Neočekávaný hack, který zasáhl směnárnu Binance, nepoškodil pouze danou směnárnu, ale celou komunitu jako celek. Binance hack se týká 7000 kusů kryptoměny Bitcoin v hodnotě kolem 42 milionů amerických dolarů. Kurzy kryptoměn se v reakci na hack propadly o několik procent.

 

Celá kryptokomunita se ptá, kdo stojí za jedním z největších krypto krádeží za poslední roky. Analytik známý pod přezdívkou Crypto Medication na sociální síti Twitter napsal, že podle jeho osobního výzkumu se “nejedná o hack – Binance jen něco posr**a.”

Brave browser, vydělat bat, basic attention token

Binance hack kryptoměny Bitcoin a Crypto Medication

Crypto Medication hned v úvodu své prezentované práce komentuje, že využil volně přístupných nástrojů k sledování ID transakcí vedoucích z dotčené peněženky. Po využití vizualizačního nástroje blockchain.com nejdříve zjistil, že ne všechny ukradené prostředky se usadily. Některé jsou stále propírané skrze adresy.

Nicméně ty transakce, které se neusadily, přilákaly neobvyklou aktivitou jeho pozornost. Prostředky zaslané na adresu 1CQFNdCsDvZgB62eYLgS5q4eNZkZDuhUev byly totiž okamžitě přeposlány zpátky do peněženky Binance.

Využitím dalšího nástroje BitcoinWhosWho bylo zjištěno, že tato adresa je nahlášená jako adresa admina směnárny Yobit.

Mohlo by vás zajímat: Decentralizace? Obchodní model Facebooku se musí změnit

“8/ Nicméně vidíme, že adresy jsou součástí mnohem většího balíčku transakcí, které vedou zpátky do peněženky Binance. To je pro mě jasným důkazem, že se nejedná o hack, ale Binance jen něco posr**a”

https://twitter.com/ProofofResearch/status/1126046509756243969

Kurzy kryptoměn a solidarita s napadenou směnárnou

Justin Sun, CEO společnosti za kryptoměnou Tron (TRX) na tragický incident velmi rychle odpověděl. Sun slíbil, že osobně podpoří Binance vkladem 7000 BTC, jež použije na nákup kryptoměny Binance Coin (BNB), BitTorrent (BTT), Bitcoin (BTC) a Tron (TRX).

CEO Binance Changpeng Zhao odpověděl na tweet Justina Suna, že za nabídku děkuje, nicméně musí ji odmítnout. Veškerá ztráta má být pokryta s pomocí fondu SAFU.

Mohlo by vás zajímat: Bitfinex: Našel se způsob řešení problému s pomocí IEO

Zhao tiše přiznává, že jméno směnárny je poškozené. Nicméně pracuje na obnově veškerých vkladů a výběrů na platformu.

Nakonec Zhao vyzývá všechny: “Naše snaha o charitativní sbírku bude pokračovat, prosím zvažte spíše příspěvek na tuto akci.” Binance přes téměř rok vybírá příspěvky v kryptoměně Bitcoin, které mají být následně použity na charitativní účely. Přispět se může i na obnovu pařížského Notre Dame.

Kurz Bitcoinu reagoval na hack vlnou výprodeje. Nicméně za 24 hodin se stále obchoduje na hodnotě téměř neměnné oproti včerejšku a zdá se, že je stabilizován.

 

Sdílet
Komentáře

Zanechat komentář