Coinbase čelí žalobě z podezření na insider trading. Insider trading je fenomén, který se v americkém obchodu vyskytuje poměrně často. Jedná se o druh nelegální aktivity, kdy obchodník prodává nějaký statek, o němž ví, že se k němu vážou problémy. Prodávající má vždy vědět všechny informace, které se k produktu vážou. Pokud někdo této vnitřní informace využije ve svůj prospěch, páchá trestný čin, o kterém americké právo referuje jako o “inside trading” 31. ledna se u soudu bude probírat to, zda kryptoměnový gigant neporušil tyto zásady při obchodu s kontroverzní měnou Bitcoin Cash.

Mohlo by vás zajímat: Bitva o těžaře: Bitcoin Cash a jeho fork

Žalobce Jeffery Berk tvrdí, že Coinbase porušila zákon, když velmi překvapivě umožnila v prosinci minulého roku obchod s výše zmíněnou měnou Bitcoin Cash. Jde přitom o jeho druhý pokus. S prvním neuspěl, protože soudce Vince Chhabria žalobu odmítl s tím, že nedostatečně vysvětluje, kde přesně Coinbase podle obžaloby porušila zákon a v jakém rozsahu k tomu došlo.

Nová žaloba je tedy velmi detailní a zevrubně popisuje, jak Coinbase údajně záměrně porušila své vlastní zásady pro zalistování kryptoměn.

Překvapivý start obchodování (s BCH) byl součástí plánu, ve kterém Coinbase a její ředitel Brian Armstrong chtěli potlačit růst BTC a vyšponovat cenu BCH, aby se na platformě zvýšil tok peněz. Tím Coinbase více profitovala z poplatků.

Mohlo by vás zajímat: Bitcoin (BTC) má stále kde padnúť. Možno až k 1500 USD!

Společnost Coinbase tento problém interně vyšetřovala, ale podle zprávy z července nedošla k žádnému závěru, který by insider trading naznačoval. Na dovolání k soudu musí odpovědět do dvacátého prosince.

Soudce avizoval, že případ pravděpodobně odloží z důvodu nedostatku informací.

Nejnovější obvinění jen přilévají do ohně kolem kryptoměny Bitcoin Cash. Ta se po forku rozdělila na dva nesmiřitelné tábory, za kterými stojí nejznámější osobnosti krypto-světa Roger Ver a Craig S Wright. Bitcoin Cash ABC se v době psaní článku pohybuje kolem 225 amerických dolarů, zatím co jeho malý bratříček Bitcoin Cash SV kolem 52 amerických dolarů.

Spouštíme nově telegram kanál CryptoSvet!

Dovoluji si vás pozvat na nás telegram, kde najdete nejžhavější novinky ze světa kryptoměn, nejnovější zprávy i zajímavé soutěže.

Sdílet
Komentáře

Zanechat komentář