Wednesday, March 22, 2023

Nejlepší ICO kryptoměny, do kterého investovat v roce 2023

Pojem ICO (anglicky initial coin offering) by se dal volně přeložit do češtiny jako prvotní veřejná nabídka. V tomto případě se jedná o prvotní veřejnou nabídku určité kryptoměny, která je v poslední době čím dál více oblíbenější jak mezi drobnými investory, tak i mezi programátory, kterým pomáhá získat finanční prostředky pro nově vznikající projekt.

Jedná se tedy o prvotní veřejný prodej dané kryptoměny za nižší ceny ještě předtím, než bude uvedena na burzy, kde ji bude poté možné obchodovat. V rámci předprodeje jsou investorům nabízeny tokeny/kryptoměny projektu za výrazně nižší cenu, než bude jejich cena při zalistování na burze. Většina předprodejů je rozdělena do několika fází, přičemž v každé další fázi se cena tokenu automaticky zvyšuje.

V tomto článku se podíváme hned na 17 zajímavých kryptoměnových ICO pro rok 2023.

Nejlepší kryptoměnové ICO v roce 2023 – Top 17

 • Meta Masters Guild – První kryptoměnový ICO cech k investici v 2023
 • FightOut – Jeden z nejlepších kryptoměnových ICO se zaměřením na zdravý životní styl
 • Dash 2 Trade – Platforma poskytující nejen obchodníkům obchodní signály a analýzy
 • C+Charge – Noví ICO “zeleného” projektu, který zvýhodňuje nabíjení elektromobilů
 • RobotEra – Nové kryptoměnové ICO, které nabízí hráčům svět Metaverse, NFT a Web 3.0
 • IMPT – Další zajímavý “zelený” projekt tentokrát s programem kompenzující uhlík
 • Calvaria – Zajímavý ICO v oblasti P2E her odehrávajících se za závojem smrti
 • Tamadoge – Meme a P2E kryptoměna
 • Battle Infinity – Herní platforma s P2E hrami ve světě metaverse
 • Lucky Block – Loterijní NFT platforma s brzkým zalistováním na burze
 • Lixiana – Decentralizované tržiště
 • VisaMetaFi – Krypto platební metoda Peer-to-Peer
 • Chain of Legends – Možnost hrát a vydělávat v P2E hře s digitálním tokenem
 • SubQuery Network – Poskytovatel dat pro Web3
 • Koakuma – NFT hra pro více hráčů
 • Pixel Hub – P2E arkádová hra
 • Fusotao – Ověřovací protokol s decentralizovanou infrastrukturou

NAVŠTÍVIT META MASTERS GUILD

Příprava na ICO investici

Než se investoři rozhodnou do jakéhokoliv předprodeje investovat své finanční prostředky, měli by nejdříve si důkladně prozkoumat daný projekt. Toto je totiž nezbytné pro správné rozhodnutí se, zda do daného projektu vstoupit či nikoliv. V tomto článku si blíže představíme hned několik projektů, u kterých právě předprodej probíhá či už před několika dny skončil.

1) Meta Masters Guild – První kryptoměnový ICO cech k investici v 2023

Prvním ze zajímavých a zatím stále probíhajících předprodejů, je předprodej kryptoměny MEMAG, jenž zastupuje ekosystém mobilních her, ve kterém budou hráči moci získávat během hraní jak nejrůznější odměny například v podobě tokenů či NFT, tak i si dobře přivydělat.

Meta Masters Guild je nová herní P2E platforma, která je v současné době určena pouze pro mobilní zařízení. Svým hráčům slibuje decentralizovaný herní systém s několika zábavnými hrami, ve kterých však budou hráči plně vlastnit své herní předměty.

Pro vývojáře bylo důležité vytvořit takový ekosystém, ve kterém si budou hráči nejenom užívat hru jako takovou, ale zároveň s tím i získávat zajímavé odměny, což budou vlastně kompenzace za jejich čas strávení hraním her na platformě či investovaných peněz do her.

Upgrady či další vylepšení nebo NFT předměty v podobě různých postav nebo aut z prvních tří her platformy si již nyní mohou hráči zakoupit online na tržišti za tokeny MEMAG či již brzy za ETH. Podle informací od vývojářů bude každé NFT ručně vyráběné, takže by měli mít hráči k dispozici opravdu velmi propracované avatary nebo jiné herní předměty.

Meta Masters GuildCílem projektu Meta Masters Guild je vybudovat takový herní ekosystém, do kterého se budou hráči rádi vracet, a to opakovaně. Úspěšnost celého herního projektu se totiž odvíjí především od spokojenosti hráčů a jejich ochoty a chuti se k hrám neustále vracet.

NAVŠTÍVIT META MASTERS GUILD

2) Fightout – Jeden z nejlepších kryptoměnových ICO se zaměřením na zdravý životní styl

FightOut je zbrusu nová fitness aplikace založená na konceptu M2E (move-to-earn) a řetězec posiloven, který gamifikuje aktivní zdravý životní styl. Uživatelé totiž budou odměňováni za každé své dokončené cvičení, a to ve formě tokenů REPS.

V aplikaci FightOut uživatelé nejdříve vyplní své atributy a následně odpoví na pár otázek ohledně jejich dřívějšího cvičení, motivace a cílů a také na jakou konkrétní problémovou partii by se chtěli zaměřit. Poté jim aplikace na základě vyplněných údajů vypracuje personalizovaný plán na míru a cvičení může začít.

Kromě toho bude mít každý uživatel v aplikaci také svého avatara, se kterým bude tzv. svázán duší. Avatar tak bude mít stejné atributy jako jeho uživatel. Role avatara je reprezentovat uživatele ve světě metaverse. Avatar se bude vyvíjet ve světě metaverse přesně podle toho, jak se bude vyvíjet uživatel v reálném světě. Aby byla maximálně podpořena motivace uživatelů, tak nebude možné s avatary obchodovat.

FightOutNativním tokenem platformy je token FGHT, za který si mohou uživatelé koupit více tokenů REPS. Tokeny REPS, které získají za svá dokončená cvičení mohou poté utratit například za NFT, členství v posilovnách FightOut, zboží FightOut, fitness doplňky, oblečení, online tréninky s trenéry a mnoho dalšího.

Token FGHT je aktuálně možné koupit za nižší cenu v předprodeji. Předprodej bude ukončen 31. března 2023. Projekt FightOut má v plánu v předprodeji vybrat 100 milionů dolarů. Následně na to bude token FGHT 5. dubna 2023 uveden na CEX.

Vybrané finanční prostředky z předprodeje budou použity na financování aplikace a fyzických tělocvičen, jejich renovaci, marketing nebo budování technologií podporujících koncept M2E.

NAVŠTÍVIT FIGHTOUT

3) Dash 2 Trade – Platforma poskytující nejen obchodníkům obchodní signály a analýzy

Obchodní platforma Dash 2 Trade měla jeden z nejlepších kryptoměnových předprodejů podzimu 2022. Svým uživatelům totiž nabízí možnost stát se lepšími a informovanějšími obchodníky a investory napříč celým sektorem.

Předprodej si už od svého začátku získával značnou pozornost nejen investorů, ale i médií a to hlavně díky svému novému panelu plnému nejdůležitějších funkcí a nástrojů. Za zmínku určitě stojí i fakt, že během prvních 24 hodin od spuštění získal více než 400 tisíc dolarů od nadšených investorů.

d2t

Stejně jako ostatní předprodejní projekty má i projekt Dash 2 Trade plně veřejný tým, který má nejen s kryptoměnami bohaté zkušenosti. Tým Dash 2 Trade byl ověřen KYC společností CoinSniper a smart kontrakt zas auditován společností SolidProof.

A právě díky tomuto týmu obchodníků byla vytvořena velmi zajímavá a pro mnohé obchodníky nepostradatelná platforma, která jim může výrazně pomoci při jejich rozhodování. Panel Dash 2 Trade obsahuje mnoho důležitých datových nástrojů, které investorům pomohou zjistit, kdy a zda vůbec mají dané tokeny koupit, držet nebo prodat. Kromě toho také platforma poskytuje obchodní signály, jenž nabízejí příležitosti k nákupu a prodeji, sociální sentiment, nástroj pro tvorbu strategií či on-chain analýzu, která umožňuje včas rozpoznat trendy.

Aby toho nebylo málo platforma si rovněž pro obchodníky a investory připravila i panel předprodejů, který jim pomůže najít ty nejlepší nové kryptoměnové předprodejní projekty, upozornění na nové burzovní nabídky a listingy. Dash 2 Trade jako poděkování pro své fanoušky také pořádá giveaway tokenů D2T v hodnotě 150 000 dolarů. Kompletní informace o projektu si můžete přečíst ve whitepaperu a připojit se ke skupině na Telegramu.

NAVŠTÍVIT DASH 2 TRADE

4) C+Charge – Noví ICO “zeleného” projektu, který zvýhodňuje nabíjení elektromobilů

Jedním z hlavních cílů projektu C+Charge je změnit svět k lepšímu pomocí technologie blockchain. Projekt chce demokratizovat odvětví emisních povolenek tím, že všem řidičům elektrických vozů (EV) umožní získat odměny, které ještě donedávna byly vyhrazeny pouze pro velké korporace. C+Charge je blockchainová síť, jenž je první platformou, která nabízí řidičům EV možnost získávat emisní povolenky velmi jednoduše, a to nabíjením svých EV.

Projekt by se rád stal univerzálním platebním řešením pro nabíjecí stanice pro EV, využívající sílu technologie blockchain s decentralizovaným financováním, který tak zároveň i přinese dostupnost emisních povolenek pro širokou veřejnost.Ccharge

Uživatelům C+Charge budou následně přiděleny elektronické peněženky, ke kterým budou mít přístup prostřednictvím aplikace C+Charge. Platební systém bude poháněn nativním tokenem projektu CCHG, který bude používán především k zaplacení za nabití EV.

Díky výše popsanému tak projekt C+Charge vytváří zcela nový model, který podporuje zlepšení životního prostředí a je dobrý jak pro společnost jako celek, tak i pro podnikání. Projekt již uzavřel i několik zajímavých partnerství s významnými celosvětovými společnosti a předpokládá se, že další partnerství budou přibývat. To vše by mohlo také výrazně podpořit růst tokenu CCHG.

NAVŠTÍVIT C+CHARGE

5) RobotEra – Nové kryptoměnové ICO, které nabízí hráčům svět Metaverse, NFT a Web 3.0

Dalším z řady kryptoměnových projektů ICO je projekt RobotEra, jenž aktuálně nabízí svůj nativní token TARO v předprodeji. Předprodej tohoto projektu se nachází teprve na svém začátku a i přesto si už u investorů získal značnou oblibu. Projekt RobotEra chce svým hráčům představit zcela nový multivesmír- svět Metaverse, který by mohl konkurovat známému Sandboxu.

robotera

Projekt dále představí i své vlastní NFT, a to v podobě robotů a pozemků. Hráči budou ve hře reprezentováni digitálním charakterem robota, přičemž každá identita robota bude naprosto jedinečná. Do celé hry a všem robotů bude také zakomponována technologie 3D a to z důvodu, aby byl maximálně posílen zážitek ze hry.

Planeta Taro, na které se hra odehrává, bude mít celkem sedm kontinentů s různou topografií a zdroji. Hráči budou rozděleni do sedmi frakcí (každá frakce bude na jednom kontinentě) a postupně budou prozkoumávat danou planetu. K tomu, aby hráči mohli začít hrát však potřebují mít svého avatara – NFT robota.

O věrohodnosti a bezpečnosti projektu ICO svědčí fakt, že tým stojící za RobotEra je zcela zveřejněn stejně jako roadmapa a whitepaper, který je naprosto srozumitelný a investoři si v něm mohou přečíst cíle a milníky, kterých chce RobotEra dosáhnout.

NAVŠTÍVIT ROBOTERA

6) IMPT – Další zajímavý “zelený” projekt tentokrát s programem kompenzující uhlík

Projekt IMPT již má svůj předprodej za sebou. Ovšem je důležité říci, že si v něm vedl naprosto skvěle a zdolal hned několik zajímavých milníků. Už během prvních dnů předprodeje se mu totiž podařilo vybrat neuvěřitelný 1 milion dolarů a celkově 20,5 milionu dolarů. Důvodem proč je tento projekt u investorů stále tak oblíbený, je především to, že jim nabízí odměny a zároveň jim i umožňuje pozitivně přispět k zlepšení životního prostředí.

Tím, že investoři investují do nativního tokenu projektu IMPT rovněž přispívají populárním značkám, které se podílejí na ekologických aktivitách. Investoři také obdrží tokeny IMPT při každém svém nákupu, který uskuteční u partnerů projektu.

impt

Partneři projektu investují podle zásad ESG, dbají na životní prostředí a snaží se výrazně snížit svou uhlíkovou stopu. To samé mohou dělat i investoři pomocí sociální funkce na platformě IMPT a sledovat tak svůj dopad na životní prostředí. Ti investoři, kteří pozitivně přispívají k zlepšení životního prostředí jsou následně odměňováni body.

Investoři své IMPT tokeny mohou přeměnit na emisní povolenky, které poté mohou vyměnit za NFT nebo je spálit. Za spálení dostanou investoři další body, protože tím kompenzují svou uhlíkovou stopu.

NAVŠTÍVIT IMPT

7) Calvaria – Zajímavý ICO v oblasti P2E her odehrávajících se za závojem smrti

Projekt Calvaria je nová blockchainová krypto fantasy bojová karetní hra odehrávající se za závojem smrti, jenž nabízí investorům jednu z nejlepších investicí v sektoru P2E pro rok 2023. Calvaria 31. ledna 2023 ukončila předprodej svého nativního tokenu RIA, ve kterém se podařilo vybrat více než 3 miliony dolarů. Následně na to byl token RIA uveden na burzy, kde je nyní možné s ním obchodovat.

Calvaria se snaží proniknout na hlavní herní trh a to hlavně pomocí snadného přístupu a poutavých herních mechanismů. To jsou také základní prvky, které ji odlišují od desítek jiných projektů v oblasti kryptoměnových her.

Hlavním posláním Calvarie je urychlit přijetí kryptoměn širokou veřejností. Proto se také vývojáři rozhodli nabídnout hráčům dvě verze hry: free-to-play a play-to-earn. Verze zdarma nabízí hráčům možnost si hru nejdříve vyzkoušet, než si koupí plnou verzi. Zároveň tato verze obsahuje i tzv. viditelný tracker, který hráčům ukazuje, kolik by si vydělali, kdyby hráli plnou verzi. Verze play-to-earn navíc má pro každého nového hráče připravený dárek v podobě NFT. Velkou výhodu Calvarie je rovněž i to, že hráč nemusí vlastnit žádnou kryptoměnovou peněženku, aby hru mohl hrát a ani nemusí provádět žádné počáteční investice.

calvaria

Vlajkovou lodí Calvarie je Duels of Eternity, což je hlavní hra aktuálně v rané fázi vývoje. Pro hráče jsou však už nyní v provozu dvě minihry, které jim dávají možnost nakouknout, co se chystá.

Níže jsou uvedeny některé klíčové skutečnosti ekosystému Calvaria, které projektu dávají konkurenční výhodu:

 • Gamifikovaná staking platforma s více pooly
 • Bonusový systém, ve kterém si můžete pronajmout balíčky, sestavit tým hráčů, stát se manažerem týmu atd.
 • Herní obchod, kde můžete nakupovat nebo prodávat herní aktiva.
 • DAO

Více informací o celém projektu Calvaria naleznete na Twitteru a Telegramu. A rovněž se nezapomeňte podívat na Calvaria Giveaway na Gleamu, kde je k mání 100 tisíc dolarů.

NAVŠTÍVIT CALVARIA

8) Tamadoge – Meme a P2E kryptoměna

I Tamadoge má již svůj předprodej za sebou. Podařilo se v něm vybrat však neskutečných 19 milionů dolarů. První zalistování tokenu TAMA proběhlo na kryptoměnové burze OKX 27. září 2022 v 11:00 UTC. Na rozdíl od jiné “psí” kryptoměny, dogecoinu, je token TAMA deflační aktivum, které má pevnou nabídku tokenů stanovenou na 2 miliardy.

tamadoge

Aktuálně Tamadoge spouští Tamadoge Arcade Games, což je místo, kde se budou v daných intervalech spouštět nové P2E hry, ve kterých si budou moci hráči užít plno zábavy se svými psími mazlíčky. Aktuálně je už spuštěna první hra Super Doge a další hry – To The Moon, Rocket Doge, Tama Blast a Tamadoge Run jej budou brzy následovat.

NAVŠTÍVIT TAMADOGE

9) Battle Infinity – Herní platforma s P2E hrami ve světě metaverse

Battle Infinity po vydařeném IDO (prvotní nabídka decentralizované burzy) na PancakeSwap, kde cena tokenu v první den uvedení na burzu vzrostla o 450 % (700 % z předprodejní ceny), se může dobře zařadit mezi další krypto ICO, do kterých je možné investovat. Předprodej tokenu IBAT byl vyprodán během 24 dnů od svého spuštění a poté cena na PancakeSwap vzrostla z přibližně  0,0015 USD v předprodeji na cenu 0,011 USDT.

Projekt Battle Infinity se snaží zkombinovat P2E hraní s bohatým virtuálním světem, který nejenže poskytuje prostor pro budování komunity, ale také i prostor pro vytváření zajímavých příjmů. Navíc ještě tento ekosystém obsahuje prvky DeFi.

Battle Infinity

IBAT Premier League je součást ligy fantasy sportů Battle Infinity, jenž je založená na blockchainu a využívá i NFT. V rámci této ligy si mohou hráči budovat své vlastní týmy a získávat tak body na základě výkonů v reálném světě.

Odměny jsou vypláceny ve formě tokenů IBAT, což je nativní tokem Battle Infinity. Token IBAT se dá dále použít na tržišti NFT nebo na burze DeFi platformy. K dispozici je i mechanismus stakingu, který nabízí sólo nebo duo staking.

NAVŠTÍVIT BATTLE INFINITY

10) Lucky Block – Loterijní NFT platforma s brzkým zalistováním na burze

Projekt Lucky Block byl se svým IDO na PancakeSwap spuštěn koncem ledna 2022 a o něco později s ICO na kryptoměnové burze LBank. V polovině letních prázdnin 2022 byl LBLOCK V2, což je verze tokenu ERC-20 používaná k otevření kotací CEX, uveden na burze MEXC. Následně na to byl ještě 1. září 2022 zalistován na burze Gate.io.

Lucky Block

Aktuálně se LBLOCK V2 drží na úrovni 0,000235 USD a neklesá, což je velmi dobrá zpráva pro všechny investory.

NAVŠTÍVIT LUCKY BLOCK

11) Lixiana – Decentralizované tržiště

Založení projektu Lixiana se datuje na začátek roku 2022 s tím, že hlavní myšlenkou projektu bylo vytvoření decentralizovaného trhu pro digitální aktiva, služba a zdroje. Platformě se i přesto, že je stále na svém začátku, již podařilo zajistit si několik zajímavých partnerství se společnostmi, které budou její produkty a služby prodávat. Nativním tokenem platformy je token Lixi, kterým také budou moci uživatelé Lixiana platit za produkty a služby.

Projekt také představil svou krypto peněženku, kterou je možné používat k uložení Bitcoinu, Etherea, Binance coin a samozřejmě i tokenů Lixi. Tato krypto peněženka zároveň funguje i jako platforma pro obchodování s digitálními aktivy.

NAVŠTÍVIT LIXIANA

12) VisaMetaFi – Krypto platební metoda Peer-to-Peer

Projekt VisaMetaFi je zajímavý hlavně tím, že obsahuje decentralizovaný kryptoměnový platební systém, jenž lze použít napříč platformami založenými na blockchainu a online obchodování. Jinými slovy umožňuje uživatelům obchodovat, nakupovat a prodávat NFT, stablecoiny a další digitální aktiva v ekonomice metaverse. Uživatelé také mohou používat MetaFiVisa kartu k placení jak v reálném, tak i virtuálním světě. Společnost například spolupracuje se známými obchodníky, jako jsou Booking.com, Wise, Now Payments a další.

visa

Projekt od svého začátku stihl oslovit už více jak 50 tisíc nových uživatelů. Nativní token projektu VISA je postaven na Binance chainu a lze jej také zakoupit pomocí BUSD coinů.

13) Chain of Legends – Možnost hrát a vydělávat v P2E hře s digitálním tokenem

Chain of Legends je nová krypto P2E hra, která má hned několik aspektů udržujících hráče v zapojení. Jedná se o aspekty typu těžba, dobrodružství, výzvy, bitvy a mnoho dalších. Jak hra bude dále postupovat, budou muset zároveň i hráči začít spolu navzájem spolupracovat v týmech, aby měli šanci získat odměny v podobě NFT. Noví hráči však nemusejí nic platit, jelikož jim je pro začátek dáno jedno bezplatné NFT.

legends

Pro další posun ve hře bude už však nutné koupit si NFT a to pomocí nativního tokenu projektu CLEG. Pevná nabídka tokenů CLEG je 1 miliarda, přičemž 600 milionů z nich je vyčleněno k použití ve hře. Dalších celkem 6 milionů tokenů bude možné si koupit za cenu 0,008 USD. Prodej tohoto tokenu je veřejný. Projekt má ovšem nastavený deflační systém, který naznačuje, že by kvůli nedostatku tokenů CLEG mohla jeho cena v budoucnu značně růst.

14) SubQuery Network – Poskytovatel dat pro Web3

Projekt SubQuery si byl dobře vědom toho, jak jsou v decentralizovaná data ukládána a zároveň i jak dlouho trvá vytvoření komplexních aplikací. Proto přišel na řadu tento projekt, který má za cíl vybudovat řešení, které by pomohlo řešit neefektivní zpracování blockchainových dat.

SubQuery funguje jako open source poskytovatel dat, což značně usnadňuje vývojářům získávání informací z blockchainových sítí. V současné době shromažďuje a organizuje data například z Polkadot, Substrate či Avalance.query

Nativním tokenem projektu je token SQT, který bude sloužit převážně k provádění transakcí v rámci sítě SubQuery Network. Co se týče ICO tak počáteční nabídka tokenu SQT byla 0,0275 USD. První fáze předprodeje byla neveřejná ovšem následujících dvou už se mohla zúčastnit i veřejnost.

15) Koakuma – NFT hra pro více hráčů

Koakuma byla v roce 2022 jednou z nejočekávanějších her. Jedná se o online ARPG hru pro více hráčů obsahující bojové systémy zasazené do graficky intenzivní metaverse. Ve hře budou mít hráči za úkol plnit nejrůznější výzvy a bojovat v bitvách pomocí speciálně navržených NFT.

koakuma

Projekt je postaven na sítích Polygon a Binance Smart Chain. Nativním tokenem projektu je token KKMA, který bude použit pro správu.

16) Pixel Hub – P2E arkádová hra

Pro hráče, kteří preferují spíše arkádové rozhraní, je tu nová hra NFT Pixel Hub. Platforma byla vytvořena v síti Binance Smart Chain a je dostupná jak na mobilních zařízeních, tak i na PC. Hráči si zde mohou vybrat z více jak 20 nejrůznějších her.

Nativním tokenem platformy je token PHT, což je i měna ve hře, kterou si mohou uživatelé vydělat hraním her. Naproti tomu ti hráči, kteří drží tokeny PHT v samoobslužné peněžence MetaMask, budou moci získat odměny prostřednictvím „reflections“. Jinak řečeno 3 % z každé transakce na Pixel Hub budou rozděleny mezi stávající držitele PHT. PHT je rovněž i deflačním tokenem.

17) Fusotao – Ověřovací protokol s decentralizovanou infrastrukturou

Fusotao je nový aplikační řetězec, který drží aktiva uživatelů a zároveň ověřuje odpovídající transakce prostřednictvím off-chain výměnných služeb. Projekt je založený na knihách objednávek a za transakce si neúčtuje žádné transakční poplatky.

fusotao

Nativním tokenem projektu je token TAO, který bude rovněž i distribuován mezi uživatele decentralizované burzy Fusotao. Držitelé tohoto tokenu ho mohou také uzamknout na Fusotao a sbírat tak další odměny.

Projekt plánuje nativní token prodávat na více DEX. Bližší informace však budou oznámeny až v následujících týdnech.

Co jsou kryptoměnové ICO?

Z pohledu investora se jedná o prvotní veřejnou nabídku, ve které je možné získat nativní tokeny krypto projektu za výhodnější cenu předtím, než bude uveden na burzy. Naproti tomu z pohledu krypto projektu se jedná o velmi populární metodu získávání kapitálu pro daný krypto projekt v rané fázi. Krypto společnosti nebo start-upy, jenž jsou založené na blockchainu, vytvoří určitý počet nativních tokenu, které následně nabízejí investorům výměnou za finanční prostředky.

Jedním takovým zajímavým příkladem může být například Ethereum, jehož ICO proběhlo v červenci 2014 za méně než 1 USD za token. Nakonec však Ethereum v rámci ICO více než 18 milionů dolarů a stalo se tak druhou největší kryptoměnou podle tržní kapitalizace. Aktuálně se platí za jeden token Etherea okolo 1 500 USD.

Avšak najít ten nejlepší krypto ICO může být pro mnohé investory dosti náročné a to jak časově, tak i psychicky. Investoři by si však měli dát na čas a zjistit si všechny důležité informace ohledně projektu, do kterého chtějí investovat své finanční prostředky, jelikož ne každý krypto projekt je úspěšný.

Jak fungují počáteční nabídky mincí?

Vše začíná včasným oznámením společnosti, která se rozhodne pořádat ICO. Oznámení by mělo zahrnovat datum ICO, specifikovaná pravidla, proces nákupu, informace o svém digitálním tokenu (celková pevná nabídka, alokace a použití).

 • Proces obvykle zahrnuje návštěvu webových stránek projektu, kde najdete informace o ICO
 • Investoři pak budou muset poslat prostředky na konkrétní adresu krypto peněženky, aby provedli platbu
 • Cena digitálního tokenu je určena projektem před ICO
 • Většina krypto projektů vyžaduje od investora konkrétní kryptoměnu, což je často určeno blockchainem, na kterém token funguje
 • Po provedení platby budou muset investoři poskytnout adresu své peněženky, aby obdrželi digitální tokeny

ICO má mnoho společných prvků s IPO (první veřejná nabídka) akcií. Avšak hlavní rozdíl tkví v tom, že neexistuje žádný finanční úřad regulující ICO. Neexistence regulace také činí počáteční nabídky tokenů vysoce riskantními.

Například jakýkoli projekt, který chce získat finanční prostředky, může spustit digitální tokeny a mít svůj ICO. Není ze zákona povinen zveřejňovat žádnou účetní závěrku ani obchodní plán. Proto je pouze a jen na investorovi, aby projekt dostatečně prozkoumal. A i díky tomu může být velmi obtížné najít nejlepší kryptoměnové ICO, do kterých investovat.

Důležité je mít na paměti, že většina krypto projektů přijímá platbu za své ICO  v digitálních tokenech, jako je BNB nebo ETH, což znamená, že před investováním do ICO si budou muset investoři zajistit požadovanou digitální měnu.

Jak najít nejlepší kryptoměnové ICO

Jak už bylo zmíněno výše, najít ten správný krypto projekt v rané fázi není jednoduchý úkol. V současné době existuje už spousta nových investičních příležitostí, které přicházejí s příslibem vysokých výnosů.

ICO však nejsou jediným způsobem, jak krypto projekty získávají potřebné peníze. Při hledání nových tokenů by měli investoři také dávat pozor na nejlepší kryptoměnové IDO a IEO.

Existuje ovšem několik základních metrik, které by měli investoři prozkoumat a zvážit při hledání nejlepšího ICO pro rok 2023.

Zkontrolujte whitepaper

Základním úkolem, kterým by měl každý investor začít, je přečíst si bílou knihu projektu. Tento dokument informuje potenciální investory o společnosti, která za daným ICO stojí a zároveň je informuje o jejích budoucích strategiích.

Nekvalitně napsaný whitepaper je známkou toho, že projekt není dobře naplánován.

Whitepaper obvykle obsahuje následující podrobnosti:

 • Částka peněz, kterou projekt plánuje získat
 • Jak budou prostředky použity
 • Podnikatelský plán projektu
 • Časová osa ICO
 • Základní informace týkající se zakladatelů a členů týmu projektu

Dobře stanovený plán totiž jasně ukazuje jak chce daný krypto projekt svých cílů dosáhnout. Avšak i dobrý whitepaper nezaručuje úspěch. Neúplný nebo problematický whitepaper, ale může investora upozornit, aby se raději takovému projektu vyhnul obloukem.

Tým a partnerství

Druhým krokem je následně zjistit, kdo za projektem stojí. Pokud má projekt zkušené zakladatele a členy týmu, pak to může být známkou kvalitního projektu. V dnešní době je celkem běžné, že začínající podnikatelé uvádějí své členy týmu a partnery. Ovšem některé krypto projekty v rané fázi dosti zveličují svá partnerství s jinými společnostmi. I zde je proto velmi důležité si všechny uvedené informaci potvrdit například na stránkách uvedených partnerů.

tym

V současnosti hodně investorům napomáhají i sociální sítě a internet všeobecně. Pro potvrzení uvedených informací může investor například navštívit stránky projektu na sociálních sítích nebo blog projektu. I tyto na první pohled maličkosti mohou ve finále investorovi být velmi nápomocné.

Tokenomika a alokace

Při hledání nejlepšího kryptoměnového ICO pro rok 2023 je dále důležité se podívat i na alokaci tokenů. Společnost, která provádí ICO, by měla jasně uvést maximální pevnou nabídku tokenů a i to, jak budou tokeny rozděleny mezi všechny zúčastněné strany.

Například určité procento digitálních tokenů může být rozděleno mezi zakladatele, členy týmu a partnery. Nejlepší krypto projekty vždy najdou tu správnou rovnováhu mezi spravedlivou distribucí digitálních tokenů a budoucími rezervami.

Jsou kryptoměnová ICO dobrou investicí?

V dnešní době už krypto projekty také prezentují svým investorům různé způsoby, jak by mohli vydělat peníze. Pro realizaci zisku již ovšem není nutné čekat, až cena digitálního tokenu stoupne. Místo toho mají investoři možnost uzamknout svá digitální aktiva a získat tak pasivní příjem, aniž by své tokeny museli prodávat.

Některé digitální tokeny jsou navíc součástí herního ekosystému a lze je použít například i k nákupu NFT, což znamená, že včasní investoři dostanou šanci nakoupit vzácné NFT dříve, než ostatní.

Výhoda prvního tahu

V závislosti na projektu mohou být investoři také schopni dobře těžit z výhody včasné investice. Investoři budou muset odemknout výhody vlastnictví tokenu ještě předtím, než bude dostupná prostřednictvím veřejných burz. Navíc, pokud se poptávka zvýší, zvýší se tím i cena tokenu, když se dostane na trh, díky čemuž pak budou moci první investoři prodat své tokeny se ziskem.

Investice do ICO může být velmi lukrativní za předpokladu, že projekt bude i nadále zaznamenávat  zájem kupujících. Pokud po ICO není poptávka po tokenu, pak může hodnota daného tokenu velmi snadno klesnout.

Rizika ICO

Rizika spojená s ICO:

 • I přestože existuje mnoho úspěšných krypto projektů, tak se stále mohou investoři stát obětí podvodu například, když se projekt zavře poté, co získal peníze v rámci svého ICO
 • V dnešní době se mnoho start-upů obrací na ICO, jako na strategii rychlého získávání peněz, protože nejsou schopny přesvědčit firmy VC, aby do nich investovaly své finanční prostředky
 • To je také důvod, proč je opravdu důležité provést důkladný průzkum před investováním do daného krypto projektu

Investoři by měli vzít v úvahu všechny metriky, které byly popsány výše a analyzovat potenciál ještě předtím, než své peníze investují do daného krypto projektu.

Závěr

Tento průvodce představil velmi podrobný přehled těch nejlepších předprodejů kryptoměn, do nichž lze investovat a spolu s tím i uvedl, které projekty přitahují největší pozornost médií. Ačkoli jsou předprodeje velmi riskantní záležitostí, mohou při efektivním provedení nabídnout dost lukrativní výnosy, které ve výsledku mohou představovat další zajímavou investiční příležitost v rámci trhu.

Naším vítězem v rámci nejlepších kryptoměnových předprodejních projektů se stal projekt Dash 2 Trade, který za méně než 24 hodin od spuštění vybral více než 400 000 dolarů a nabídl obchodníkům a investorům informační panel, díky němuž budou moci lépe a informovaněji rozhodovat o svých kryptoměnových obchodech.

V závěsu za ním je poté IMPT, nový “zelený” projekt s cílem pomoci řešit klimatickou krizi, který za dva týdny vybral v rámci ICO více než 6 milionů dolarů.

NAVŠTÍVIT META MASTERS GUILD

Často kladené otázky

Co jsou kryptoměnové ICO?

Je ICO kryptoměn dobrá investice??

Jak získám kryptoměny z ICO?

Jaké jsou nejlepší kryptoměnové ICO v roce [cur_year]?

Doporučujeme

BinanceRecenze

Získejte přes nás 15% zpět!

ByBitRecenze

Zdarma bonus až 3650 USD po registraci a vkladu

PhemexRecenze

Zdarma bonus až do výše 2500 USD po registraci a vkladu

CoinbaseRecenze

10$ zdarma při vkladu 100$

SimpleCoinRecenze

Populární česká směnárna

Vítejte zpět!

Přihlaste se níže na svůj účet

Získat heslo

Zadejte přihlašovací jméno nebo email.