CEO Intercontinental Exchange (ICE) předpokládá, že platforma pro digitální aktiva Bakkt vude vypuštěna na veřejnost ještě v roce 2019. Komentář o plánovaném spuštění platformy pronesl CEO Jeff Sprecher minulý týden během pravidelného hovoru investorů a vývojářů.

Tipy kde koupit kryptoměny: Kde a jak nakoupit spolehlivě kryptoměny

Hovor byl uskutečněn, aby se probraly finanční výsledky společnosti ICE za čtvrtý kvartál minulého roku. Sprecher vysvětlil, že společnost utratila zhruba jednu miliardu amerických dolarů na strategických iniciativách, mezi které patří práce tolik očekávaný Bakkt.

ICE má pod sebou 23 vedoucích světových burz, včetně té v New Yorku.

Mohlo by vás zajímat: Argentina: Bitcoinem lze nyní zaplatit za veřejnou dopravu ve 37 městech

CFO společnosti Scott Hill dále odhali své očekávaní toho, co platforma Bakkt přinese na základě finančních výsledků společnosti:

“Naše investice do Bakkt bude generovat mezi 20 až 25 miliony amerických dolarů. Výsledek záleží na tom, jak se nám bude dařit v prvním čtvrtletí. Budeme přinášet důležité aktualizace z vývoje Bakkt a úroveň naší investice. A to po celý rok.”

Když byl dotázán na předpokádané výdělky z posledních investic, včetně Bakkt, Sprecher charakterizoval kryptoměnovou platformu jako “vysokou vsázku” pro ICE:

“No, je to trochu vvysoká vsázka a celá organizace projektu je velmi rozdílná oproti tomu, jak ICE v normálním případě dělá byznys […] Jsou na dobré cestě vytvořit infrastrukturu, kterou si myslím uvidíte už tento rok.”

Sprecher dodal, že Bakkt existuje nezávisle na ICE, má své vlastní kanceláře, tým managenentu a infrastrukturu. Dále zmínil, že infrasruktura celého projektu již přilákala řadu velmi lukrativních investorů a partnerů, včetně Starbucks a Microsoft.

Hill nezapomenul upomenout, že Bakkt je spíše dlouhodobě zaměřený projekt, než agenda zaměřená na rok 2019. “Já si myslím, že Bakkt je ve skutečnosti spíše investice […] To je více o budoucnosti, příležitostí na trhu a výdělku. Více možností vidím ve vzdálenější budoucnosti, než je rok 2019.”

Mohlo by vás zajímat: Toto sú dôvody, prečo je dobré držať kryptomeny v 2019

Skupina ICE poprvé oznámila svůj záměr vytvořit platformu zaměřenou na digitální aktiva v srpnu 2018. Nová platforma měla původně odstartovat na začátku roku 2019, ale celý záměr byl odložen kvůli probíhajícím konzultacím s americkými úřady.

V sobotu 9. února ICE oznámila, že dokončila akvizice majetku obchodníka s futures Rosenthal Collins Group. Celý záměr byl oznámen v lednu.

 

Sdílet
Komentáře

Zanechat komentář