Vedoucí společnost na trhu s hardware peněženkami Ledger oznámila své nejnovější zařízení Ledger Nano X. Peněženka bude podporovat ovládání skrze telefonní aplikaci. Za tím účelem nabídne hardware peněženka připojení přes Bluetooth. A co na to kryptoměnová komunita na celém světě? Odhaluje velké chyby v zabezpečení těchto zařízení.

Brave browser, vydělat bat, basic attention token

Tipy kde koupit kryptoměny: Kde a jak nakoupit spolehlivě kryptoměny

Ledger nabídne novou aktualizaci

Nová hardware peněženka Ledger Nano X bude odhalena 16. ledna na akci CES. V rozhovoru pro Bitcoin Magazine se tým Ledger rozpovídal o svém novém výtvoru. Hlavní vlastností, kterou tým vyzdvihl je to, že nová Ledger Nano X je svým jednoduchým designem velmi podobná starší oblíbené peněžence Nano S, ačkoliv nabídne “mnohostrannost a komplexnost.” V porovnání Nano S s Nano X nabídne novinka větší displej, uživatelsky přívětivé tlačítka na přední straně zařízení (místo na bocích) a v neposlední řadě možnost využití i bez připojení k počítači, na což si uživatelé Nano S budou muset počkat do nejnovější aktualizace. Hardware peněženka bude moci být využívána i na cestách, ačkoliv pouze pro čtení.

Ledger Nano X bude odhalena spolu s novou aplikací na chytré telefony. Aplikace se bude jmenovat Ledger Live a bude k dispozici jak na Android, tak na iOS. Nabidne uživatelům možnost připojit se ke své peněžence pomocí Bluetooth a následně posílat transakce. To vše bez nuceného odemknutí hardware zařízení.

CEO Ledger Éric Larchevê řekl Bitcoin Magazine, že si uživatelé u staršího zařízení stěžovali na nedostatek paměti.

“Můžete mít pět až patnáct peněženek. To záleží na verzi aplikace. Pokud ale máte hodně kryptoměn, musíte je neustále instalovat a reinstalovat, aby jste si udrželi k měně přístup. Je to hodně práce. Teď, s Ledger Nano X, máte mnohem větší paměť. To znamená, že peněženka zvládne až stovku aplikací najednou.”

Mohlo by vás zajímat: Žhavý měsíc pro Ethereum: Tři forky, na které dávejte pozor

Komentáře na sociálních médiích

Nová hardware peněženka neunikla tvrdé kritice ze strany komentátorů na sociálních sítích. Mezi hlavní argumenty patří to, že čím jednodušší zařízení je, tím je těžší se do něj nabourat. Nicméně se jedná o úplně novou technologii, ke které kritika a strach patří. Jeden komentátor na Redditu píše:

“Protiargument, který často slýchám je, že s omezenou pamětí zůstává méně místa, kde může operovat malware. Také, jednodušší systémy mají méně slabých míst.”

A tady se kritika nezastavila. Další komentátor dodává:

“Nemyslím si, že je možné udržovat sto aplikací najednou. Zní to jako ta samá marketingová sr***a jako ta stará písnička “až osmnáct aplikací.” Radši počkejme, až se ukážou příspěvky: “Můj Ledger ukazuje nedostatek místa.”

Obavy z bezpečnosti jsou velkým hráčem, když se mluví o hardware peněženkách. V YouTube videu nazvaném “wallet.fail” tým bezpečnostních analytiků demonstroval hacknutí tří rozdílných peněženek. Naštěstí, proces byl příliš technický a společnosti rychle chyby zaplátovaly.

Mohlo by vás zajímat: Analýza: Počet Bitcoin transakcí roste, poplatky klesají

Bezpečnost technologie Bluetooth

Není se čemu divit, že se řada komentátorů pozastaví nad použitím nové Bluetooth technologie. Nicméně, nezáleží na druhu přístupu, hardware peněženka musí stále být u svého majitele, jak vysvětluje Reddit komentátor @murzika.

Ten ve svém příspěvku vysvětluje, že Bluetooth technologie sice může být bezpečnostním problémem, nicméně Ledger Nano X je řeší skrze nutnost fyzické verifikace každé transakce. Ta má být provedena tím, že uživatel zmáčkne obě dvě tlačítka najednou. Dodává, že obrazovka Ledger Nano X a tlačítka jsou propojené skrze Secure Element, což dodává celému zařízení ještě větší bezpečnost a maximálně znemožňuje jinou, než fyzickou verifikaci.

Na Twitteru se objevily i pozitivní zprávy.

“@LedgerHQ oznámil vypuštění jejich nového Nano X. Má Bluetooth, což znamená, že poprvé může být zařízení spárováno s iPhone!

Má to háček: Více možností připojení znamená více možností napadení. Ozkouším to, až mi přijde v březnu.” 

Telefonní aplikace Ledger Live bude k dispozici na Google Play a iTunes od 16. ledna. Ledger Nano X si budeme moci zakoupit v předprodeji 7. ledna s tím, že zásilka bude zaslána v březnu.

Mohlo by vás zajímat: Měsíc býka: Proč analytici předvídají skvělý měsíc pro Ethereum

Navzdory skeptikům se bude hardware peněženka a její technologie průběžně zlepšovat. To je spjato s rostoucí adopcí blockchainové technologie.

Sdílet
Komentáře

Zanechat komentář