Čína možná zakázala kryptoměny na svém území, ale technologie blockchainu zůstává pro vládu klíčovou prioritní oblastí. Blockchainová infrastruktura podporovaná čínskou vládou bude podnikům k dispozici pro rychlé a nákladově efektivní nasazení technologie.
Čínská vláda spolupracuje na spuštění blockchainové infrastruktury Spartan Network
Blockchain-based Service Network (BSN), projekt podporovaný čínskou vládou, plánuje spustit svou první velkou mezinárodní službu, Spartan Network, letos v srpnu, řekl generální ředitel BSN Yifan He v rozhovoru pro CNBC. Je také generálním ředitelem společnosti Red Date Technology, jednoho ze čtyř zakládajících členů BSN. Red Date Technology se sídlem v Hong Kongu je zodpovědná za každodenní provoz BSN, výzkum a vývoj a údržbu.
Síť Spartan Network slibuje, že přinese komplexní řešení pro nasazení blockchainových aplikací v cloudu, které firmám pomůže využít časové a nákladové výhody.
Klíčovým prvkem Spartan Network bude blockchainová infrastruktura podobná Ethereu pro vývoj a nasazení DApps. Ale na rozdíl od jiných blockchainových sítí nebude BSN místo toho fungovat prostřednictvím kryptoměn.
„Účelem toho je snížit náklady na používání veřejných řetězců na minimum, aby tradiční systémy IT a obchodní systémy mohly veřejné řetězce využívat jako součást svých systémů,“ řekl generální ředitel společnosti Red Date.
Spojení společnosti s čínskou vládou by mohlo být problémem, protože se snaží expandovat na mezinárodní trhy. Yifan He uvedl, že BSN spolupracuje s mnoha západními společnostmi a okamžitě po spuštění v srpnu 2022 se stane Spartan Network open source.
Uživatelé si mohou kódy prohlédnout a ověřit, aby se ujistili, že čínská vláda nemá zadní vrátka k BSN nebo Spartan Network.
„Lidé budou říkat, že BSN je z Číny, je to nebezpečné. Dovolte mi zdůraznit, že BSN Spartan bude open source… z naší strany nebudeme mít k ničemu přístup,“ řekl výkonný ředitel.
Nedávno BSN integrovala do svého mezinárodního portálu protokol Tezos. BSN také pracuje na projektu vybudování univerzální digitální platební sítě (UDPN) pro integrací CBDC z různých zemí. Během příštích pěti let bude spolupracovat s mezinárodními bankami a technologickými společnostmi, aby se tento projekt stal skutečností.