Bank of England (BoE) byla ze všech centrálních bank na světě nejprozíravější a nejchytřejší, když uznala bezprecedentní inflaci, před Federální rezervou USA, která si v roce 2021 myslela, že je přechodná. Přesto nemají stejné kroky jako Fed stejné výsledky, bude tedy pokračovat v agresivní politice. Doufá, že tím také vyřeší nový palčivý problém.
Analytici Bank of England tvrdí, že inflace bude nadále růst
Analytici Bank of England očekávají, že vrchol inflace, který zemi zasáhne, teprve přijde a že v příštím čtvrtletí dosáhne 13,3 %, a to navzdory skutečnosti, že již všechny světové centrální banky začaly podnikat první kroky a proto je systémové riziko a riziko nákazy poněkud slabší.
V současné době je v Evropě míra inflace 9,1 %.
Fed, který po nevýrazném začátku zvýšil sazby celkem o 250 bazických bodů, nyní sklízí první plody práce, která začala pozdě, ale postupem času nabrala správný směr s agresivní politikou americké centrální banky .
Na každoročním sympoziu v Jackson Hole byl Powell velmi konkrétní. Stručně řečeno, politika sazeb se musí posunout kupředu a analytici a ekonomové po celém světě se již téměř jednomyslně shodují, že Fed při příští užitečné příležitosti zavede dodatečné zvýšení o 75 bazických bodů.
Navzdory růstu cen energií a komodit obecně a CPI téměř dvoucifernému, i když mírně klesajícímu, mají americké společnosti stále stejné obraty a zdá se, že některé dobře odolávají tím, že přenášejí zvýšení cen na konečné ceny na spotřebitele, zatímco jiné optimalizují dodavatelský řetězec.
Ačkoli Velká Británie je zachvácena stejným problémem jako Spojené státy, méně silná ekonomika, vyšší životní náklady a problémy na trhu práce, tak britská společnost nereaguje se stejnou odolností.
Watcher Guru ve svém tweetu poukázal na to, že 60 % britských výrobních podniků je ohroženo bankrotem.
Toto riziko je o to hmatatelnější, když k situaci přidáte válku mezi Ukrajinou a Ruskem, která, jak se zdá, vrátila starý kontinent do moderní doby temna, v níž se mnoho domů obejde bez vytápění a za fosilní paliva se bude platit jako za zlato.
Rusko oficiálně zastavilo dodávky a země se organizují s přidělováním a diferenciací dodavatelů plynu, aby nahradily ztráty z ruské strany, na níž byly země na kontinentu, včetně Velké Británie, do značné míry závislé.
Agresivní politika Bank of England ve stylu Powella si mimo jiné klade za cíl posílit libru vůči dolaru tak, aby platila méně za kapalný plyn z newyorských tankerů přistávajících v zemi, ale je to na úkor reálné ekonomiky občanů. kteří následky platí jiným způsobem.