Uživatelé veřejné dopravy mohou nyní v 37 lokacích po celé Argentině využívat Bitcoin. Na své jízdní karty SUBE mohou nově kupovat kredit skrze krále kryptoměn. K této novince, která znamená zajímavý pokrok v užití Bitcoinu, se dostala Argentina skrze platformu Alto Viaje a technologickou firmu Bitex.

Tipy kde koupit kryptoměny: Kde a jak nakoupit spolehlivě kryptoměny

Cestující v Bueno Aires mohou využít Bitcoin

Toto může znít jako malý krůček pro Bitcoin, je to ale velký skok pro celý svět kryptoměn. Integrace Bitcoinu a plateb skrze kryptoměny za produkty a služby není nic nového. Ale získat takovou publicitu, jakou může nabídnout vysoce diverzifikované publikum využívající hromadné spoje, to už se žadné kryptoměně jen tak nepovede. Argentina je jihoamerickým srdcem turismu a hromadnou dopravu zde ročně využívají vysoké desítky milionů lidí. To už je velký skok do mainstreamu, o který se kryptoměny tak dlouho snaží.

Jak CMO Bitexu, Manuel Beaudroit vysvětlil:

“Věříme, že tento typ projektu má velkou důležitost, protože přinese technologii jako je Bitcoin širokému publiku. Demonstruje to opravdovou hodnotu a aplikaci, jakou může mít v běžném životě každého z nás.”

SUBE karty mohou být nabity kreditem na všech větších stanicích, na národních stanovištích a v některých kioskách.

Mohlo by vás zajímat: Ripple: Partnerství s nejlepšími univerzitami světa

Společnost za nápadem

Hlavním cílem pro Alto Viaje je udělat nabíjení jejich karty co nejvíce přístupné, jak to jen jde. Před přijímáním Bitcoinu společnost brala pouze PayPal. Nicméně Argentinci se brzo dočkají také přijímání plateb skrze místní finanční společnost RapiPago.

Partnerství s Bitexem nabídlo společnosti dobíjení pomocí Bitcoinu v bezpečné a testované infrastruktuře.

CEO Luciano Verardo k tomu řekl:

“… chceme nabídnout bezpečné a inovativní služby. Aliance s Bitexem nám dovolí integrovat platební systém založený na Bitcoinu a nových trendech v technologiích …”

Argentina ve finanční krizi

Argentina se v momentální době vzmítá ve finanční krizi. Inflace dělá vrásky na čele nejednomu Argentinci. To vedlo k zvyšujícímu se počtu argentinských občanů, kteří své naděje upírají na Bitcoin. Ten je totiž ve státě snadno dostupný a oproti hrozící se inflaci i bezpečný. Čísla směnárny LocalBitcoins ve státě zaznamenávají rekordy. Stejně tak i Bitcoin ATM, které se za posledních několik měsíců vyrojily jako houby po dešti.

Mohlo by vás zajímat: CEO Twitteru Jack Dorsey stále věří v Bitcoin

 

Sdílet
Komentáře

Zanechat komentář