5 zlatých pravidel pro nakupování Bitcoinu

Dodržujte těchto 5 zlatých pravidel abyste se vyhnuli podvodům při nakupování Bitcoinu.

Pravidlo č. 1 – Ověřte si důvěryhodnost Vašeho prodejce BTC.

Když nakupujete od jedince, zhodnoťte jeho reputaci prohlídkou jeho obchodního profilu, pokud je k dispozici. Chtějte odkaz na jeho Facebook, LinkedIn, nebo profil na jiné sociální síti, abyste se ujistili že se za obrazovkou skutečně nachází reálná osoba. Obecně se vyplatí dodržovat pravidlo: “Nikdy nenakupujte BTC od nikoho jehož důvěryhodnost si nemůžete ověřit.”

Pokud nakupujete ze směnárny, vyhledejte si na tuto směnárnu recenze. Prohlídka recenzí směnáren nebo/a jednotlivců například na foru Bitcointalk, Vám může poskytnout hodnotné informace.

Pravidlo č.2 – Vše si zdokumentujte

Vzhledem k tomu že bitcoin je svým způsobem stejně nevysledovatelný jako hotovost, v případě podvodu bude obtížné dokázat konkrétní obvinění. Ujistěte se, že máte zkodumentovanou komunikaci s prodejcem tak, že ji bude snadné předložit později, v případě nouze.

Pravidlo č.3 – Počkejte na (alespoň) jedno potvrzení před předáním peněz

Pro malé až střední transakce se doporučuje počkat alespoň na jedno potvrzení před odesláním platby. Pro velké transakce počkejte alespoň na 6 potrvzení.

Pravidlo č.4 – Použijte vázanou smlouvu u třetí strany, je-li to třeba

Při provádění velkých transakcí s jednotlivci, použijte některou z Bitcoinových vázaných smluv pro pozdržení odeslání svých financí, dokud nezískáte dostatečné množství potvrzení. Tímto způsobem budou vaše peníze zabezpečeny u důvěryhodné třetí strany dokud neobdržíte své Bitcoiny.

Pravidlo č. 5 – NIKDY nenechávejte své peníze ve směnárně

Pokud nakupujete Bitcoiny ve směnárně, ujistěte se že je přesunete do své osobní Bitcoinové peněženky hned co je získáte. NIKDY nenechávejte Bitcoiny ve směnárně, může to vést k jejich ztrátě v důsledku krádeže nebo podvodu.

 

Autor: Milan Kollarčík

Sdílet

Autor

Studuji informatiku, kryptoměny mě fascinují a myslím, že jsou budoucnost ekonomiky. Osobně preferuji dlouhodobé investice ale nebráním se i promyšlenému riskování. Pokud se vám články líbí, můžete mě podpořit zde: 1DU8m33NjdZhFiUyBEb6ue9UAR2wX47H7N

Komentáře

Zanechat komentář

blog lam dep | toc dep | giam can nhanh

|

toc ngan dep 2016 | duong da dep | 999+ kieu vay dep 2016

| toc dep 2016 | du lichdia diem an uong

xem hai

the best premium magento themes

dat ten cho con

áo sơ mi nữ

giảm cân nhanh

kiểu tóc đẹp

đặt tên hay cho con

xu hướng thời trangPhunuso.vn

shop giày nữ

giày lười nữgiày thể thao nữthời trang f5Responsive WordPress Themenha cap 4 nong thonmau biet thu deptoc dephouse beautifulgiay the thao nugiay luoi nutạp chí phụ nữhardware resourcesshop giày lườithời trang nam hàn quốcgiày hàn quốcgiày nam 2015shop giày onlineáo sơ mi hàn quốcshop thời trang nam nữdiễn đàn người tiêu dùngdiễn đàn thời tranggiày thể thao nữ hcmphụ kiện thời trang giá rẻ