Začínáme s novým TREZOR T
nový trezor t

Je to tady! Nová generace hardware peněženek je po dlouhých a tvrdých letech práce, které SatoshiLabs obětovali, tady. Chápeme, že se nemůžete dočkat, až budete moc začít používat tento nový TREZOR T a z toho důvodu jsme pro vás připravili článek jak nastavit TREZOR T návod, srovnání nového modelu s tím předchozím, plus nějaké obecné tipy.

Brave browser, vydělat bat, basic attention token

Hlavní rozdíly mezi TREZOR One a Model T

Pokud máte nějaké zkušenosti s TREZOR One, budete si muset zvyknout na pár rozdílů či vylepšení. Například na to, že Model T nahrazuje fyzická tlačítka dotykovým displejem, rychlejším procesorem, možnosti aplikace třetích stran a vylepšeným operačním systémem či SD karta. Více rozdílů si všimnete v příští části.

TREZOR Model T

Co je v krabici?

TREZOR Model T přichází v úplně novém balení, černé minimální  krabičce s bílým obalem, na kterém jsou uvedené nějaké základní informace, viz obrázek.

Krabička drží pohromadě díky lepidlu a magnetu. Stačí odklapnout horní krytku a váš nový TREZOR vás čeká uvnitř.Model T unboxing

TREZOR Model T je ke krabičce přidělaný magnetem. Nemusíte se však bát, že by nějak poškodil zařízení nebo ostatní přibalené doplňky.

Nezapomeňte ověřit, že pečeť zařízení je celistvá. Nálepka by měla být pevně přilepená přes USB-C port zařízení. Pokud tomu ale tak není, kontaktujte prosím Zákaznickou podporu.Nový Trezor T

USB-C kabel je spolu s ostatními doplňky k nalezení v černé krabičce vedle vašeho zařízení. Otevřete ji a uvnitř na vás bude čekat návod Getting started, kabel a dvě recovery seed karty. A pochopitelně taky nálepky.Model T unboxing

To ale není všechno! Když se podíváte pod váš TREZOR Model T, zjistíte, že ten kus plastu pod ním má ještě druhé využití: jde o magnetický dock pro vaše nové zařízení. Pomocí dvoustranné lepenky můžete tento kus plastu přidělat třeba na zeď, nebo kamkoliv a využívat nové vlastnosti modelu T pohodlně.TREZOR model T

Jak nastavit TREZOR T – TREZOR T návod

TREZOR model T je kompatibilní s většinou operačních systémů. Zařízení a TREZOR Wallet funguje s Google Chrome a Mozilla Firefox. Jeho nastavení je podobné nastavování původního TREZORU One.

Řídíce se návodu, připojte TREZOR Model T a následujte instrukce na zařízení. (Open trezor.io/start in your web browser.) Na startovní obrazovce zvolte TREZOR Model T jako váš produkt.

Další krok je stažení si TREZOR Bridge. To platí jak pro Firefox, tak Chrome, který nedávno přestal využívat WebUSB a proto si musí stáhnout TREZOR Bridge všichni.

Pokud používáte Windows 7/8, prosím navštivte  FAQ na konci tohoto návodu.

Poté, co je nový TREZOR Wallet zaregistrovaný, jako vaše zařízení, okamžitě vám nabídne instalaci firmwaru pro Model T. Začněte proces a čekejte.Jak nastavit TREZOR T

Během minuty by se vaše zařízení mělo restartovat s novým firmwarem načteným. TREZOR Wallet poté začne proces inicializace peněženky.

Vytvořte novou peněženku

Poté, co je firmware nainstalovaný, TREZOR Wallet se vás zeptá, zda jste nový uživatel, nebo jestli už máte nějakou jinou vygenerovanou adresu, kterou chcete spojit s tímto zařízením. I když TREZOR přijímá všechny BIP39 seedy a může obnovit starší peněženky, silně doporučujeme vytvořit novou s Modelem T, nejste-li si kompletně jistí bezpečností vaší předchozí peněženky.

Zařízení TREZOR je tak bezpečné, jak bezpečný je jeho recovery seed. Pokud importujete ohrožený seed, ohrožený bude i váš Model T.

Pokud si vyberete vytvořit si novou peněženku, zařízení zpracuje vaši žádost a brzy vás přivítá kompletně nové rozhraní.TREZOR 2

TREZOR 2

Pořád vám ale zbývá pár kroků na učinění. Můžete strávit kolik času chcete prohlížením peněženky, ale doporučujeme vám dokončit počáteční proces, než začnete posílat coiny na TREZOR T.

Váš recovery seed

Až budete připraveni, klikněte na výzvu ve vaší peněžence a vytvořte si zálohu vaší peněženky ve formě osobního recovery seedu. Tento proces je rychlý a přímočarý. Model T vygeneruje unikátní 12-slovní kód, který poté ukáže na obrazovce zařízení.

Neodpojujte vaše zařízení během tohoto procesu. Pokud tak učiníte, nebudete moci znovu zjistit váš recovery seed a budete muset vyčistit zařízení a začít od znova.

TREZOR T Recovery seedTREZOR T Recovery seed

Přejetím prstu listujte mezi slovy. Poté, co potvrdíte, že jste si zapsali svůj slovní kód, TREZOR automaticky vybere dvě slova a zeptá se vás, abyste je znovu napsali na obrazovce jako formu verifikace. (Pokud tyto slova vložíte špatně, zařízení vám znovu ukáže všech 12 slov.)

Pokud Plánujete používat přibalené seed karty, používejte pouze permanentní zapisovač, jako fixu nebo pero na disky. Syntetické plastiko-papírové karty jsou odolné vůči vodě a trhání. Nezapomeňte si vaše karty se seed kódem uložit někde na bezpečném místě a nikdy nepřechovávejte digitální kopii.

Silně doporučujeme nefotit si svůj recovery seed nebo dělat si digitální kopie. Prosíme, nevypisujte si svůj slovní kód do textového souboru na počítači, ani když je váš počítač zabezpečený.

TREZOR Recovery seed karta

Pojmenování vašeho zařízení

Hotový s vašim backup procesem? Teď se můžete přesunout k více kreativní činnosti: je čas pojmenovat váš nový TREZOR!TREZOR T label

Vyberte si svůj PIN

Další krok je vybrat si PIN, který brání váš TREZOR před využíváním jinými neautorizovanými osobami. Vyberte si alespoň čtyři různá čísla. Zkuste se také vyhnout kódům jako 1234 nebo vašemu datu narození. Maximální délka PIN kódu je 9 číslic.

Během procesu nastavování vložíte váš nový PIN kód na touchscreen zařízení dvakrát. Všimněte si, že předložené uspořádání na TREZORu se změní s každou novou výzvou.TREZOR TTREZOR TTREZOR T návod

Závěr

Doufáme, že jste teď obeznámení se vším, co potřebujete vědět ohledně nového TREZOR Model T.  Chcete-li se udržet up to date o novinkách o TREZORU, odebírejte je zde. Cena bude 129€, což je oproti takovému Ledgeru Nano S poměrně dražší, ale pokud nechcete obětovat funkčnost a možnosti, které vám nový TREZOR T nabízí, je to dobrá investice.

 

Sdílet

Autor

Student, nadšený atlet a spekulant krypta. Přejete-li si mě podpořit, moje BTC adresa je zde: 3FnC3op7eRPLhvZJr6WV7EJoSkd9XeeSwE LTC adresa: M9iZRn7fCqi6eCnEUui2yAXMzGaJsF5vVK

Komentáře

Zanechat komentář