Binance kryptoměna (BNB) a proč jej burza Binance představila?

Burza Binance během pouhého jednoho roku nasbírala více jak 10 milionů uživatelů. Už teď se předpokládá, že jejich výdělky za rok 2018 přesáhnou 1 miliardu dolarů. Proč? Tato otázka má mnoho odpovědí. Jednou z nich je také jejich jednoduchý a ve své jednoduchosti geniální Binance kryptoměna (BNB).

Binance kryptoměna BNBBinance kryptoměna (BNB) je utility token, který můžete používat na směnárně. Jeho hlavní využití je, že díky němu můžete snížit poplatky za používání burzy. Pokud však chceme pochopit víc o tomto coinu, musíme se nejdříve podívat, proč a jak se z Binance stala během pouhého jednoho roku jedna z největších krypto směnáren na světě.

Burza Binance – z 0 na víc jak 10 milionů uživatelů během jednoho roku

Směnárna odstartovala v červenci 2017. Předtím však tým stihl vyraisovat $15 milionů v ICO, které netrvalo víc, než pouhý pár minut. Zakladatel Changpeng Zhao, spíše známý pod zkratkou CZ, vytvořil burzu s ambicí poskytnout možnost obchodovat s kryptoměnami komukoliv na světě. Tento cíl je podporován špičkovou technologií a architekturou systému, který disponuje nejenom vícejazykovou podporou, ale také mimo jiné kapacitou 1.4 milionů transakcí za sekundu.

Jméno Binance je kombinací slov binary a finance, což upozorňuje na jeden z pilířů této směnárny – obchoduje se pouze s krypto aktivy, prozatím žádné fiat peníze(v plánu v budoucnu) . Jak už bylo zmíněno, nárůst v uživatelské základně byl za poslední rok masivní, momentálně se Binance může chlubit víc než 10 miliony uživateli, podporuje 143 coinů a nabízí 370 obchodních párů.

5 klíčových důvodů pro boom Binance

1) Blízký vztah s NEO

Binance pochází z Číny, ale v září 2017 se tým přesunul do Hongkongu kvůli banu na kryptoměny, který vydala čínská vláda. Jejich kořeny však hrají velikou roli v jejich vzestupu.

Když burza Binance začínala, první čínská kryptoměna Antshares, také známá jako “čínské ethereum,” byla v procesu své proměny v NEO. Když chtěl tehdy kdokoliv obchodovat s NEO, v podstatě jejich jediná možnost byla zamířit na Bittrex. Tam se však obchodovalo pouze s NEO, GAS tokeny, které jsou vitální pro ekosystém NEO, nebyly distribuovány.

Pokud nevíte, jak tento systém funguje, když si koupíte 1 NEO, kupujete taky 1 GAS, který je do vaší peněženky distribuován průběhem času. Na Bittrexu však tento fenomen nebyl podporován a uživatelé nedostávali GAS.

Poté přišla Binance, která GAS distribuci podporovala od prvního dne. To pochopitelně přilákalo pozornost NEO komunity, která se rozhodla přesunout se na tuto novou čínskou Binance, kde nebudou přicházet o žádné free money. Krom toho, platforma se zdála disponovat spolehlivější technologií, poplatky byly nižší a tak se pomalu, ale jistě slovo rozneslo o novém domově pro NEO investory.

2) Binance kryptoměna BNB

Nově příchozí na Binance také ocenili BNB a jeho hlavní výhodu – snížení poplatků z obchodování na polovinu. Jde o velmi užitečné, jednoduché a unikátní využití pro coin, což pochopitelně přitáhlo uživatele. BNB je jeden z mála coinů, které mají momentálně ve skutečném světě pevné využití, je jasné, odkud pochází jeho hodnota.

Abyste měli perspektivu, poplatek na Bittrexu je 0.25%, na Poloniexu mluvíme o 0.2%, Coinbase si bere 0.25%, Bitfinex 0.2%, Huobi 0.2%…a pak je tady Binance. Na Binance je poplatek účtovaný 0.1%, přičemž pokud ho platíte BNB coiny, poplatek spadne na 0.05%.

Možná se to nezdá důležité, ale někdo, kdo obchoduje pravidelně a často, nebo pohybuje velkými částkami, prakticky čtvrteční poplatky oproti konkurenci ocení.

Tato sleva však nebude napořád. Sleva z poplatků pomocí BNB bude během druhého roku snížena na 25% a následovně na 12.5% třetí rok a o rok později na 6.25%. Poté Binance stahuje tuto vlastnost BNB a sleva končí.

3) Relativně vysoké withdrawal limity pro neverifikované uživatele

Třetí důvod, proč hodně lidí začalo používat směnárnu je to, že neverifikovaní uživatelé si tam mohou dopřát poměrně hodně vybírání. Pro srovnání, Poloniex má pro takovéto uživatele limit USD 2000 na den, zatímco Binance má 2 BTC. Na spoustě směnáren není vybírání vůbec povolené, nejste-li verifikovaní.

4) Binance matching engine

Každá burza kryptoměn dneska čelí stejnému problému – vysoký výkon není zaručený a likvidita je nejistá. Binance tomu není výjimka.

Jednu věc však dělá rozhodně lépe, než většina konkurence. Core matching engine Binance je extrémně rychlý a je schopný zvládat 1.4 milionů transakcí za sekundu. Prodleva mezi zadáním pokynu a jeho vykonáním je velmi krátká a proto je Binance schopná poskytovat prakticky nejvíce likvidity na trhu.

5) Byznys model Binance

Binance se od průměrné směnárny liší spoustou věcí. Jednou z nich je program Binance Labs – blockchain technology inkubátor.

Projekty, které tam směnárna podporuje disponují silnými týmy, jsou aktivní na GitHub a mají fungující prototyp. Těmto šťastlivcům se dostane ICO poradenství, recenze technické architektury, financování přes BNB coiny a struktury tokenové ekonomiky.

Projekt by měl být následovně zalistován na Binance Launchpad, platformu pro prodej tokenů. Cílem toho je, aby se slibným blockchain projektům dostalo dostatek exposure.

Binance podporuje jen projekty, které plánují vyraisovat maximálně $20 milionů. Poté, co je token sale u konce, vypustí tyto peníze v balíčcích. Pokud projekt dosáhne toho, co má v daném časovém rámci, dostanou další peníze. Poměrně chytrý způsob, jak předejít podvodům a zklamáním.

Další zajímavá část byznys modelu směnárny , která pomáhá BNB narůstat v ceně je to, že každé tři měsíce veškeré BNB tokeny nakoupí zpět a všechny je spálí. Dle posledních statistik z poloviny července se při posledním burnu zničilo 2.5 milionů BNB tokenů.

Postupné snižování dostupného množství BNB z 200 milionů pochopitelné zvyšuje jeho vzácnost. Cílem je postupně dosáhnout 100 milionů.

Na závěr tady máme také referenční program, který směnárně velmi důrazně pomohl nabrat uživatele. Když totiž na směnárnu pozvete nového uživatele přes referral link, budete dostávat 20% z jejich poplatků a to na vždy. Pokud na svém účtu držíte 500 BNB, vaše provize bude činit dokonce 40%.

BNB – 220 násobný nárůst v ceně za 6 měsíců

Binance ukončila svoje ICO 2. července 2017 poté, co bylo prodáno víc jak 100 milionů BNB během pouhých pár minut. Průměrná cena BNB tokenu během ICO byla $0.11.

Dnes stojí jeden BNB token něco kolem 10 dolarů, v oběhu je 95.5 milionů BNB a celková nabídka je 192 milionů BNB. Vše dle serveru CoinMarketCap.

Největší high, kterého však BNB dosáhl, byl v 12. ledna 2018, kdy se jeden BNB token prodával za USD 24.90, což je víc jak 220-násobek ceny během ICO.

První polovina roku 2018 nebyla milá ani na BNB a cena od té doby pochopitelně spadla, ne však tak drasticky, jako ostatní top 20 projekty.

Budoucnost patří decentralizovaným směnárnám a burzám

Vize budoucnosti Changpeng Zhaa je taková, že decentralizovaná burza kryptoměn nahradí svůj centralizovaný protějšek. Nemá však příliš představu o tom, kdy se to stane. Rozhodně ne dříve, než budou blockchain projekty schopné poskytnout spolehlivou síť, která bude schopná zpracovávat aspoň stotisíce transakcí za sekundu.

Směnárna už má tým pracující na vývoji decentralizované směnárny.

Kdokoliv, kdo věří tomu, že kryptoměny čeká světlá budoucnost, ve které budou víc a víc obecně přijímány si musí být vědom tohoto faktu – poté, co vlastníte kryptoměnu, eventuálně budete potřebovat směnárnu, která vám poskytne likviditu.

Ve světě, ve kterém jsou kryptoměny masově používané, budou směnárny určitě mezi nejpoužívanějšími platformami. Tím pádem investovat do jedné, která má docela slušný náskok, ale je ještě pořád v plenkách, by mohl být krok, za který vám vaše peněženka jednou moc poděkuje.

Sdílet

Autor

Student, nadšený atlet a spekulant krypta. Přejete-li si mě podpořit, moje BTC adresa je zde: 3FnC3op7eRPLhvZJr6WV7EJoSkd9XeeSwE LTC adresa: M9iZRn7fCqi6eCnEUui2yAXMzGaJsF5vVK

Komentáře

Zanechat komentář