Probíhající vyšetřování společnosti iFinex Inc., pod kterou patří i burza Bitfinex, způsobilo masivní odliv uživatelů pryč z této směnárny kryptoměn. Stále více uživatelů hlásí nemožnost výběru prostředků z platformy. A zde problémy se směnárnou nekončí. Zhruba 430 milionů dolarů v kryptoměně Bitcoin a Ethereum opustilo chladné úložiště této směnárny. Bitcoin cena přitom na negativní zprávy nereaguje a stále šplhá výš a výš.

Brave browser, vydělat bat, basic attention token

Burza Bitfinex a problémy s výběrem

25. dubna 2019 prokurátor státu New York Letitia James přiblížil, že obdržel soudní příkaz proti společnosti iFinex Inc. – mateřské společnosti nejen směnárny kryptoměn Bitfinex, ale i společností za Tetherem – Tether Ltd. Ten se měl týkat pokrytí ztráty 850 milionů dolarů z fondu Tetheru. Společnost je vyšetřována za bankovní podvod a bylo ji nařízeno, aby se zdržela další manipulace s prostředky, které kryjí stablecoin USDT.

Mohlo by vás zajímat: Binance hack: Podezření padá na admina Yobitu

Od té doby se zdá, že držitelé kryptoměny Tether hromadně nakupují jiné kryptoměny jako je Bitcoin, Ethereum a jiné stablecoiny. Na toto tvrzení neexistují žádné data, nicméně důsledek je velmi pozorovatelný na cenách kryptoměn oproti jiným směnárnám. To vedlo CoinMarketCap k tomu, aby vyřadil data směnárny ze svých výpočtů.

Efekt posledních zpráv je také pozorovatelný na tom, jak mizí prostředky z pevných peněženek společnosti. Suma zhruba 1 094 172 Ethereum s cenou kolem 183 milionů dolarů byla během dvou týdnů vybrána. U Bitcoinu jsme na tom podobně. Z platformy bylo vybráno zhruba 42 645 kusů, což je zhruba 247 milionů amerických dolarů. Bitcoin cena trhá roční rekordy i na jiných směnárnách. Je to konečný důsledek kauzy iFinex?

Podle této aktivity se nicméně nedá soudit, zda Bitfinex přesouvá prostředky mezi svými účty, nebo jestli se jedná o exodus uživatelů.

Uživatelé nemohou vybrat prostředky

Podle nedávné aktivity se zdá, že výběry platformu naprosto zahlcují. Stále vyšší číslo uživatelů hlásí nemožnost vybrat si do fiat měn. Někteří byli údajně dokonce zabanování za to, že se na problém zeptali.

Mohlo by vás zajímat: Binance hack: Hot Wallet Binance stratil 7000 BTC

Uživatel sociální sítě Reddit Songxiaodai napsal, že jeho snaha o výběr amerického dolaru trvá již přes měsíc a stále se zdržuje. Další člen této sítě pod přezdívkou Divxup říká, že kontaktoval s problémem podporu a ta mu nebyla schopná pomoci. Duranimalz se zeptal směnárny, zda může odmrazit jeho účet, aby mohl vybrat své prostředky. Nebylo mu to povoleno.

 

Sdílet
Komentáře

Zanechat komentář