Jak kryptoměny mění současné ekonomické modely?

Token je digitální aktivum. Je to předmět samostatné hodnoty. V současné době je převážná většina všech tokenů v oběhu postavena na Ethereu. To je způsobeno zejména jednoduchostí použitelnosti, vstupu a pokročilou funkčností tokenů ERC-20. V době psaní tohoto článku existuje více než 5300 coinů na bázi Etherea.

Tento nový způsob digitalizace aktiv může mít zajímavé uplatnění v naší současné ekonomice, a to jak v dosažení více likvidních realit, tak v rozšíření obchodování s komoditami.

Proč kryptoměny?

Existuje několik aspektů, které činí kryptoměny zajímavým nástrojem, který tvoří základní kámen nové ekonomiky. Nejdůležitějším znakem je, že kryptoměny jsou rychlé a likvidní. Mohou být použity k digitalizaci prakticky jakéhokoli druhu majetku a transakční kryptoměny jsou mnohem rychlejší než přesunutí majetku ve fyzické podobě nebo provedení příslušné papírové práce.

Na rozdíl od tradičních transakcí, kryptoměny také nabízejí větší transparentnost tím, že zaznamenávají transakce v Blockchainu. Dělají to ale tak, že zachovávají totožnosti zúčastněných subjektů v anonymitě.

To je velmi důležitý aspekt pro obyvatelstvo, které se začíná stále více zajímat o soukromí a anonymitu.

TIP: Zjistěte, co je to Blockchain a pochopte, jak kryptoměny fungují!

Nakonec je ve většině případů mnohem jednodušší získat kryptoměnu, než získat fyzický majetek nebo jistotu, kterou představuje. Důvodem je především skutečnost, že se lze vyhnout papírování, a že kupující mají možnost nakupovat pouze zlomek majetku.

Obecně řečeno, kryptoměny lze rozdělit do dvou hlavních segmentů:

  • užitkové kryptoměny
  • tokenizovaná aktiva

 

Užitkové kryptoměny

Užitkové kryptoměny se používají pro určitou funkci v DApp (digitální aplikaci).
Tyto kryptoměny se dnes používají ve státní správě, v rámci nákupu kapitálových podílů a měn v DApp.

Užitkové kryptoměny nejsou vázány na žádné konkrétní aktivum a jejich hodnota pochází ze síťových efektů. Příkladem užitkové kryptoměny by byl Golem Network Token (GNT), který se používá jako měna pro nákup výpočetní síly na platformě Golem. 

TIP: Chcete získat GNT pomocí několika kliků? Zaregistrujte se na Changelly a využívejte nejnižších poplatků a širokého výběru kryptoměn!

Aktiva převedená do kryptoměn

Použití modelu kryptoměny má obzvlášť význam v průmyslových odvětvích, kde se jedná o hodně papírování, nebo kde je majetek spíše nelikvidní nebo má zvýšenou cenu. Trhy s nemovitostmi, sběratelskými předměty a komoditami by mohly být zavedením kryptoměn zásadně narušeny.

Nicméně je velmi důležití připomenout, že než budeme moci učinit přechod ke světu, kde bude majetek převedený do kryptoměn, musí zde existovat správná infrastruktura.

Kde jsme teď a jaké jsou další kroky?

Co se týče přechodu k ekonomice kryptoměn, jsme stále na začátku. Současná situace může být srovnána s internetovým boomem na konci 90. let. V té době nikdo opravdu nevěděl, čím by se internet jednou mohl stát, a proto se šířily spekulace a probíhalo mnoho experimentů.

Prozatím jsou kryptoměny využívány jen nepatrnou částí populace a regulátoři se stále snaží zjistit jejich právní důsledky. Jakmile bude jednodušší získat a uchovávat kryptoměny, se správnou regulací, mohli bychom být svědkem nebývalého posunu v našem současném ekonomickém modelu.

Autor: Michal V.

Sdílet

Autor

Komentáře

Zanechat komentář

blog lam dep | toc dep | giam can nhanh

|

toc ngan dep 2016 | duong da dep | 999+ kieu vay dep 2016

| toc dep 2016 | du lichdia diem an uong

xem hai

the best premium magento themes

dat ten cho con

áo sơ mi nữ

giảm cân nhanh

kiểu tóc đẹp

đặt tên hay cho con

xu hướng thời trangPhunuso.vn

shop giày nữ

giày lười nữgiày thể thao nữthời trang f5Responsive WordPress Themenha cap 4 nong thonmau biet thu deptoc dephouse beautifulgiay the thao nugiay luoi nutạp chí phụ nữhardware resourcesshop giày lườithời trang nam hàn quốcgiày hàn quốcgiày nam 2015shop giày onlineáo sơ mi hàn quốcshop thời trang nam nữdiễn đàn người tiêu dùngdiễn đàn thời tranggiày thể thao nữ hcmphụ kiện thời trang giá rẻ