Krypto komunita zažívá velký rozkol. Žhavá debata se rozhořela kolem kontroverzního twitterového účtu @Bitcoin. Bitcoin maximalisté volají po jeho smazání z důvodu porušení podmínek využívání služby Twitter. Obránci z řad Bitcoin Cash a skálopevných zastánců svobody projevu stojí proti cenzuře, kterou by to znamenalo.

Brave browser, vydělat bat, basic attention token

Jak koupit Bitcoin – zde pro vás máme návod!

Co je účet @Bitcoin

Krypto komunita je obecně řečeno velmi závislá na technologiích. Jednou z nejvíce využívaných sítí patří Twitter, který umožňuje komentátorům rychlou reakci na trh. Twitter se stal nástrojem, který projektům přináší slávu nebo úpadek.

Mohlo by vás zajímat: Bitcoin analýza a Nebulas 22.4. pomocí Elliot Wave

Jedna z největších kontroverzí kolem Twitteru je právě účet @Bitcoin. Byl vytvořen v roce 2011 a drží si velmi vysokou pozici s 930 000 sledujícími. Originálně zastával jasnou pozici o neotřesitelnosti krále kryptoměn. Nicméně v roce 2017 začal Bitcoin kritizovat pro jeho vysoké poplatky a špatnou škálovatelnost. Brzo na to se stal hlásnou troubou Bitcoin Cash (BCH) – kontroverzního hard forku originálního Bitcoinu. Účet nyní vlastní Roger Ver – hlavní představitel Bitcoin Cash ABC.

“… Poplatky za transakce na síti BTC jsou příliš vysoké na to, aby se dal Bitcoin uplatnit v denních platbách. … To jsou fakta. Ale podle BTC maximalistů jsem podvodník a zloduch za to, že tyto fakta vyzdvihuji.”

Podvod nebo svoboda projevu? Krypto komunita rozdělena

Zvyšující se podpora pro Bitcoin Cash narazila na odpor zastánců originální cesty BTC. Ti následně obvinili účet z podvodné reklamy a z porušení pravidel pro užívání sítě Twitter.

“Myslí si tenhle twitterový účet, že někoho oklame, Jacku (Jack Dorsey – zakladatel Twitteru – pozn. red.)? Šíří strach kolem Bitcoinu za účelem reklamy na jiný projekt nazvaný “Bitcoin Cash…”

Názory z řad komunity – Bitcoin Cash nebo Bitcoin?

Je faktem, že rozdílné názory brzy rozhořely největší debatu, jako kdy kryptoměnová komunita zažila. WhalePanda, velmi významný influencer na síti Twitter, navrhl, aby byl účet @Bitcoin zablokován stejně jako kdysi účet @internet.

Na druhé straně stojí Larry Cermak. Ten nabídl alternativu k zabanování účtu. Ačkoliv analytik sám o sobě podporuje Bitcoin, vyzývá k nezablokování účtu. Bitcoin vznikl jako projekt, který bojuje proti cenzuře. A blokování jakýchkoliv účtů je proto proti originální myšlence, kterou kryptoměny znázorňují. Místo toho má o budoucnosti projektů rozhodnout sám trh.

Nicméně komunita kolem kryptoměn se shoduje, že Roger Ver by měl využívat spíše @bitcoincash nebo @bcash. Kritika se proto nevznáší nad samotných Bitcoin Cash, ale nad taktikou, kterou tým kryptoměny využívá – manipulaci uživatelů do toho, že Bitcoin Cash je Bitcoin.

Získejte rychlé upozornění na nové zprávy o trhu do PC a telefonu. Stačí kliknout na červené tlačítko dole v pravým rohu!

Sdílet
Komentáře

Zanechat komentář