Pozitivní krypto novinky se v posledních dvou týdnech hromadí. Výzkum společnosti bitFlyer ukazuje jasné čísla: 63 % Evropanů věří, že kryptoměny budou hrát důležitou roli i za deset let. Zpráva vyšla 24. dubna v londýnském časopise zaměřeném na technologie – FStech.

Brave browser, vydělat bat, basic attention token

Jak koupit Bitcoin – zde pro vás máme návod!

Tokijská krypto směnárna bitFlyer, která je od roku 2018 licencovaná i v Evropské unii, se podle článku zaměřila na 10 000 respondentů v Evropě. Cílem bylo zjistit, co si myslí o kryptoměnách jako je Bitcoin (BTC) a další.

Průzkum se odehrával v následujících deseti státech: Velká Británie, Belgie, Dánsko, Francie, Německo, Itálie, Nizozemsko, Norsko, Polsko a Španělsko.

Když byli dotázání na kryptoměny jako celek, většina Evropanů odpověděla, že věří v budoucnost kryptoměn (v horizontu deseti let). Na odpověď tedy odpovědělo kladně více než 50 % respondentů v každé zemi.

Nejvíce optimističtí ohledně budoucnosti kryptoměn byli obyvatelé Norska. 73 % věří, že kryptoměny budou nadále existovat. Na druhé straně stojí Francouzi. V dlouhodobý běh kryptoměn věří jen 55 % z nich. Zvláštností je, že obyvatelé Polska, jako jediného zástupce východních států, věří v kryptoměny v 67 % případů. Dostávají se tak na stejnou příčku jako Nizozemci.

Budoucnost Bitcoinu

Méně Evropanů se zdá, že je věrnými příznivci kryptoměny Bitcoin. Průměr se zastavil na 49 %. Otázka přesně zněla: “Bude Bitcoin existovat za deset let?”. Podle studie jsou největšími skalními zastáncemi obyvatelé Itálie a Polska. Pro víru v Bitcoin se vyslovili v 55 % a 53 % případů. Stát, kde Bitcoin dopadl nejhůře, je opět Francie. V jeho budoucnost věří 40 % respondentů.

Andy Bryant, COO v bitFlyer Europe řekl, že výzkum má reprezentovat to, jak se reputace kryptoměn posunula z mezí pobláznění do více kritického pohledu. Bryant z toho vyvozuje, že přední představitelé trhu by se měli zaměřit na propagaci jednotlivých benefitů a možnosti využití kryptoměn. Cílem je, aby lidé porozuměli tomu, jak se technologie stane součástí společnosti.

Mohlo by vás zajímat: Samsung vyvíjí vlastní blockchain – “Samsung Coin”?

V nedávné době přišla tisková agentura Reuters se zprávou, že se Francie pokusí přesvědčit ostatní členy Evropské unie, aby přijali balík regulací podobný tomu, který funguje ve Francii.

15. dubna 2019 začala největší britská cestovní kancelář Corporate Traveller přijímat kryptoměny jako způsob platby.

Krypto novinky do PC a telefonu. Stačí kliknout na červené tlačítko dole v pravým rohu!

 

Sdílet
Komentáře

Zanechat komentář