodovalo těžební zařízení na kryptoměnu Blockfusion. Tím ovšem problémy s těžbou u místních obyvatel neskončily. O necelé tři míle dál se vleče dlouhodobý spor mezi rezidenty a společností US Bitcoin Corp, která je v nevoli obyvatel kvůli vysoké hlučnosti jejích těžebních strojů. Celý konflikt se dostal až k americkým regulátorům, kde vznikl požadavek na sestavené kritérií, pro určení vhodných těžebních zón. Tímto opatřením by se do budoucna mělo takovýmto sporům předcházet.
V případě exploze v Niagara Falls musela být přerušena těžba na celkem 2515 bitcoinových a 710 ethereových těžebních strojích. Společnost Blockfusion USA, které stroje patří a která je dceřinou společností Bit Digital, která je kotovaná na NASDAQ, tento incident oznámila americké Komisi pro cenné papíry a burzy. Podle vyjádření Bit Digital se jednalo o závadu na zařízeních, patřících dodavateli elektrické energie.