Bakkt, digitální obchodní platforma vytvořená Intercontinental Exchange, úspěšně ukončila první kolo financování, do kterého přispěl velkou částkou i Li Ka-shing, tedy renonovaný Hongkongský miliardář a jeden z nejbohatších mužů na planetě.

Brave browser, vydělat bat, basic attention token

Tipy kde koupit kryptoměny: Kde a jak nakoupit spolehlivě kryptoměny

Li Ka-Shing a jeho investice do Bakkt

Bakkt je kryptoměnová směnárenská platforma pod taktovkou Intercontinental Exchange (ICE). První veřejné kolo financování nového projektu skončilo 31. prosince a přineslo více než 180 milionů amerických dolarů. Platforma vstoupila do nového roku ve velkém.

Mateřská společnost New York Stock Exchange (NYSE) přilákala rovnou celou řadu těžkých vah na poli technologií. Mezi ně patří Boston Consulting Group, investiční společnost PayU nebo dokonce Microsoft M12, jež se zabývá investicemi do rizikových podniků. Se zprávou přišel 8. ledna informační web ejinsight.com.

Mohlo by vás zajímat: Žhavý měsíc pro Ethereum: Tři forky, na které dávejte pozor

Podle Ej Insight byl jedním z největších investorů do Bakkt Horizons Ventures. To je firma vlastněná zmíněným Li Ka-Shingem, která se zabývá investicemi do venture kapitálu. Ka-Shing je 23. nejbohatší muž na světě podle žebříčku zveřejněném v časopisu Forbes. Jeho bohatství bylo nabyto během posledního desetiletí pečlivou akumulací portfolia technologických startupů.

Nicméně toto není poprvé, co Ka-shing investoval do kryptoměn. V roce 2013 investoval skrze Horizons Ventures do BitPay – platební brány pro Bitcoin. Další investici provedl v roce 2016, když koupil podíl v Blockstream, což je technologický startup zaměřený na kryptoměny.

Investoři vidí potenciál Bakkt

Plán Bakkt na start platformy zaměřené na digitální aktiva a kontrakty ve formě futures přilákal mnoho investorů. Po boku Horizons Ventures se tak staví CMT Digital, Eagle Seven, Galaxy Digital, Goldfinch Partners, Alan Howard, Pantera Capital a Protocol Ventures. Jména investorů odhalil CEO Bakkt Kelly Loeffler.

Mohlo by vás zajímat: Nano X: bezpečnostní problémy v nové Ledger Bluetooth peněžence

Podpora ze strany velkých jmen mezi institučními investory by mohla pomoc získat kryptoměnovému trhu tolik potřebné uznání. Vstup institucí by mohl také trhu pomoci s volatilitou, která ho trápí od jeho zrození a znemožňuje vstup největších jmen.

Mnoho investorů do kryptoměn napjatě očekává start celé platformy, který je plánován na 24. ledna. Ten byl přitom plánován již na listopad roku 2018. Už teď se bohužel hovoří o dalším odložení. Bakkt svádí vinu na problémy ze strany státních regulátorů. Loeffler k tomu dodal, že žádost leží na U.S. Commodity Futures Trading Commission a čeká na schválení.

 

Sdílet
Komentáře

Zanechat komentář