Bublina?

Hodnota Bitcoinu, vlastně jako také spousty altcoinů, je tak dynamická, že je často nazývaná bublinou. Během psaní tohoto článku byl nárůst BTC/USD  +998.11%. od začátku roku.

To je pochopitelné, vzhledem k tomu, že kapitálové trhy přežily spoustu bublin, od Tulipánové mánie po problematické ceny US akcií v roce 2007.

Ale to je něco jiného. Sám jsem už několikrát řekl, že způsob, kterým cena bitcoinu roste nesedí do definice bubliny: bublina je, když se cena neshoduje s hodnotou. Ale o skutečné hodnotě Bitcoinu můžeme zatím jenom spekulovat.

Autor NASDAQ říká, že základy krypta jsou naprosto odlišné od jakýchkoliv jiných aktiv, které dříve způsobily bubliny.

Proč?

1. Bitcoin je víc a víc uznávaný jako legální platební metoda

Bitcoin a jeho “legalizace” je problematické téma. Největší trn v oku většiny vlád je princip decentralizace, který bitcoin přináší a také spojení s takzvaným “dark webem”.

Ale už v dubnu tohoto roku byl bitcoin uznán jako legální platební metoda v Japonsku! Což pobízí podnikatele, aby přijímali platby touto novou metodou.

Občané Filipín používají bitcoin poměrně hodně – je to totiž levné. V únoru 2017 oznámila Filipínská Centrální banka, že bude uznávat bitcoin jako legální metodu peněžních transakcí.

V Austrálii se bitcoin taky stal legální platební metodou poměrné rychle. NASDAQ říká, že se tak možná stane i v Rusku, ale ohledně této země nemoudré něco předpokládat bez pevných důkazů.

2. Bitcoin je čím dál tím populárnější mezi podnikateli.

Před pár lety se odvažovali přijímat platby v BTC jen ti nejodvážnější z podnikatelů. Většinou se z nich stali velicí podporovatelé kryptoměn a blockchainu.

Dneska už přijímají platby bitcoinem skoro všechny největší e-shopy. A to ani nemluvím o globálních obrech jako je Microsoft, Rakuten nebo Overstock.com.

Popularita Bitcoinu a nárůst jeho ceny jsou poměrně spolehlivě podporovány médii. Nemilosrdně se do něj pouštějí, ale i to poměrně důrazně dodává BTC na uznání.

Bylo řečeno, že čím víc bude BTC používán jako platidlo, tím stabilnější jeho cena bude. S tím já souhlasím a taky souhlasím s tím, že stabilnější cena je nutná, chceme-li, aby se kryptoměny stali naprosto legálními měnami.

3. Bitcoin narostl tolik, že se stal velmi žádaným v zemích s křehkou ekomonikou

Například ve Venezuele, Bolívii nebo v Zimbabwe je poptávka po BTC silně spojená s poklesem lokálních měn a recesí ekonomů.

BTC je používán jako alternativa pro tyto skoro bezcenné měny a jako nástroj pro ochranu to, co tam zbylo z kapitálu. A podnikatelé jsou čím dál tím ochotnější tudíž přijímat platby v bitcoinu.

4. Bitcoin teprve teď začíná skutečně nabývat na popularitě

Před pár lety o BTC nikdo nevěděl. Dneska se můžete zeptat skoro kohokoliv a většina vám odpoví, že alespoň tuší která bije (ať už je to pravda, nebo ne). I přesto si myslím, že stojíme teprve na začátku něčeho opravdu velikého.

Bitcoin vstoupil do mainstreamu, je to něco nového! Dokonce i spekulanti začínají dávat pozor. Nejen, že institucionální investoři zakládají fondy, ale také mining farmy.

5. Mnoštví Bitcoinu je omezené.

Cena BTC je spojená s jeho omezeným množstvím. Poslední 21,000,000. BTC bude vyminován za asi 100 let. A každý BTC je těžší a těžší vykopat.

Debaty o tom, jestli je BTC bublina nepřestanou dokud buďto nepraskne a nebo dokud se trh s kryptem nestane samoregulovaný, s pomocí jakési “neviditelné ruky”.

O pozitivech BTC bych tady mohl sedět a psát článek za článkem, ale je třeba brát na vědomí taky jeho hlavní slabinu – státní regulace.

Nově jsme založili také CHAT skupinu. Připojte se k nám zde https://discord.gg/WQpH8xt

Sdílet

Autor

Student, nadšený atlet a spekulant krypta. Přejete-li si mě podpořit, moje BTC adresa je zde: 3FnC3op7eRPLhvZJr6WV7EJoSkd9XeeSwE LTC adresa: M9iZRn7fCqi6eCnEUui2yAXMzGaJsF5vVK

Komentáře

Zanechat komentář

blog lam dep | toc dep | giam can nhanh

|

toc ngan dep 2016 | duong da dep | 999+ kieu vay dep 2016

| toc dep 2016 | du lichdia diem an uong

xem hai

the best premium magento themes

dat ten cho con

áo sơ mi nữ

giảm cân nhanh

kiểu tóc đẹp

đặt tên hay cho con

xu hướng thời trangPhunuso.vn

shop giày nữ

giày lười nữgiày thể thao nữthời trang f5Responsive WordPress Themenha cap 4 nong thonmau biet thu deptoc dephouse beautifulgiay the thao nugiay luoi nutạp chí phụ nữhardware resourcesshop giày lườithời trang nam hàn quốcgiày hàn quốcgiày nam 2015shop giày onlineáo sơ mi hàn quốcshop thời trang nam nữdiễn đàn người tiêu dùngdiễn đàn thời tranggiày thể thao nữ hcmphụ kiện thời trang giá rẻ