Kryptoměna Bitcoin by mohla do roku 2021 objevit nové výšiny kolem hodnoty 300 000 amerických dolarů. Stochastic RSI je technický indikátor, který pomáhá investorům identifikovat kondici trhu, na základě čehož lze následně usuzovat chování v příštích minutách, hodinách, dnech nebo dokonce letech. GalaxyBTC je pseudonym pro kryptoměnového analytika, který porovnal dnešní měsíční hodnoty RSI s minulými lety z historie Bitcoinu a následně se dovolil předpovědět chování BTC do budoucna. Nutno dodat, že těsně po dopsání článku Bitcoin spadl o dalších několik procent a obchoduje se na 6900 dolarech – vrcholu dosáhl na 7500 dolarů.

Brave browser, vydělat bat, basic attention token

Analytik zjistil, že se RSI poprvé po čtyřech a půl letech vzpamatovává z přeprodaných hodnot. Kryptoměna Bitcoin má velmi cyklické trendy. Z toho usoudil, že přijde další parabolický růst.

Kryptoměnová zima roku 2018 poslala cenu Bitcoinu a Stochastic RSI na téměř nemyslitelné dno. Metrika se nicméně od té doby začala z přeprodaného prostředí obracet opět nahoru. To je dobře vidět na přiloženém grafu.

bitcoin

GalaxyBTC dodává, že Stochastic RSI zažilo tento růst již v říjnu roku 2015. Tento dobrý čas byl ukončen až lednem roku 2018.

Mohlo by vás zajímat: Binance hack: Podezření padá na admina Yobitu

Pro méně zaběhlé jedince zkusím velmi jednoduše popsat, co na grafu vidíme. Pod grafem jsou dvě “čáry”. Modrá znamená Stochastic RSI %K a je zhruba na hodnotě 33. Červená znamená tříměšíční klouzavý průměr RSI. Z grafu je vidět, že modrá je nad červenou. To indikuje převrat v kondici trhu – z medvědího se stal alespoň v očích této metriky trh býčí.

Autorova kritika: Časová osa a chyby v metrice

Pro účely článku beru za nutnost informovat čtenáře o potencionálních chybách v této předpovědi.

První možnou trhlinou v jinak pěkně zpracovaném přehledu od GalaxyBTC je časová osa. GalaxyBTC předpokládá, že BTC se bude chovat za každých okolností cyklicky. Minulý cyklus stojí za během z 3000 dolarů na 19 000 dolarů, nicméně ten další nemusí být vůbec stejný. Kryptoměny jsou velmi náchylné na například fundamentální stav trhu.

Dalším faktorem je to, že metrika Stochastic RSI v některých případech chybuje a dává falešné signály. To například v příliš volatilitním prostředí. A to Bitcoin stále ještě je. To se nám připomenulo třeba včera, když Bitcoin vytvořil Parabolu a během dne poskočil o 11 %.

Mohlo by vás zajímat: Binance hack: Hot Wallet Binance stratil 7000 BTC

Článek tedy nesmí být v žádném případě brán jako finanční rada. Každý by měl udělat před vstupem na trh vlastní zvážení rizika.

Sdílet
Komentáře

Zanechat komentář