Chcete investovat do Bitcoinů? Zde jsou 4 věci, které byste měli vědět.

Než začneme, chci uvést věci na pravou míru – Bitcoin není společnost ani akcie. Je to měna. Virtuální měna. Pokud stále tápete, přečtěte si článek “Co to je Bitcoin?” a navštivte naše forum, kde se dozvíte vše, co chcete vědět!
Investice do Bitcoinů je v podstatě koupě této měny, nicméně existují i další způsoby.

Co investice do Bitcoinů obnáší?

Abyste byli schopni si odpovědět na tuto otázku, je třeba si nejprve ujasnit vaše cíle.
Chcete měnu koupit a doufat, že se zhodnotí?
Chcete investovat do společnosti obchodující s Bitcoiny ?
Chystáte se s Bitcoiny obchodovat na burze?

Nákup a držení

Nejčastější formou investice je koupě měny  (v domění, že se zhodnotí) a víra v její zhodnocení (známo pod názvem “HODLing”). Pokud je to Váš případ, sami se musíte rozhodnout, kdy je ke koupi vhodná příležitost.

Nenechávejte si radit od ostatních jak se trh vyvine. Sami se informujte (třeba na našem webu či foru) a dospějte k vlastním názorům.

 

Pár tipů k nákupu a držení Bitcoinů

  1. Neinvestujte více než si můžete dovolit ztratit. Mějte vždy na paměti, že Bitcoin je velice riskantní investice.
  2. Po koupi Bitcoinů se ujistěte, že jste je přesunuli do vlastní peněženky a nikdy je nenechávejte na burze. Doporučujeme použití hardwarové peněženky. Pakliže váháte, jakou hardwarovou peněženku si vybrat, klikněte zde a přečtěte si výhody a nevýhody každé z nich. Pokud si ji nemůžete dovolit, vyzkoušejte tzv. papírovou peněženku.
  3. Bitcoiny nakupujte pouze na ověřených burzách.
  4. Kupujte Bitcoiny průběžně (takzvaně dollar-cost averaging). Výhodou této metody je, že díky zprůměrování nákladů dochází ke snížení ztráty a zvyšení výnosového potenciálu.

Vždy se držte při nakupování Bitcoinu zlatých pravidel 

Obchodování s Bitcoiny

Tato forma investice je dost odlišná od nákupu a držení. Obchodováním se myslí levný nákup a prodej za vyšší cenu v relativně krátkém časovém intervalu. Obchodování však vyžaduje dobrou znalost a zkušenosti. Trh bývá ošemetné místo a nováček se bez relevantních znalostí může dostat lehce do problémů.

Investice do “težby Bitcoinů”

Někteří lidé by rádi investovali do takzvané těžby Bitcoinů (mining). Problémem je, že v případě Bitcoinů se těžba vyplatí pouze ve velkém měřítku. Tudíž vyžaduje drahou výbavu a levný příjem elektrické energie. Ve výsledku je vhodnější investice v podobě nákupu.

Mohli jste slyšet o nejrůznějších stránkách, které Vám těžbu umožní. Tato metoda se nazývá “cloud mining”. Existují dvě možnosti:

  1. Stránka je podvodná. Přijdete o své peníze a žádné Bitcoiny nevytěžíte.
  2. Stránka je věrohodná, ale není to dobrá investice. Pravděpodobně více vyděláte, když si je přímo koupíte.

Jak se vlastně dozvíte, že je stránka podvodná? Používejte mozek . Stránky, které tvrdí, že Váš zisk zdvojnásobí nebo denně zúročí rozhodně neberte vážně. Pokud si nejste jisti, neváhejte se obrátit s dotazem na naše forum, kde Vám s radostí odpoví naši experti.

Takže, vyplatí se opravdu investovat do Bitcoinů?

Po přečtení článku si pravděpodobně uvědomujete, že odpověď není vůbec jednoduchá. Nestačí se pouze rozhodnou zda investovat nebo ne, ale také jak. Nejlepším začátkem je dozvědět se o tomto odvětví co nejvíce. Učte se o této měně, co ji ovlivňuje, jaké jsou výhody a nevýhody. Všechny relevantní informace najdete v dalších článcích, které Vám přinášíme každý den.

Pokud máte základní znalosti a cítíte se na to, je načase, abyste si tuto otázku zodpověděli. Pamatujte, pouze Vy si na ní dokážete odpovědět. Samozřejmě si můžete nechat poradit od ostatních, ale berte, prosím, rady s rezervou a dejte na vlastní úsudek.


Autor: ŠubA

Sdílet

Autor

Jsem kryptonadšencem a vývojařem počítačových programů. Dávám přednost krátkodobým a rizikovým investicím do kryptoměn, ale i jiných aktiv.

Komentáře

Zanechat komentář