Pamatujete si doby, kdy i ta nejmenší negativní nebo pozitivní zpráva poslala Bitcoin cenově o desítku procent víš či níž? Tyto časy již dávno skončily. Kryptoměna Bitcoin se stala mnohem vyvinutějším aktivem, než se může na první pohled zdát. Bitcoin aktuality a zprávy již v mnohých případech neovlivní. A dnes se podíváme na několik případů, kdy tomu tak bylo. Prodej kryptoměn by se podle jednoho tábora měl stát samozřejmostí a podle druhého se jedná o téměř šílený zákrok.

Brave browser, vydělat bat, basic attention token

Jak Bitcoin otřepal problém s Tetherem

Bitcoin aktuality a zprávy byly ještě před týdnem plné problému, jež čelí společnost iFinex provozující burzu Bitfinex. Společnost měla využít další dceřiné firmy která vlastní Tether a pokrýt své ztráty z jeho fondů. Jednalo se o 850 milionů amerických dolarů.

Mohlo by vás zajímat: Binance hack: Podezření padá na admina Yobitu

Za okolností minulého roku by se z takových zpráv trh vzpamatovával několik měsíců. To se ale nestalo.

Když se tyto zprávy dostaly na titulní stránky všech informačních webů, kryptoměna Bitcoin zažila propad o několik procent. Jenže v polovině dalšího dne se vrátila na svoji původní hodnotu 5500 amerických dolarů.

Hackerské útoky na směnárny

Hack směnárny Mt. Gox v roce 2014 znamenal cenovou katastrofu. Mt. Gox byla v té době největší směnárna na světě.

Hackeři si v roce 2019 vybrali několik směnáren. Mezi nimi i tu největší: Binance. Jenže masivní prodej kryptoměn se nekonal. A to z peněženek směnárny zmizel Bitcoin v hodnotě 40 milionů dolarů.

Proč? Nejprve je nutné říci, že CEO Binance Changpeng Zhao je díky fondu SAFU na podobné problémy připraven. Proto se ani nekonaly snahy o zvrácení transakční historie. Nicméně mnoho analytiků říká, že to by se nemohlo provést tak jako tak,

Instituce začínají přijímat kryptoměny

Na internetu koluje mnoho fám. Například o kryptoměně Facebooku – o tu se začal zajímat i americký kongres. Investiční společnosti jako je Ameritrade, E-Trade a Fidelity také plánují přidání obchodování s Bitcoinem do své nabídky.

Mohlo by vás zajímat: Binance hack: Hot Wallet Binance stratil 7000 BTC

Mezitím ve čtvrtek přišla ze Spojených států Amerických alarmující zpráva. U.S. Financial Crimes Enforcement Network (FinCEN) vydal prohlášení, ve kterém kritizuje obchod s kryptoměnami.

Ty totiž mohou být často využívány k financování zločinců či teroristických skupin. V textu se přímo hovoří o těžebních poolech, P2P směnárnách a Bitcoin bankomatech.

 

Sdílet
Komentáře

Zanechat komentář