Ripple uzavřel partnerství s další desítkou nejlepších univerzit světa. Cílem výzkumu a financování bude blockchain a jeho možnosti.

Tipy kde koupit kryptoměny: Kde a jak nakoupit spolehlivě kryptoměny

Ripple oznámil svoji zprávu 7. února 2019. Firma za účelem spolupráce vytvořila University Blockchain Research Initiative (UBRI). Jejím cílem je pomoci růst blockchainovému ekosystému.

Do iniciativy se nyní přidávají americké univerzity Carnegie Mellon, Cornell, Duke, Georgetown, Morgan State, Kansas, Michigan a Northeasternské univerzity. Největším tahákem je Národní Singapurská univerzita. Ta se řadí dlouhodobě na špičku technologického výzkumu v Asii. Posledním přídavkem do rodiny UBRI je Univerzita v Sao Paulu.

V minulém měsíci Ripple oznámil partnerství s Institute for Fintech Research (THUIFR) na Pekingské univerzitě. Instituce nyní bude spolupracovat s UBRI.

Mohlo by vás zajímat: CEO Twitteru Jack Dorsey stále věří v Bitcoin

Pod hlavičkou financování společnosti Ripple se skrývá mnoho záležitostí, které si nyní můžou jednotlivé univerzity dovolit. Hlavním cílem bude samozřejmě výzkum, vývoj a testování nových technologií. Dojde ale i na kurzy, konference zaměřené na blockchain nebo stipendia pro studenty, kteří hledají uplatnění na poli kryptoměn, digitálních platebních systémů nebo internetových technologiích.

Například univerzita v Georgetownu bude podporovat “rozšiřování učebních osnov a výuky, výzkum a technologické projekty napříč všemi vědními obory”. Každá univerzita má svůj vlastní plán, jak s penězi naložit. Například univerzita v Sao Paulu plánuje odstartovat inovační program pro mladé blockchainové programátory.

S novými přírůstky má firma Ripple nyní dohromady 29 univerzitních partnerů, jak uvádí na svém blogu.

Mohlo by vás zajímat: Na Binance bude od příštího týdne StableUSD

Historie a cíle projektu UBRI

Ripple odstartoval iniciativu v červnu roku 2018. Pro účely celého projektu bylo vyhrazeno 50 milionů amerických dolarů a v té době spojovala platforma 17 univerzit z celého světa.

Eric van Miltenburg ve svém prohlášení ze 7. února řekl:

“Za méně než rok se naším UBRI partnerům povedlo nastartovat nové výzkumné projekty, komunitní události, nabídky kurzů a mnohem více. Rozšiřování ekosystému do více globálně propojeného, diverzifikováného systému UBRI partnerů jen napomůže obohacení těchto projektů.

Z hlediska ceny se Ripple pohybuje již několik dní ve stejné hladině. V době psaní článku je cena ustálena na 0,294 USD a nic nenasvědčuje tomu, že bychom v příštích dnech měli zažít nějaké cenové pohyby. Společnost Ripple se rozhodla pokračovat ve své strategii BUILD, kterou razí a propaguje například CEO Binance Changpeng Zhao.

Sdílet
Komentáře

Zanechat komentář