Jak funguje Ripple XRP?

Jak funguje Ripple(XRP)? Jeden moudrý muž řekl, že průměrnému člověku by trvalo tak 6 měsíců plně pochopit možnosti tokenu. Musím souhlasit. Dokáži pochopit, proč by se některým nechtělo investovat tolik času a energie. Co však pochopit nedokážu, je, proč máme tolik neinformovaných jedinců, kteří o Ripple pořád i přesto píší. Doufám, že se mi podaří vám věci trochu objasnit, proč někteří z nich tvrdí, že nás možná trvá revoluce v bankovnictví.

Na začátek, hodí se dívat na Ripple jako na něco úplně jiného než Bitcoin. Ripple není měna. Je to open-source globální směnárna, ke které má přístup každý a každý má stejná práva ji využívat. Není to služba, kterou společnost Ripple ovládá, ale celek, k jehož databázi má každý přístup. Společnost za ni nevybírá žádné poplatky a nijak nelimituje přístup.

XRP je distribuovaný, real-time platební protokol pro cokoliv s hodnotou. Je to sdílená veřejná databáze se zabudovanou distribuovanou směnárnou, která operuje jako první univerzální „překladač“ pro peníze. XRP je nezaujatý vůči jakýmkoliv měnám a má směnárnu zabudovanou rovnou do svého protokolu. Ripple slouží jako pathfinding algoritmus pro hledání nejlepšího způsobu, jak udělat z dolaru euro nebo z Air Miles Bitcoin. Podívá se na všechny nabídky v globální „knížce“ nabídek. KDOKOLIV může na internet dát nabídku-poptávku na cokoliv cenného. Protokol je navržen, aby vedl každou transakci k té nejlevnější cenně na trhu.

Tip: Chcete investovat do Ripple? Zaregistrujte se na Changelly a získejte ten nejlepší kurz!

Jak funguje Ripple XRP

XRP

Pokud chcete směnárnu používat, musíte zaplatit poplatek (asi 0.00001XRP) a tento poplatek musí být zaplacen v XRP, nativní token networku. Tento poplatek nikdo nevybírá; množství XRP vložené je zničeno a přestane existovat. Systém je tak nastaven kvůli tomu, že tím, že má cenu spojenou se zápisem do ledgeru, pomáhá své obranyschopnosti vůči útokům na sebe mířeným metodou zaplavování ledgeru. Stejně jako Bitcoin, XRP nemá žádné nebezpečí z protistrany. Na rozdíl od Bitcoinu však XRP transakce proběhnout a jsou nesledovatelné již po 4 vteřinách či méně. XRP je digitální aktivum s ověřitelnými matematickými vlastnostmi, podobně jako můžeme spolehlivě ověřit zlato jako látku složenou mimo jiné ze 79 protonů. XRP také slouží jako poslední možnost jako samotná měna, která umožňuje převod mezi jakoukoliv měnou, aktivem nebo čímkoliv s cenou. Pokud se každá měna dá převést na XRP, XRP může být převedeno do každé měny. Dle návrhu, 100 miliard XRP bylo vytvořeních při založení Ripple a dle pravidel protokolu, nikdy nebude více XRP vytvořeno.

Věděli jste, že Ripple zaznamenal zhodnocení více než 5000% a stal se pro mnoho lidí vysněnou investicí?

Nostro účty

Svázané kapitální účty za více než 80 % cen nákladů do každého průmyslu. Společnosti ve světě mají více jak $27 bilionů v kapitále nečinně sedících v nostro účtech. XRP má za cíl uvolnit tento kapitál užíváním globální směnárny jako místo pro trh s floatem. S místem pro trh s hotovostním inventářem, společnosti už nepotřebují mít financované pozice v každé zemi, do které chtějí posílat platby.

Tip: Nakupte a obchodujte na spolehlivé a nejrychlejší rostoucí burze Binance

Globální vyrovnávání

Globálním foreign exchange marketem projde asi $5.7 bilionů za den, a to je trh na který XRP míří. Consensus Ledger je schopný zprostředkovat 1 000 transakcí za sekundu a XRP Payment Channels umožňuje průchodu transakcí posílit na desetitisíce transakcí za vteřinu, což nás přivádí na stejnou škálovatelnost jako má Visa.

XRP není součástí jádra využitelnosti Ripple. Externí měny jsou především v hledáčku protokolu. Ripple je globální vyrovnávací network.

Když teď zadáme do vyhledávače slovo Ripple, můžeme si přečíst spoustu nesmyslných článků napadajících XRP. Je to tak už od té doby, co XRP začal vstoupat. Údajní „volno-trhoví kapitalisté“ jsou zděšení, že Ripple, myšleno společnost Ripple, chce vydělat a neplánuje distribuovat XRP žádným socialistickým, utopistickým způsobem.

Protože Ripple je hlavně, a především, platební network. XRP bude využíván k udržování networku v jak ideální stavu to jen půjde, což nejpravděpodobněji znamená práci s likviditou pomocí XRP.

Statistiky a kde a jak koupit Ripple.

Baví vás kryptoměny a zajímáte se o jeho dění? Chtěli byste se podělit na tvorbě obsahu na našem webu? Neváhejte a kontaktujte nás zde

Nově jsme založili také CHAT skupinu. Připojte se k nám zde https://discord.gg/WQpH8xt

Sdílet

Autor

Komentáře

0

Zanechat komentář