Margin obchod kryptoměn pro začátečníky

Pro obchodníky s limitovaným množstvím krypto zdrojů, myšleno Bitcoin nebo altcoiny, existuje možnost margin obchodu, který přidá investici na efektu. Tato metoda ve skutečnosti zvětší množství investovaného, aniž by dotyčný musel mít nutná aktiva. Je důležité také zmínit, že margin obchod není doporučen těm, kdo neradi hodně riskují.

Takže začněme: Co je to Margin Obchod?

Margin obchod umožňuje obchodníkovi dostat se do pozice vlivu. Například – otevřeli jste si margin pozici s 2X pákovým vlivem – „leverage“. Vaše základní aktiva posílila o 10 %. Vaše pozice se zvedla o 20 %, protože leverage byl 2X. Standartní obchody probíhají s leverage 1:1.

Margin obchod je možný díky existenci úvěrového trhu. Půjčovatel poskytne půjčku obchodníkovi, aby mohl investovat větší množství coinů a půjčovatel má profit z úroku. V některých směnárnách, jako Poloniex, uživatelé poskytují půjčky pro marginální trhy a v jiných je poskytuje samotná výměna. Ku příkladu, ve směnárně Poloniex může každý zapůjčit své bitcoiny nebo atlcoiny a profitovat z úroku na úvěru. Hlavní nevýhoda však je, že coiny musí být ve směnárníkově peněžence (wallet), což je o dost méně bezpečné než digitální „cold wallet“.

Náklady a Risk Spojený s Margin Obchodem

Jak už jsem výše zmínil, součást nákladů margin pozice je povinnost placení úroků za půjčené coiny (ať už směnárně nebo jiným uživatelům) a poplatky za otevření si pozice s některou směnárnou.

Jak se šance na větší zisk zvyšuje, tak se zvyšuje risk, že ztratíte víc. Maximum toho, co můžete ztratit, je množství, které investujete abyste si otevřel pozici. Tato úroveň se nazývá likvidační hodnota. To je hodnota, kde by směnárna automaticky uzavřela vaši pozici, aby neztratila žádné půjčené peníze, ale pouze vaše vlastní peníze.

Příklad: pokud mluvíme o standartním obchodu, leverage 1:1, likvidační hodnota nastane, když pozice nabyde nulové hodnoty. Jak se leverage zvyšuje, likvidační hodnota se blíží k vaší nákupní ceně. Například: cena Bitcoinu je US$1,000, vy koupíte jeden Bitcoin (long) s leverage 2:1. Cena vaší pozice je US$1,000, plus další 1,000 půjčených USD. Likvidační hodnota vaší pozice bude něco přes US$500 – protože na této úrovni ztratíte přesně váš původní US$1,000 plus úroky a poplatky.

Marginální obchod může také být proti trhu, můžete také shortovat pozici s leverage.

Tipy a Triky Margin Obchodu

Management Rizika – Když se obchoduje na Marži, je důležité vědět, že existují jasná pravidla managementu rizika, dejte si pozor na přehnanou chamtivost. Nezapomeňte, že to množství, které jste ochotni riskovat se vám nemusí už vrátit. Nastavte si jasné hranice pro uzavírání pozic, kdy sebrat profit a kdy zastavit ztrátu.

Pozorně pozorujte – Kryptoměny jsou brány, jako aktiva s velikou „těkavostí“. Margin obchod kryptoměn zdvojnásobuje tuto těkavost. Tudíž se snažte dělat krátkodobé obchodní leveraged pozice. Více k tématu, i když se denní poplatky nebo margin pozici dají ignorovat, z dlouhodobého hlediska se mohou poplatky nasčítat ve výraznou sumu.

TIP: Shortujte Bitcoin! 7 Nejlepších tipů najdete zde!

Směnárny, které Umožňují Margin Obchod

Dnes je marginální obchod možný na skoro všech směnárnách. Výhody obchodu s leverage jsou jasné jako den a další důležitý aspekt je bezpečí. Krypto obchodníci se snaží minimalizovat množství coinů, které na směnárnách mají. Směnárny jsou totiž nejjasnější terče pro hackery a v posledních letech se událo párkrát hackerům podařilo hacknout směnárnu, poslední veliký hackerský útok by mířený na Bitfinix v roce 2016. Tehdy byla ukradena 1/3 Bitcoinů, které směnárna přechovávala.

Obchodování na marži vám umožňuje otevřít si pozici bez ničeho, co by vás tlačilo poskytnout požadované Bitcoiny. Tímto způsobem můžete mít méně coinů na účtu směnárny. Ku příkladu, jestli se vaše portfolio skládá z pěti Bitcoinů a chceme zabránit risku, že Bitcoin klesne, 10X leveraged shortovní pozice by mohla být otevřena a byl by to ekvivalent 40 % vašeho Bitcoinového portfolia. Abyste si otevřel pozici, množství potřebné k tomu je pouze desetina toho (10X leverage). Což znamená, že potřebujete vlastnit jen 0.2 Bitcoinu. Tak jsou vaše Bitcoiny v bezpečí uloženy v digitální peněžence.

TIP: Nejbezpečnější peněženky na trhu?

BitmexBitmex získal skvělou reputaci za velmi krátkou chvíli a množství obchodníků ho frekventovaně používá. Vedouce margin obchod, tato směnárna nabízí až 100X leverage margin obchodování, dlouhodobé i krátkodobé. Je velice jednoduchá používat a má velice dobrou podporu.

Plus500 – Plus500 je světově proslulá Forex obchodující společnost. Ve oblasti krypto margin obchodu nabízejí Bitcoin a všechny větší altcoiny pro margin obchod (jako Etherem, Ripple, Litecoin, Bitcoin Cash a více). Největší výhoda leží ve faktu, že jde o plně regulovanou společnost s 24-7 podporou a povinností pomoc jejich milionům zákazníků. Momentálně nemůžete vkládat bitcoiny, ale můžete se přidat a okamžitě margin obchodování pomocí vkladu z kreditní karty nebo bankovního převodu. Margin leverage může být až 1:20 a začátky jsou naprosto hladké, jelikož demo účet si můžete založit zadarmo.

Bitfinex – Tato směnárna koordinuje největší masu Bitcoin USD trhu s margin trhem až s leverage 3.3X. Interface je user friendly a je velmi jednoduché konat transakce.

Poloniex – Největší krypto směnárna. Leveraged obchodování s 11 altcoiny, není tu však žádný margin trh BTC USD. Leverage je možné pouze 2.5X. Relativně vysoké poplatky, když shortujete.

Nově jsme založili také CHAT skupinu. Připojte se k nám zde https://discord.gg/WQpH8xt

Sdílet

Autor

Student, nadšený atlet a spekulant krypta. Přejete-li si mě podpořit, moje BTC adresa je zde: 3FnC3op7eRPLhvZJr6WV7EJoSkd9XeeSwE LTC adresa: M9iZRn7fCqi6eCnEUui2yAXMzGaJsF5vVK

Komentáře

Zanechat komentář