Cloud mining se díky jménům jako Hashflare a Minergate stává čím dál tím populárnější. Pokud chcete těžit, ale nechcete prodat byt, abyste si mohli dovolit nutné vybavení, jde pravděpodobně o vaši nejlepší možnost. Mezi nejpopulárnější platformy poskytující tyto služby patří taky náš dnešní subjekt – Genesis Mining.

Genesis Mining nabízí jednoduchou a chytrou investiční metodu, jak se podílet na kryptoměnovém trhu. Platforma Genesis Mining využívá multi-algorithm model na svých efektivních a spolehlivých těžebních zařízeních, která si mohou pronajmout jak experti na kryptoměny, tak kompletní amatéři a začátečníci, kteří se chtějí teprve zapojit.

Genesis Mining recenze

O Genesis Mining

Genesis Mining jsou zapojení do cloud miningu už od konce roku 2013. Zakladatele se poznali tak, že obchodovali na stejně platformě a dnes mají firmu zaregistrovanou v Hongkongu, jednu z největších v oblasti cloud miningu kryptoměn.

Genesis Cloud Mining

Genesis Mining má poměrně slušný tým. Oba zakladatelé mají jsou profesionálové vzdělaní v oblasti matematiky. Marco Streng, momentální CEO Genesis Mining, dlouholetý investor do Bitcoinu, je absolventem Ludwig-Maximilians Universität München, kde vystudoval matematiku. Druhý zakladatel a CFO Genesis Mining, Dr. Marco Krohn, má zase Ph.D. z teoretické fyziky, které získal na Liebniz Universität Hannover. Jde o dvě osobnosti poměrně aktivní v Bitcoin komunitě, vystupují často na různých konferencích a občas i sponzorují blockchain události.

 

Když navštívíte stránky Genesis Mining, zjistíte, že tam najdete spoustu informací o jejich těžebních zařízeních, interaktivních video-prohlídek Islandských krypto-farem a mnoho dalšího. Takováto zařízení má Genesis Mining všude po světě spoustu, jejich konkrétní lokace však nejsou z bezpečnostních důvodů dostupné.

Genesis Mining na sociálních sítích

Genesis mining nabízí algoritmy pro těžbu těchto coinů:

 • Pro SHA256: Bitcoin, Unobtanium, Bitcoin Dark, Litecoin, Dash, Zetacoin a Darkcoin.
 • Pro X11: Dash, Startcoin, Bitcoin, Litecoin, Dogecoin, Bitcoin Dark, Peercoin a Namecoin.
 • Pro Ethereum: Ether a Bitcoin.

Nabízené služby

Genesis Mining nabízí těžbu jak Bitcoinu, tak různých altcoinů. Seznam altcoinů se může průběžně měnit dle jejich popularity. Jak se rozhoduje, které coiny jsou preferované? Facebookový dotazník. Krom toho si také uživatelé mohou vybrat, jaký altcoin budou těžit ze své nakoupené hashpower.

Genesis mining nabízí tři různé druhy algoritmů: protokoly SHA256, X11 a Ethereum. Díky speciální vlastnosti této platformy – Advance Autotrader – máte však možnost si coiny, které jsou těžené i X11 nebo Ethereum algoritmem, nechat vyplácet v Bitcoinu. Autotrader funguje na principu, že vyhledá, který algoritmus je nejvýhodnější použít v danou chvíli a následovně převede vytěžené coiny na Bitcoin.

Jedna z velkých výhod této cloud mining platformy je to, že poskytuje záruku 100% uptime, což znamená, že pokud miner crashne, relevantní mining pool ho vykompenzuje za veškerou ztracenou hashpower, tím pádem se neztratí žádný těžební čas.

Uživatelé se mohou přihlásit k Genesis Mining cloud mining službě přes email a heslo. Poté, co se přihlásí, mohou uživatelé přidat platební metody a okamžitě nakoupit hashpower. Genesis Mining nabízí také 2FA, pro případ, že chcete zajistit lepší zabezpečení pro svůj účet, což mi z CryptoSvěta rozhodně doporučujeme.

Těžební zařízení pracují 24 hodin denně, tím pádem těžba začíná v 00:00:00 UTC a končí v 23:59:59 UTC. 8 Hodin poté, co těžební den skončí, jsou výplaty spočítané, ověřené a zveřejněné. Výplaty jsou automaticky přijímané každý den, přičemž první je vždy zaslána až 48 hodin poté, co byl kontrakt uzavřen. Výplaty na kreditní kartu jsou z bezpečnostních důvodů zdrženy o první měsíc. Poté však začnete dostávat výplaty normálně každý den.Nejlepší cloud mining

Poplatky a ceník

Genesis Mining nabízí špičkovou technologii a to za poměrně malý peníz.

Poplatky se liší dle toho, jaký z tří plánů si klient zvolí. Začátečnický plán je dostupný od 30 USD za 200 GH/s hashpower. Střední plán stojí 350 USD za 2500 GH/s a premium plán stojí 1950 USD a poskytne vám 15000 GH/s mining power.

X11 algoritmy jsou účtovány takto:

 • 30 USD za 5 MH/s
 • 500 USD za 100MH/s
 • 2250 USD za 500 MH/s

Těžba litecoinu je účtována takto:

 • 28 USD za 2 MH/s
 • 650 USD za 50 MH/s
 • 2400 USD za 200 MH/s

Genesis mining také nabízí custom plány, kde se cena odvíjí od toho, co si klient představuje. Můžete si pronajmout od 200 TH/s hashpower pro těžbu Bitcoinu (za 26 000 USD) a 5000 MH/s hashpower pro těžbu Litecoinu (za 60 000 USD).

Ačkoliv se uvádí na jejich stránce, Zcash a Ethereum mining kontrakty jsou momentálně nedostupné.

Bitcoin cloud mining kontrakty obsahují doživotní přístup, požadují však poplatky za údržbu. Litcoin, Zcash a Ethereum kontrakty mají pevnou dobu trvání kontraktu, dva roky, nepožadují však žádné takové poplatky. Poplatky za údržbu se platí pouze na SHA256 kontraktech dle GH/s, aby se pokryla cena údržby miningových zařízení. Poplatek 0.00079 USD za GH/s se vysuzuje z denního těžebního výstupu každého těžaře. X11 a Ethereum kontrakty neobsahují žádné poplatky.

Platit můžete přes VISA nebo Mastercard (s poplatkem za platby nižší než 100 USD), USD a EUR bankovní převody a pochopitelně taky pomocí kryptoměn. Mezi podporované patří Bitcoin, Litecoin, Dogecoin a Dash.

Genesis Mining v akci

Webová stránka Genesis Mining je profesionálně navržená a jednoduše na ní najdete to, co hledáte. FAQ sekce nabízí odpovědi na většinu typických otázek a pokud tam uživatel nenajde to, co potřebuje, vždycky může využít službu Genesis Mining freshdesk cloud support, kde se může zeptat. Také se můžete ptát přes kontaktní formulář nebo email.

Genesis Mining hodnocení

Závěr

Genesis Mining nabízí služby multi-algorithm cloud mining, disponují množstvím těžebními zařízeními po celém světě a vám, svým uživatelům nabízí spoustu možností, jak si nastavit těžební program, který vyhovuje vám. Coiny si můžete převádět automaticky na Bitcoiny, ať už těžíte ten, či onen coin. Jejich poplatkový plán je poměrně transparentní, zároveň však docela drahý, obzvlášť započteme-li i poplatky za transakce kartou a údržbu u Bitcoin kontraktů.

Pro:

 • Mining farmy všude po celém světě zvyšují bezpečnost
 • Možnost těžebních plánů na míru
 • Autotrader

Proti:

 • Poplatky za údržbu u SHA256 kontraktů
 • X11 a Ethereum kontrakty nemají celoživotní přístup, jsou omezeny pouze na 2 roky
 • Nákup přes kreditní kartu stojí dodatečné poplatky
Sdílet

Autor

Student, nadšený atlet a spekulant krypta. Přejete-li si mě podpořit, moje BTC adresa je zde: 3FnC3op7eRPLhvZJr6WV7EJoSkd9XeeSwE LTC adresa: M9iZRn7fCqi6eCnEUui2yAXMzGaJsF5vVK

Komentáře

Zanechat komentář