Hui Yi, CEO a co-founder BTE.TOP (společnosti pro analýzu kryptoměnových dat) spáchal 5. června 2019 sebevraždu poté, co přišel o 2,000 Bitcoinů patřících klientům společnosti.  Dle zprávy 8btc z 11. června 2019, k tak veliké ztrátě došlo kvůli tomu, že Hui používal 100x leverage. Proč šel do tak velikého rizika leverage?

Brave browser, vydělat bat, basic attention token

Investorova bývalá partnerka uveřejnila zprávu o jeho smrti

V té zprávě z 10. června bývalá partnerka Hui Yi informuje veřejnost, že CEO BTE.TOP zemřel vlastní rukou poté, co přišel o 2,000 BTC (kolem $14 milionů) v obchodování s 100x pákovým efektem (leverage). Tento druh obchodování je tak rizikový, že investor může přijít o celý svůj kapitál, když cena Bitcoinu klesne o 1 procento.

Před svou smrtí se Hui vyjadřoval v chatovací skupině WeChat ohledně ceny Bitcoinu. Předpovídal, že cena Bitcoinu spadne během hodiny na dramatické mezidenní minimum $7,000. Jak se však zdá, štěstěna mu nepřála, vzhledem k tomu, že cena nepředvídatelného aktiva udělala přesný opak.

Tato novina šokuje krypto komunitu, vynořují se však pochyby

Ačkoliv jsou tyto zprávy pro část komunity šokem, někteří lidé se ptají, proč se rozhodl použít tak nebezpečných kroků, když bylo tolik skeptiků, kteří by rizika leverage takové výše rozhodně nepodstoupilo. Dle těchto zlých jazyků investor utekl s penězi, vzhledem k tomu, že musel vydělávat víc, než že by ho taková ztráta dotlačila k sebevraždě.

BTE.TOP je už přes měsíc uzavřená a klienti stále čekají, jak se jim jejich peníze navrátí. Stejně tak se ještě rodina Hui nevyjádřila k jeho smrti, což zanechává spoustu otázek nezodpovězených.

Informace o zesnulém CEO

Detaily o zesnulém CEO nás informují, že dříve pracoval jako senior researcher ve výzkumném centru IBM China a jako senior product manager v Microsoftu mezi léty 2003 a 2008. Za tu dobu získal mnoho zkušeností a poměrně početné následování díky svým přesným předpovědím chování kryptoměnového trhu.

Softbank Chinak Venture Capital (SBCVC) údajně investovala do BTE.TOP, Huiho firmy, Údajně šlo o první čínský blockchainový projekt, do kterého SBCVC investovala. Při rozhovoru se SBCVC vyjádřila, že do této společnosti nikdy neinvestovala. Zájem o to prý měla, ale koncem roku 2018 změnila svůj názor.

Tato událost může být možná spojená s QuadrigaCX, kanadskou kryptoměnovou směnárnou, která údajně ztratila přístup ke klientským aktivům v hodnotě $190 milionů kvůli smrti jejich CEO, Geralda Cottena. Několik měsíců na to se veřejnost díky Ernst & Young, společnosti, které soud svěřil pátrání, dozvěděla, že v peněženkách výše zmíněné společnosti nebyly žádné klientské peníze.

Sdílet

Autor

Student, nadšený atlet a spekulant krypta. Přejete-li si mě podpořit, moje BTC adresa je zde: 3FnC3op7eRPLhvZJr6WV7EJoSkd9XeeSwE LTC adresa: M9iZRn7fCqi6eCnEUui2yAXMzGaJsF5vVK

Komentáře

Zanechat komentář